Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz jedis #25 üzenetére

    Meg én is az akkori NEC-mel. Amit utána 2012-ben eltettem emlékben, mert akkor volt utoljára amikor DVD-t használtam otthoni célokra. 8 évig volt jó, szóval most ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni... Ja igen a plextor is ezt a mechanikát használta csak van aki 3*-orosát kifizette a neve miatt :DDD :N

    Amúgy ha jobban érdekel a Plextor története, nagyon szívesen beszélgetek veled, már 2001-ben is SANYO mechanikával ment a Plextor, utána mikor a Plextor már ugyanolyan kommersz lett mint bármelyik akkori gyártó, akkor váltott NEC-re, aki éppen akkor "egyesült" az éppen ezután egyesüt SONY optical-al. Szóval NEM a Plextor 2000 után nem gyártott mechanikát. Sokan nem tudják ,mert akkor, de még most is a márkákban hisznek, meg a szép emlékek megszépítik az emlékeket, de ettől függetlenül még a tények tények maradnak:

    Plextor Plexwriter 241040A
    "December 13, 2001"

    Plextor DVD burner... not plextor "May 06 2003 06:50 AM"

    Akkoriban ezt a mechanikát, illetve OEM-et használta többek között a Philips, vagy a Optorite is. Szóval Visszatérve a DVD- íródra ami az A5 névre nézve nem egy Pioneer volt véletlenül? Az semennyire nem volt Plextor inkább fordítva... :D

    A plextor kommersz korszakának a kezdete: 2003

    Sőt annyira, hogy akkor már nem is a saját hanem az NEC firmware-ét használta.

    http://www.dvdcenter.hu/plextor-dvd-iro-nec-belsovel/

    NEC ND1x00A DVD RW Firmware

    Ezután pedig szerintem akitől épp olcsóbban tudott vásárolni utolsó időkben a Plextor a Lite-On drivejait használta, az az semmi köze nem volt a Plextorhoz, csak nevében. Ma ott tartunk, hogy a Plextor csak egy licencelt név.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák