Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fücsök007 #9 üzenetére

    "nagy magokból idővel ki lehet venne tranzisztort és helyet felemésztő régi (legacy) utasításkészleteket, így még hatékonyabb erős magok mellett megmarad sok kis mag legacy utasításkészlet támogatással. :) Minden régi, ma már alig használt utasításkészlet elvesz ma is a teljesítményből, mert befolyásolja a nagy magok architektúrájának a fejleszthetőségét."

    Utoljára Jim Keller azt nyilatkozta, hogy nem önmagában a régi utasításkészlet okozza a problémát. A régi utasítások már nagyon kis helyet foglalnak az egész magból.

    Ezzel szerintem jó meglátás, én remek ötletnek gondolom.

    De ez mindenképpen egy következő szint, mert jelenleg épphogy problémát jelent, hogy ha a kis és nagy magok eltérő utasításkészlettel rendelkeznek. A Lakefield esetén csak akkor érhető el az AVX512, ha a kismagokat letiltod és az ADL esetén is azért nem érhető el az AVX-512, mert a kismagok nem tudják - viszont itt már a nagymagok se, hiába tiltanád le a kismagokat.

    Tehát ha az AVX512 tudás vagy nem tudás jelenleg probléma, akkor jelenleg hasonló problémát jelentene a legacy utasításkészlettel való rendelkezés vagy nem rendelkezés is.

    Gondolom az ütemező úgy működik, hogy tisztában van egy szál erőforrásigényével és prioritásával. Viszont azzal egyáltalán nincs tisztában - főleg nem előre - hogy egy szál milyen utasításkészleteket fog majd akarni használni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • opr

    veterán

    válasz Fücsök007 #53 üzenetére

    Igen, En is ezt a peldat szoktam hozni. Talan olyan szempontbol kevesbe lesz gaz, hogy ha jol tevedek, az AMD is most fog valtani foglalatot es ezzel memoriaszabvanyt is, szoval most mindket oldalon lesz gond az elejen valszeg.
    Plusz itt meg tetezni is fogja az egeszet az uj windows, aminek ki tudja milyen hulyesegei derulnek meg ki par honap - fel ev alatt.
    Osszessegeben: A most erkezo CPU-generaciobol nem vennek, se intel, se AMD oldalon. Tavalyit szinten nem, mert pont most venni, mikor el lesz engedve a DDR4, es ezzel egy "halott" platformba fektetni nem jo dontes hosszutavon. Szvsz azt kell mondanom, hogy ezek,miatt, illetve hogy ezt tetezze, meg a piac is teljesen meg van orulve, a konkluzio az, hogy asztali gepet 2022 ev vege/2023 Q1 elott En most biztos nem vennek, csak ha nagyon nincs mas opcio, nagyon surgos/nagyon kell.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • KROK640

    veterán

    válasz Fücsök007 #53 üzenetére

    Épp ezért örülök neki, hogy 10th gen mellet letettem a voksomat nemrég, mert a 11th az kb semmi előrelépés drágábban (sőt, bizonyos helyzetekben még visszalépés), a 12th gennek meg még innentől számítva szerintem kell minimum egy év és még egy gen mire kiforrottnak lesz tekinthető, nem mellesleg a Win11-nek is kell minimum ugyanennyi idő (ha nem több), hogy használni merjem egyáltalán. így meg azért - azt remélem - hogy 4-5 évet még ki tudok tartani ezzel a platformmal, aztán ha a Win10 is kifutóban lesz, meg ez is kevés lesz, akkor már rátérhetek erre a LITTLE.big cuccra, vagy az AMD akkori megoldásaira.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák