Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotószem

    csendes tag

    "Simon Lin szerint ez csak rövid ideig maradhat így, a hagyományos notebookokat ugyanis egyre jobban kiszorítják az okostelefonok, táblagépek és más hasonló mobil eszközök"

    Ez a kretén vágott már full-HD videót okostelefonon vagy androidos tableten ?

    [ Szerkesztve ]

  • Fotószem

    csendes tag

    válasz Sinesol #2 üzenetére

    Szerencsétlen ?
    Az a szerencsétlen, aki helyhez kötve hallgatja a ventillátorzúgást meg kerülgeti a kábelköteget a szobában.
    Ahol én vagyok, ott van a gépem is, erről gondolom még nem hallottál; ráadásul bárhol használhatom.
    Igen, "szerencsétlen" laptopon vágok és szerkesztek mindent, ha kell akár egy mező közepén is.
    Nagyon szerencsétlen dolog, mi ?
    Nagyban visszanézem-válogatom az anyagot helyben, akárhol.
    Még nem láttam pl. olyan National Geographic csapatot, ami asztali "munkaállomást használt volna és nem laptopot.
    Dereng ?
    Esetleg a tabletemet viszem a laptopom helyett, de az csak visszanézésre alkalmas (arra remek).
    Miért is ?
    Mert tableten meg telefonon nincs munkára alkalmas szoftver, nem elég a 4-8 mag meg hiper-szuper kütyü -- megfelelő célszoftver nélkül csak "kütyü"marad...
    Persze ha csak levelezni meg Skypeolni szokott valaki, akkor egy tepsi telefon is megteszi, stb.
    Mint egy ilyen "marketinges" f....

    [ Szerkesztve ]

  • Fotószem

    csendes tag

    válasz troviko #50 üzenetére

    "Úgyhogy én a nagy gyártók helyében arra készülnék, hogy minden területen jelen kell lenni, és jó termékekkel kell jelen lenni"

    Ott a pont, de ismétlem: megfelelő szoftverek nélkül egyik sem ér semmit. Erről valahogy mindenki elfelejtkezik.
    (Mikor kimentem hosszabb időre, valahogy szembe sem jutott, hogy most aztán mit mivel fogok kint csinálni, merthogy régóta laptopot használok. Asztali gépet valahogy nem vihettem volna fel a repűlőre...
    És a megérkezés napján a "sz..r" laptopon megvágtam a repülégépen forgatott anyagot, mert csak 1 konnektor kellett és annyi másodperc, amíg bedugtam és felállt az OS, stb.)

    Egy asztali lehet gyorsabb, pörgősebb (és főleg olcsóbb), de hát le van betonozva, helyhezkötött.

    Kissé hatalmas különbség (használhatóság) tekintetében egy tableten és telefonon futtatható KINOMASTER vagy CyberLink adaptáció és a laptopon futtatható Vegas Pro, Magix, Corel VideoStudio, AfterEffects, Premiere Pro és sorolhatnám között.
    És ezek meglepő módon MIND futnak laptopon, mert az nem egy különleges állatfajta, hanem az életszerűség okán kitalált HORDOZHATÓ kompjuter.
    Amit az ENSZ, NATO és számtalan "név" használ, ugyebár. Ahol háború folyik, ott sem "munkaállomással" a hátukon dolgozzák fel a lőadatokat, stb.
    Szóval nem kell degradálni a laptopokat. Sőt, egyre inkább laptop lesz a tabletekből is ahogy látom...

    [ Szerkesztve ]

  • Fotószem

    csendes tag

    válasz SchumiBácsi #82 üzenetére

    Nem renderelésről írtram, de ha neked csak ez ismert, más nem is juthatott eszedbe.
    Gondolom, nem voltál még kitelepült stábbal forgatni sem.
    Tudod, 1-2 busz vagy1-2 sátor, na meg LAPTOPOK és VCR-monitorok, ilyesmi.
    Szerintem nem kellene személyeskedni, én csak a cikkre reagáltam, de úgy látszik, néhányan nekem írnak hülyeségeket.
    Ismétlem: renderelésről egy szót sem írtam, csupán kiakadtam egy antitechnokrata marketinges hülye dumájától.

Új hozzászólás Aktív témák