Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dominó85 #25 üzenetére

    A közel múltban épp 3 fiatal gyilkolt le egy családos apát és egy tanárt, aki lőni tanította őket. Csoda, hogy a kocsiban hagyott 11 éves kislánnyal nem végeztek.

    Ez kísértetiesen hasonlít a cigány támadásra emlékeim szerint. (amúgy nem követem a híreket)

    Alapvető ok-okozati összefüggéseket értelmezel félre.
    Nem valószínű, hogy egy egészséges lelket egy brutális játék tenne tönkre ennyire.
    Sőt. Meg merem kockáztatni, h az ilyen egyedek maguktól is elkövettek volna vmit előbb-utóbb.

    Ezek a Tajgetosz-pozitív gyenge láncszemek a társadalomban. De hát a mai világban az ilyen gyenge láncszemekhez méretezzük a társadalmat... :W :W
    Betiltjuk a Dragonball-t, mert egy gyenge láncszem repülni akart. Betiltjuk a petárdát, mert néhány idióta felrobbantotta magát. Több embernek adunk jogsit, mint amennyi el tudná sajátítani készségszinten a közlekedést (és vezetést, de inkább a közlekedést). Az iskolák egyre nevetségesebb oktatást nyújtanak... A végtelenségig lehetne sorolni, h mennyi helyen tetten érhető a fenti tény. És nem értem miért az ilyen gyenge láncszemek határozzák meg az életünket. :U

    Aztán jönnek a hozzád hasonlók, akik mossák a bűnös kezeit és bűnbakot csinálnak a videó játékokból. Én meg úgy gondolom, h a játékos előéletük nem releváns az elkövetett bűncselekmény esetén. Te meg másként gondolod. Lehet nekem van igazam, az is lehet, h neked. De mindez csak spekuláció. Ne spekulálj kérlek! :W Abból csak a baj van...

    szerk: a bnőm élete eddigi legjobb partijának tart engem, de ez szerintem nem ide tartozik. ;)
    Most csak lerázol? Nem hinném, h éppen én írnék write-only módban.

    [ Szerkesztve ]

  • capulet75

    addikt

    válasz Dominó85 #25 üzenetére

    Hidd el, én értem amit mondasz. De most jön a de. A Prototype annyira nem valóság hogy aki emiatt gyilkol az amúgy is egy retard. Persze van hatása a játékoknak az emberekre, de ha már itt tartunk, a fegyvergyárakat kell büntetni mert egy hülye lemészárolt egy fél osztályt? Ilyen alapon hibáztathatjuk a genetikát, vagy egyenesen a jóistent, mert ekkora f@szkalapokat teremtett. Nemá. Szóval ez a téma kb hamvábaholt dolog, mert akit erőszakos cselekedetekre ösztönöz egy játék, az alapjárotn egy gyökér, és ha nem volnának ilyen játékok akkor a bazsalikomoktól kattana be vagy mittudomén.

    Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Dominó85 #25 üzenetére

    Az UT egyáltalán nem durva kategória, teljesen átlagos, fölösleges volt megemlíteni. Senki nem mondta, hogy bármelyik ilyen FPS pozitív irányba tereli a csemetét, de negatív irányba sem. Hány ilyet filmet lát az ember életében, azok se különbek. Az meg, hogy az említett fiatalokról utólag kiderült, hogy xbox függők voltak, hát Istenem, melyik fiatal nem? :U Ez a pszichológusok kedvenc témája, ráaggatni mindent a játékokra. Egy ilyen eset kapcsán ez az első, amit elővesznek, úgyhogy számomra nem túl hiteles.

    Amúgy kinövi ezeket a szarokat az ember, már egy ideje én se tolok semmit (nem mintha korábban akkora gamer lettem volna), pedig fiatal vagyok. Mondjuk sokan itt még 25-30 évesen is nyomják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák