Új hozzászólás Aktív témák

  • Apoth

    csendes tag

    Szia!
    Én is ilyesmi vevőt barkácsoltam, ugyanilyen oprendszeren használom, és királyul megy.
    így próbáld összedobni a lirc-et:
    sudo dpkg-reconfigure lirc

    Itt tudod újra beállítani a lircet. Távirányítót ne állíts be, a vevőhöz pedig a soros házi vevőt állítsd. Utána meg kell adnod a sorosport számát (ttyS0 a com1).
    ha ez megvan índítsd újra a lircet: sudo /etc/init.d/lirc restart
    Hogy leteszteld a vevődet, erre használatos a mode2, vagy xmode2
    Utóbbi grafikus, tehát ha az X-ed benn van, ezt használd:
    sudo apt-get install xmode2
    ahhoz, hogy ki tudd próbálni a vevődet, le kell állítani a lircd-t: sudo /etc/init.d/lirc stop
    xmode2-nek pedig meg kell adni az eszközt, amivel használod. pl /dev/lirc0 (ha beírod, hogy /dev/lirc és nyomsz egy tabot, kiegészíti)
    tehát: sudo xmode2 -d /dev/lirc0
    Ha mindent jól csináltál, megjelenik egy kb 640x480 méretű ablak. Ezután, fogj egy akármilyen távb@szót, és kezdd el "lövöldözni" a vevődet! Az xmode2 szépen kirajzolja a vett infrajeleket.

    Ezután csak annyi a dolgod, hogy elindítod az irrecord-ot (sudo irrecord -d /dev/lirc0 taviranyitoneve) és az ott kért instrukciókat követve megtanítod a lircnek a gombjaidat.
    Ha végeztél, a home könyvtáradban találsz egy taviranyitoneve állományt (értelemszerűen bármit megadhatsz taviranyitoneve helyett)
    Ha ezt átkopizod a /etc/lirc könyvtárba lircd.conf néven, és elindítod a lircet (sudo /etc/init.d/lirc start), már működik a vevőd.
    letesztelheted az irw progival (simán konzolba irw).
    Ezután létrehozod a home könyvtáradban a .lircrc állományodat, és belövöd a gombokat.
    Nálam így működik. Ezt a howtot használtam: [link]
    Sikert!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák