Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #29 üzenetére

    A mai világban amikor minden arról szól, hogy mindent is fejlesztenek, pont nem nagyon lesz semmivel nagyobb kiadás, hogy Alderre fejlesszen valaki, mert a "PC" piac legnépszerűbb megoldása a notebook, nem az asztali PC, ebből adódóan sokkal fontosabb lesz majd, hogy a Notebook általános terhelésnél sokáig bírja. Senki nem fogja figyelmen kívül hagyni, hogy egy processzor fele annyi fogyasztással is képes lesz elvégezni azt a feladatot, amit a másik meg nem.
    Amiről te beszélsz az a piac egy kisebb szegmense lesz. Arra valóban jobb lesz az AMD, de még a Microsoft sem azt a fejlesztési irányt vette fel már, hanem arra, hogy minél takarékosabban hosszabb ideig bírja egy ilyen gép.

    [link]

    Sajnos amit írsz ez a 90-es években volt jelen, amióta a fejlesztésben beszállt India, Kína ömlenek az harmad annyiért fejlesztők az összes cégbe, a fejlesztés kerül a legkevesebb pénzbe. Ami sokba kerül az az optimalizálás, mivel nincs tesztelés, vagy minimális ezért ezt a userek majd letesztelik lásd a fenti példát.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #47 üzenetére

    Talán nem voltam elég érthető: játékokat nem fognak rá tervezni.

    Igen ezt én is így gondolom, és ezt le is írtam, de a játék egy réteg termék, nem ez hozza a profitot egy processzprgyártónak a PC/server piacon. (Az AMD a speckó csipjeivel amit szállít az MS-nek, és a Sony-nak persze ebből élt, de ha PC-be kellett volna ilyen processzorokat szállítania, akkor rég nem érte volna meg nekik. A játék egy réteg igény).

    llításoddal ellentétben a humán erőforrás a legdrágább, akár fejlesztésről, akár optimalizálásról van szó, márpedig épeszű cégvezető nem fogja kidobni a pénzt olyan fejlesztésre, ami nem a szükséges minimum.

    Én erről azt gondolom, hogy egy ilyen céghez nem kell sok száz Dennis M Ritchie, vagy Ken Thompson. Ezekből pár van, és a többi pedig kóder. így érheti meg. Az a mentalitás, ami otthon van, hogy több senior mérnök van egy közepes cégnél, mint Spanyolországban idősebb ember az sztem egy nagyvállalatnál nem így néz ki, hanem úgy, hogy van pár agy, aki valóban fejleszt és gondolkodik, meg van sok 10 vagy 100 a codecool-hoz hasonló képzőkben végzett valaki, aki ezt lekódolja.
    Azonban ez sem igaz már pl, egy automatizált cloud rendszerben, mert ott egyszer megírják, és működik, csak max nodejs-el kell belenyúlkálni, ha új imaget töltenek fel. De van, ahol ez is automatizált már.

    Valójában azt gondolom, hogy az Intel azért választotta ezt az utat, hogy nehogy véletlenül vkiben felmerüljön az ötlet, az ellenlábas csinálja jól a chipletekkel, mert hülyén nézne ki, ha másolnák a lenézett vetélytársat.

    Erről azt gondolom, hogy az Intel és az AMD már 40 éve ezt csinálja. Egymástól keresztszerződésekkel vesznek át technológiát. Ez nem újdonság. Az pedig, hogy dögöljön meg a szomszéd lova mentalitással sehova nem jutott volna sem az AMD, sem az Intel. meg senki sem.

    #48 opr

    Csak egy dolgot említek meg a Cloud... Ha ez így lenne, ahogy mondod, akkor soha semmi nem épülne meg, és soha nem íródna meg.
    Egyszerűen nincs idő arra, hogy 10 000 számra képezzék az ELTE-n pl a programtervező informatikusokat, mert amit Te írsz minimum a programozók 80 %-ának matek zseninek kellene lennie, vagy legalábbis komoly elméleti munkát kellene beletolni mindenbe, erre szerinted van idő? Nincs.
    Ez szerintem pont fordítva van, vannak nagyok komoly fejlesztők, meg sokkal több kóder.
    Meg ebben az is benne van, hogy az embereknek azonnal kell minden, és nagyon megnőtt az igény a fejlesztésre. Ezt nem lehet csak fejlesztőkkel kielégíteni, mert senki nem fogja megfizetni ezt, nem érné meg senkinek fejleszteni.
    És igen az idő a minőség rovására megy, de még mindig olcsóbb lehet, mintha visszavinnének mindent nyugatra, egyrészt nem fogja senki megfizetni a nyugati kódereket, mert hát a távol-keleti pont a feléért megcsinálja ugyanazt, másrészt pedig amit írsz valamennyire valid, de én is belekóstoltam a DevOps-ba valamennyi rálátásom van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák