Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz CocooN-z #20 üzenetére

    Semmi gond furcsállottam is, hogy senki nem akart kötekedni.
    Tudod, mindenki ezt mondta aki még sose próbálta utánnunk csinálni.
    Próbáld meg ugrás közben, mikor elég nagy sebeséggel repülsz a másik oldal felé, figyelsz arra, hogy jóhelyre érkezz, és közben az ellenfél is ugrik valamerre, és te telibetalálod! Kiváncsi vagyok melyik baseq3-as lenne képes hasonlóra! És nemhogy direkt, mázliból se lenne képes rá!
    Az Airshotnak épp az volt a lényege, hogy mikor már 4-5 éves mindennap(!) játék után, meguntuk a SoD-ot úgymond, elkezdtünk az Airshot-ra gyúrni! Direkt! Azok nem mázli lövések öregem :) Persze az is van közöttük, de a nagyrésze nem! Tudom amikor egy ilyen srác felmegy a serverre, beáll küdni egyet, és 120fragből, 80-at airshotból szerzi meg! És ez egy folyamatos tendencia volt! Nemsokan értettek hozzá. Voltunk kb 15-20-an akik ezt csinálták! De folyamatossan, napi 4-6 órát, minden napos rendszerességgel!
    Több mint 4 éven át a Quake 3 SoDMoD volt az életem :) Volt már saját Clánom, team-em, serverem. Sőt, egy idő után én vezettem az egész community-t. 5 gémserver, 3-4 fórum, és egy rakás clan és team.
    Hidd el nekem, az esetek 80%-a nem mázli hanem tudás!
    Több száz órán át néztem / játszottam velük. Eleinte, amikor 1-1 régi nagy játékos leszedett airshottal, én is azt hittem, hogy mázli. Aztán azt hogy chaet :) . Aztán szépen én is megtanultam hogy is kell ezt, belejöttem, és azután őket vertem le :)
    Van egy másik külön mod is airshot gyakorlásra! Mi azt is használtuk! Ott csak az airshotért kaptál pontot, és úgy kellett végigküdni az összes pályán, persze ez offline volt, botok ellen. De a lényeg, hogy az is airshotra ment.
    Mi csináltunk anno direkt olyan pályát, aminek az alja jumppad-okkal volt tele! Mindenki folyamatossan ugrállt fel le, persze nagy volt a pálya, így sokáig tartott a lehullás, meg a felugrás is, így szinte mindig mindenki levegőben volt. És csak airshot! Ez is a gyakorlás egyik fontos része volt !
    Nézz meg 1-2 Rocket Areanás videot. Rengeteg van a neten, és az se mázli! Küdtem ott is, az kicsit keményebb, de nagyon jó!
    Az nem skill, hogy valaki gránáttal végig spammolja a pályát és leszed 5 embert 7 sec alatt. Az semmi. Ha a pálya túloldaláról, a szemben lévő játékost ugrás közben bfg-vel szándékosan eltalálod, na az a Skill!

    Ha ezek után se hiszem nekem, akkor a kedvedért szivesen megkeresek pár régi demot, amiből a videó is készült! Azon majd látni fogod, hogy ez nem véletlen, nem mázli, hanem az az illető igenis azért találta el a túloldalon ugró ellenséget, mert_el_akarta_találni! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz CocooN-z #20 üzenetére

    Elnézést, lehet kicsit indulatosnak tűnhet az előbbi hszem.
    De csak azért, mert ha valaki, én tudom, hogy azok az emberk, akik a videóban is szerepelnek, az életükből legalább 2 éven át minden délutánt, minden estét, és minden éjjszakát azzal töltöttek, hogy azok az Airshot-ok ne mázliból menjenek.
    Volt olyan is, hogy bejött egy "idegen" és elkezdett anyázni, hogy luckshot, meg lucker, meg ilyen olyan szerencse stb...Aztán amikor 10.szerre kapták le levegőben, egymásután(!) akkor a szerencsétlen összeszégyellte magát, és kilépett!
    Akkoriban az emberek spect-ben tanították egymásnak az airshotokat. Az egyik figyelte, és magarázta a másiknak hogyan lőjjön. Hogy amikor látja, hogy az ellenség ugrik, nézze meg milyen irányban, mekkora sebességgel, és milyen messze van tőle, és hogy mennyivel előre célozzon, és melyik irányba, és mikor lőjjön, hogy az pont telibe találja!
    Szóval hidd el nekem, ezeknek a 80%-a nem luck, hanem skill :)

Új hozzászólás Aktív témák