Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz beef #758 üzenetére

    Volt, aki azt írta, hogy nála egy napig működött, azután romlott el. Másnál állóhelyben működött, menetközben nem. Egyelőre ezek vizsgálatánál tartok magamnál, a menetközbeni egyelőre csak gyaloglás tud lenni, esetleg kerékpár, HA nekiállok emiatt. Ha tíz perc múlva másokhoz hasonlóan nálam is elromlik, akkor úgyis okafogyott az általad kért műholdellenőrzés, mert nem azon múlik (csináltam már ilyet, tudom, miről van szó)

    Ugyanúgy mint korábban, ki van kapcsolva nálam minden olyan opció, ami kiegészítené a pozícionálásban a műholdakat. Nyilván annál a sok embernél, akinél most nem vagy nem jól működik, nem a beállítások változtak meg. Ha "csak műhold" beállításban titokban mégis használ mást is a szoftver, akkor az csilliárd dolláros per tárgya, kétlem, hogy kockáztatnák a cégek. Másrészt, ha az amúgy is Faraday-kalicka panelházunk olyan helyiségeibe veszem be magam, ahol nem látnak rám a műholdak (de wifi bőséges, és a rádióállomás is), akkor nem működik a helyzetmeghatározásom a navigációban, mivel "csak műhold" opcióban van a helyzetmeghatározás a navigációs szoftvereimben. A kilencedik emeleti szobámba nagy nehezen belelát néhány műhold, ott nagy nehézkesen megfogja a pozíciómat a navigáció, ugyanúgy, mint bármikor korábban. Ha kimegyek az erkélyre, pikk-pakk megvan a pozíció - értelemszerűen, mert úgy a műholdak egy része közvetlenül lát. Ha kimegyek a házból a szabad ég alá, még pikk-pakkabb a pozíció (eközben ugyebár megváltam és távolodtam wifitől, bluetoothtól, és távolodtam a közvetlenül a lakásunk fölött a tetőn lévő rádióállomástól, amely opciók egyébként is ki vannak kapcsolva a telefonomon a navigációs helyzetmeghatározásban, minden beállításom ugyanolyan, mint korábban, amikor szintén csak a műholdak vettek részt a navigációs helyzetmeghatározásomban).

    De ha a következő egy-két napban túljutok az eddig mások által leírt típushibák ellenőrzésén, és nálam továbbra sem fognak jelentkezni a másoknál jelentkezett típushibák, akkor majd telepítem a megfelelő appot, és leellenőrzöm, hogy a Google, a Here We Go... nem használnak olyasmit a helyzetmeghatározásunkhoz titokban, amelyek titokban használata csilliárd dolláros perek ódiumát vetné a nyakukba - persze ezt ezzel se ellenőrizném, csak azt, hogy fogom a műholdakat, erről azonban enélkül is megbizonyosodtam, lásd fentebb, bizonyítottan fogom a műholdakat - eddig, egyelőre (álló helyzetben és gyaloglás közben bizonyítottan fogtam eddig a műholdakat).

    Nyilván, amíg mindezt leírtam, meg is csinálhattam volna az általad kért ellenőrzést, telepítve egy erre szolgáló appot, de egyelőre nem erről szól a kísérlet. Ám addig is, amikor majd erről is szólhat, biztos lehetsz benne, hogy legalábbis álló helyzetben és gyaloglás közben egyelőre ugyanúgy fogja a műholdakat az oprendszerem, mint a korábbi verzióknál, és ugyanúgy a műholdak alapján pozícionálja a telefonomat a navigációs szoftver, mint a korábbi verzióknál. Egyelőre túljutottam egynapi hibamentességen álló helyzetben, és majd kiderül, hogy mi lesz járművön menetközben, ha menetközben leszek járművön. Egyelőre fogom a műholdakat álló helyzetben (és minden csillió dolláros vonatkozású jogi szabályozás szerint CSAK a műholdakat fogom - de ez most mindegy is a kísérlet szempontjából). :)

    [ Szerkesztve ]

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

  • Kammerer2

    kezdő

    válasz beef #758 üzenetére

    Egyébként is, ha nálam tartósan és járművön menetközben is működni fog, úgy, mint korábban, az csak egy statisztikai adat, attól még nálatok nem működik, én meg nem fogok levelet írni a Realme-nek, hogy ne higgye el nektek, hogy nem működik. :)

    Feltehetően nem a készüléketekben és beállításaitokban van a hiba, hiszen az nyilván ugyanolyan, mint a korábbi verziókon, és nyilván mindenki végig is zongorázta a beállítások ellenőrzését, hogy tényleg olyan legyen, mint korábban, amikor működött a régebbi verziókon. HA nálam hibátlanul működni fog a továbbiakban, az feltehetően nem mond semmit a nálatok való nemműködésről. De lehet ezen gondolkodni, ha elfogadod, hogy nálam
    1. egyelőre
    2. álló helyzetben
    ugyanúgy működik, mint eddig.
    Egyelőre,
    álló helyzetben,
    ugyanúgy fogja a műholdakat a navigáció, mint eddig.

    Egyelőre.
    Álló helyzetben-gyaloglásban.

    Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

Új hozzászólás Aktív témák