Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Suineg

    senior tag

    válasz Lester75 #79 üzenetére

    Szia,

    Én egy asus VM62B vivo PC-t vettem.
    http://www.asus.com/hu/Mini-PCs/VivoPC_VM62/gallery/
    Bár ventillátoros a belső hűtése, plusz még tettem bele egy 3,5-es 1TB Samsung HDD-t, egyáltalán nem lett zajos. Kb. annyi zaja van mint a Zyxel NAS-nak.

    i5-ös procival van, vettem bele 8 GB ramot, meg a fenti winyót tettem bele.

    Win 8.1-el eddig jól szuperál! :)

  • sugarforce

    őstag

    válasz Lester75 #79 üzenetére

    Ha jól értelmezem amit leírsz, akkor ehhez a feladathoz egyáltalán nem kell nagy erőmű, erre a feladatra egy olcsó gép bőven megfelel, mivel a lejátszást az okos tv-n a saját erőforrásából végzi(kivéve ha nem transzkódolsz), a nem okos tv-n meg a chromecast, a htpc itt csak egy átvitelt biztosít a wd mycloud és a kliensek (tv-k) között. Ezen a gépen nem történik igazából semmi erőforrás igényes dolog, annyi, hogy képes legyen magán átpréselni a tartalmakat sávszélesség szinten, nem tudom, hogy milyen tartalmakat akarsz nézni így, de 30mbit-es sávnál nem kell több egy full hd-s brutál minőségű film esetén sem.
    A fentebb írt i5-ös konfig erre a célra eléggé overkill. Persze ha transzkódolva játszol le, akkor nem. Én a helyedben kicsit leegyszerűsíteném a dolgokat(wd my cloudot kivenném a láncből és a hdd-t beraknám az újdonsült szerverbe) , de ez a te döntésed. Én úgy oldottam meg, hogy a szerver kint van a folyosón egy szekrény aljában, telepakolva hdd-kkel, ahol tud szellőzni, de nem zavaró a hangja (bár nem hangos annyira). Minden kábelt, amire szükség lehet azt az ajtó mellett bevezettem a tvhez/routerhez. Persze egyéni helyzet és helyi adottságok függvénye ez is.
    A lényeg, hogy erre a feladatra egyáltalán nem kell nagy erőmű, 10-20 ezer között már kapni integrált cpu-s alaplapokat, ami passzív hűtésű, 2-4 magos processzorokkal. Nekem egy ASROCK QC5000-es lap van, igaz ez is bőven túl teljesíti az igényeimet, de elégedett vagyok. Ubuntu linux van rajta, megy a plex, ftp, ssh, utorrent, (rss sorozatos letöltések is jönnek folyamatosan) webui az utorrenthez, nfs, samba. Megy 24/7-ben és atomstabil. Kb kéthavonta eszembejut, hogy lehet van frissítés, akkor nyomok egy restartot és minden megy tovább.
    Ha nagyon ragaszkodsz a teljesen hangtalan megoldáshoz, és a tv közelében való elhelyezéséhez (na meg a wd mycloud megtartásához) vegyél egy raspberry pi2-t, teljesen hangtalan, fogyasztásilag ezzel jársz a legjobban, ráadásul lehet hozzá kapni kis esztétikus dobozokat, elrejthető a tv mögé is, van rajta ethernet plusz usb is. Rakhatsz rá mindenféle linuxot, meg ha minden igaz már a win10 is támogatja. Nem tudom pontosan milyen NASod van, de néztem a plex honlapját, ott szerepel a letöltéseknél a wd nasokra szánt verzió.

Új hozzászólás Aktív témák