Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    Üdvözítő a kezdeményezés, ám sajnos több sebből vérzik a megvalósítás (mint ahogyan már többen rámutattak, plusz amit úgy látom még nem vettek észre sokan). Persze, ha ezek még a béta fázis előtt kiderültek volna, nem a "már közel kész" verziónál, még orvosolni is lehetett volna őket.

    Így viszont ez mindössze egy bukó kezdeményezés, aminek a sikertelensége miatt nem is lehet majd számítani esetleg egy normális verzióra.

  • DBob

    őstag

    válasz HaaS #19 üzenetére

    Óóóó ne aggodj, válaszolok neked ide (nem gyűjtöm az anyázásokat privátba).

    Ahogy le is lett írva, azért készül ez, mert az ilyen listák döntő többsége szét lett fikázva (teljesen jogosan), mert már a megközelítés is rossz. Nos ez is így fog járni ahogy látom, csak várjuk ki a végét ;)

  • DBob

    őstag

    válasz Ateszzero #22 üzenetére

    Nem értem miért ne lehetne nekem eltérő véleményem másokétól, amit most megosztottam másokkal. Mit kéne ezen befejezni?

    "Ha mégis értesz hozzá ,akkor segíts az íróknak mi a jó, és mi miért a rossz. Ennyi."

    Ha érdekli őket, megkereshetnek privátban. Anélkül is hogy ezt a lehetőséget felvettem volna. Biztos olvasták ők is azokat a hozzászólásokat amik szerint így nincs sok értelme (igen, többes szám, nem csak én láttam így). Én viszont veled ellentétben nem tukmálom rá másokra privátban a véleményem ha nem kérdezik. Főleg nem személyeskedek, aka "Nem fejeznéd ezt be?"

    Azt meg nem mondtam, hogy a dolog nem tetszik (honnan olvasnak ki olyat emberek amiket nem írok le?) Csak be lett harangoztatva hogy ez most más, ez jobb lesz, mint az eddigiek. Hát én nem így látom.

    (és a személyeskedő hozzászólásokat a továbbiakban ha megkérhetlek, akkor mellőzzed)

    [ Szerkesztve ]

  • DBob

    őstag

    válasz FoxiestFox #25 üzenetére

    Minden játék csak egy, jól definiált kategóriába kerülne (ilyen nincs hogy "akciójáték"), mivel nem egymásnak ellenfele az F22 Lighting vagy az F1GP (pedig mindkettő szimulátor), vagy a WoW és a MM6 (pedig mindkettő RPG). Persze ez azzal jár hogy nagyon sok kategória lenne, de hát nagyon sok fajta játék is van.

    A pontszámokkal való értékeléssel a gond, hogy amíg a 10 pontos játék a legjobb adott kategóriában, addig az 1 pontos a rosszabb....vagy mégse, mert a 0 pontos játék (amit nem ismer, így pl. nem szavazott rá) ugye kevesebbet ér.
    Szerintem egyszerűbb kiválasztani hogy adott kategóriában melyik (például) a top 5 játék, és azok bejelölhetőek lennének. Ezen jelölések száma pedig a globális listát adja meg az egyéniből.

    Mivel ez hosszú távú top lista lenne, nem ad-hoc "küldje be mindenki 1-2 napon belül és kihirdetjük", így a vélemények idővel változnak. Ha kijön pl. a Crysis 4 és annyira jó lesz akkor egyszerűbb a top5-ös listát módosítani (kivenni egyet, és berakni a helyére), mint 30 értékelt fps-t lentebb pontozni, hogy tükrözze reálisan a véleményt miszerint milyen jó is a Crysis 4.

    Meg persze kérdés hogy egyáltalán lehetséges-e a játékok újra értékelése a későbbiekben. Mert ebből:
    "Ez folyamatosan üzemel majd, így akár hónapok vagy évek múlva is szavazhatsz egy adott játékra, főleg ha az csak a későbbiekben kerülne fel az oldalra."
    ez nem derül ki.

    Az évekénti archiválás meg már nem tesz különösebben hozzá működésben, ellenben szerintem szükséges.

  • DBob

    őstag

    Eddig toplistáról volt szó...annál ez a fajta adatbázis rendszer jobban működik eddigi elképzelések alapján. De itt is szükség van az utólagos újraértékelések lehetőségére (meg lámer szűrésre, pl. mindent lepontoz, vagy mindenre 10-et ad).

    Egy hasonló rendszer itt teljesen jól működik.

Új hozzászólás Aktív témák