Új hozzászólás Aktív témák

  • mentoloshypo

    senior tag

    válasz Mister_X #45 üzenetére

    Hasonló kutatásról én is olvastam a GTA5 kapcsán, ott azt firtatták, hogy túlságosan negatív szemszögből és szexuális tárgyként állítja be a nőket. A hivatalos visszhangjáról már nem olvastam, de ismerek jó pár hölgy játékost és szerintük egyáltalán nem elítélendő. Ez csak játék, aki kicsit is értelmes akkor felfogja ezt.

    Más, de hasonló: olyanra is emlékszem tavalyról, hogy végeztek kutatást arról, hogy hány női főszereplője van a mai videó játékoknak, és természetesen itt is elég negatív eredmény született, legalábbis a kezdeményezők szemszögéből.

    Szóval ha nem afrikában játszódik akkor jönnek páran, hogy nem foglalkozik senki a fekete kontinenssel (vélhetően rasszista indíttatásból természetesen), ha Shiva nem fekete akkor az a baj, mert kevés a fekete főszereplő a játékokban, ha férfi akkor az a baj. stb stb...

    Az a gond, hogy rengeteg unatkozó hülye van a világon, és akármit csinálsz fejlesztőként (vagy filmesként, és még lehetne sorolni) úgyis lesz olyan aki elítélendőnek látja és legszívesebben botrányt csinálna belőle.

    Aktuál politikába nem szeretnék belemenni, mert nem erről szól ez az oldal, de láthatjuk, hogy a megélhetési jogvédők aranykorukat élik manapság.

Új hozzászólás Aktív témák