Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    válasz forumpista #16 üzenetére

    Páramentesítő géppel, ami év elején még nem volt ennyire drága: [link]
    Légkondi páramentesítő funkciója, de ez télen nem annyira jó, mert hidegebb levegőt csinál sajnos a kelleténél és végül a fával való fűtés cserépkályhában ami lehúzza. Sajnos nálam is az egyik szoba hajlamos a 70% feletti párára és a régi lakó egyszer vagy 3 hónapig nem volt itt, nem szellőztetett, meg is telepedett a szekrény mögött a penész, azt még a meszelés előtt eltávolítottuk.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a CC energetikai tanúsítvány az tényleg jó? Egy nagyjából 60 éves házról van szó, amit tavaly sikerült megvennem, tégla, hátul az északi falon le kellett sajnos verni a vakolatot egy korábbi penészedés miatt, hogy kiszáradjon és bent a nagyobbik szobát is újra kellett betonozni, mert alig volt 5cm beton, alatta csak föld szinte, úgyhogy kapott kavicsos vastagabb beton alapot, na meg kellett is a cserépkályha miatt, mert gáz nincs bevezetve, légkondit közben vettem, mert akkor még kandalló volt, nagyon nem voltam vele megelégedve, nem tartotta a meleget 3-4 óránál tovább és sokkal több fát evett mint a cserépkályha. Viszont azóta is viszonylag hamar kihűl a ház, penész nincs, mert páramentesítő készüléket is használok, próbálom 50% körül tartani. Ami érdekes, hogy az északi fal persze nagyon hideg, de ott alig van ablakom, délre néz a nagyobb és több kisebb, egy része új műanyagos egy része még a régi fa, abból viszont dupla mindig, tehát kettőt kell nyitni közötte 10cm kb a kihagyás. A tető stukatúros, de betonozott, azt mondta az ács, hogy max a vízelvezető miatt van egy-egy rés, ott kellene betonozni vagy befedni, de a tető 12 éve készült és teljesen okés, szerinte inkább az északi fal húzza el a meleget és a régi ablakok cseréje is segítene. Nekem meg adásvételnél azt mondta az ügyvédem is, hogy a CC az jó, mondjuk lehet azt írt oda a szaki amit a megrendelő akart, aki nem én voltam hanem a volt tulaj.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Új hozzászólás Aktív témák