Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A sok felesleges, felhasználók szempontjából alig észrevehető változtatás gondolom nem sok embert hat meg, de e mellett talán nem árt tudni, hogy sok, a Quantum-al eltávolított lehetőség (session management, toolbar, overlay, stb.) majd vissza fog térni valamikor. A jelenlegi ütemterv:

    API: target release
    userScripts: 63
    topSites: 62
    desktopCapture (TBD): 63
    declarativeContent: 63
    Session management: 63 (TBD)
    Toolbars: 63 (TBD)
    Overlays: 64 (TBD)

    Szóval talán a 64-es, 65-ös verzió után esetleg még értelme is lesz frissíteni az 56-osról (vagy addig Waterfox-on maradni)...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @serrin: Esetleg a developerre váltani, abban hamarabb jönnek az újdonságok és általában nincs vele gond.

    Köszönöm, nem kérek belőle, inkább maradok FF 56-oson vagy Waterfoxon, és működik minden olyan addonom, amit az évek alatt megszoktam (mindenek előtt a Tab Plus Mix-et).

    Tavaly próbálkoztam a dev. verzióval, de folyamatosan ütköztem a problémákba (nem megfelelően működőt Greasemonkey / Tapermonkey scriptek, nincs normális TPM, nincs rendes session manager, stb.). A Quantum jött, és azóta egy csomó, régen tök jól működő dolog repült, vagy teljesen át kell írnia a fejlesztőnek az addonokat - amit egynémely esetben akkor sem tudnak jelenleg megoldani, ha szeretnék. Így meg a felhasználó szív.

    Én használni szeretném a böngészőt, nem kísérletezni vele...

    @nubreed: Simán elhalaszthatták volna a kiadást minimum fél évvel, de akkor egy rendesen befejezett terméket adtak volna ki, nem egy ilyen kiherélt, lecsökentett tudású vmit (pl. moddolhatóság szempontjából).

    Legalább egy évvel kellett volna elhalasztani. A 64-es kiadás december 11-re van kiírva, a 65-ös január 29-re.
    Egyébként én sem értem. De kellett a nagyott mondás, kellett a felvágás. Ez lett a vége.
    Csak az a baj, hogy nem nagyon van megfelelő alternatíva, tisztára a 2000-es évek elején érzem magam, ha ezt szeretném X böngésző kell, ha azt, akkor Y, ha amazt, akkor meg Z... :U

    Mindezt úgy, hogy a Quantum előtt bő egy évtizedig fel sem merült, hogy az FF-en kívűl mást is feltelepítsek... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz DDA40X #11 üzenetére

    Dolgoznak rajta.

    De röviden a helyzet az, hogy a Google zárt rendszerként tekint a Chromecast-ra, szóval így nincs egyszerű megoldás. Talán sose lesz. Sajnos ha Chromecast-ra építesz, alaphangon a Chrome-ra kell támaszkodni... :(

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák