Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taranti

    senior tag

    válasz gabor7th #19 üzenetére

    Sztem arra gondolt (amire én is egyébként) hogy cirka a kőkörszak óta mindenki lop mindenkitől. Az USA nekem annyival kellemesebb, hogy mégis csak egy szövetségben vagyunk velük, meg kultúrálisan is hasonló (mivel főleg európaiak hozták létre).

    És hát a legnagyobb tolvaj diktál, ez sem újdonság. (Anno olvastam könyvet a kereszténység lezülléséről, egy pap írta. Kb. ilyenek voltak benne, hogy a kellően meggazdagodott tolvaj/rabló lefizette valamelyik szegény fejedelmet vhol európában és kapott egy magas rangú egyházi tisztséget, onnantól meg minden legális lett.)

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • Taranti

    senior tag

    válasz gabor7th #42 üzenetére

    Jogos a felvetés, de ki az a "mi"? Mert ha az Európai Úniót érted ez alatt, az jelenleg nem létezik (az USA számára sem, jól mondta egyik külügyminiszterük, hogy nem tud olyant felhívni, akinek döntési jogköre van.) Az Únió számára két út lehet: 1. marad az ami most van, és akkor (továbbra is) az USA bábja lesz, esetleg majd Kínáé. 2. lesz az Európai Egyesült államok, ahol az elnök meg a kongresszus kimond vmit és az összes tagállam azt csinálja. Úgy már tényező lenne akár az USA akár Kína szemszögéből.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Új hozzászólás Aktív témák