Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LógaGéza

    addikt

    válasz micafighter #1221 üzenetére

    Azért egy téglásítás nem egyszerű dolog - ahhoz bootloadert is kell írni. CMekben ilyen nincs, és nem is lesz, olyanokat a gyári FW frissítések csinálnak, nagy ellenőrzések közepette. Sima ZIP telepítésével Recoveryből szerintem nem is megoldható a bootloader piszkálása.
    Amíg ez él, és van Fastboot, addig BÁRMIKOR vissza lehet állítani működőképes állapotba :)

    Olyan telefonoknál, aminél nem kivehető az akksi, azoknál van egy bootloaderbe írt reset módszer, ez pedig a 10-15secig nyomva tartott bekapcsológomb. Ez olyan hatással van rá, mint ha kivennéd az akksit, és visszaraknád.

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • micafighter

    nagyúr

    $ SU

    Ismét privát üzenetre válaszolva:)

    ,,Szia! Nem szeretném a topicot ilyennel tömni, de:
    Működik e a Franco kernellel az OTA?
    Valamint milyen gyakorisággal jönnek ki a cm11S-re a frissítések? Érdemes e váltani valamilyen más ROM-ra?
    Köszi a válaszokat előre is
    "

    Működik e a Franco kernellel az OTA? Nagyon jó kérdés. Sajnos kicsit "trükközni" kell hozzá . Az OTA telepítéséhez teljesen gyári ROM kell a hozzá tartozó kernel, boot loader és radio -val karöltve. Az updater script ellenőrzi ezeket a fájlokat (md5 check) és ha eltérést tapasztal akkor megszakítja a frissítési folyamatot.

    Tehát ha franco kernelünk van a gyári ROM-al, akkor lejön az OTA frissítés, és a telepítés elején az MD5 ellenőrzésnél hibát fog kiírni, és leáll a frissítés.

    Az OTA frissítésre custom kernellel a legegyszerübb megoldás a fastboot system.img és boot.img, vagy a gyári ROM .zip flashelése, így nem vesztünk el semilyen adatot vagy alkalmazást, minden szükséges fájl cserélve lesz a gyárira, az OTA sikeresen települni fog, aztán vissza lehet flashelni a franco kernelt.

    Valamint milyen gyakorisággal jönnek ki a cm11S-re a frissítések? Olyan sok még nem volt eddig, de úgy olvastam hogy pár hetente, ez azt jelenti, hogy havonta legalább egy frissítés várható :) A legfrisebb gyári ROM egyébként letölthető innen: https://cyngn.com/products/oneplusone/

    Érdemes e váltani valamilyen más ROM-ra? Ezt nyilván mindenki maga tudja csak eldönteni, én személy szerint teljesen elégedett vagyok a CM11S ROM-al, így nem látom értelmét lecserélni. Egyedül a gyári kernelt fogom cserélni franco-ra a rengeteg funkció és beállítási lehetőség miatt :)

  • micafighter

    nagyúr

    válasz micafighter #2751 üzenetére

    A platform-toolsba másolod a fastboot.zip-et, kibontod oda, aztán mehet a telepítés #2744 szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz bajaki #4364 üzenetére

    $ SU

    Akkor röviden mire is jó a multirom? Több operációs rendszert is telepíthetünk a telefonunkra és használhatjuk őket nemes egyszerüséggel egy bootválasztó menü segítségével.

    MultiROM Oneplusra hivatalos topicja: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/mod-multirom-v26-t2835738

    Az első hozzászólást mindenképp tessék végigolvasni. A telepítés röviden:

    Előfeltétel a nyitott bootloader és a root. Továbbá a MultiROM-ot a kernelnek is támogatnia kell (Kernel with kexec hardboot patch, röviden: Patched kernel, vagy magyarosan "pecselt" kernel).

    A telepítés nagyon egyszerü:

    1. MultiROM zip flashelése recoveryből
    2. módosított (TWRP) recovery flashelése fastbooton keresztül
    3. "pecselt" kernel flashelése

    Minden fájlhoz van link a linkelt topic első hozzászólásában, vagy a hivatalos és ingyenes MultiROM Manager alkalmazás is fel tudja nekünk telepíteni a multiromot és a módosított recovery-t. Az alkalmazást egyébként érdemes letölteni mert "frissen tarcsa" a módosított recovery-t és a multirom-ot. Pecselt kernel pl.: AK, Franco.Kernel, Furnace kernelek frisebb verziói (franco r14-től).

    Ha a telepítéssel megvagyunk, kettő dolog lesz különösen érdekes: egyrészt újraindításkor találkozni fogunk egy bootválasztó menüvel:

    Nyilván itt eleinte nem lesz látható ennyi minden, először telepíteni kell további ROM-okat. A telepíthető rendszereknek egyébként csak a tárhelyünk szab határt, bármennyit telepíthetünk amennyi csak ráfér a telóra :)

    Másrészt érdekes még a módosítot recoverynkben lesz egy új menüpont az "Advanced" szekcióban, MultiROM néven.

    A legérdekesebb menüpontok az Add ROM, ahol új ROM-ot telepíthetünk a meglévő(k) mellé:

    illetve a List ROMs, ami egyrészt felsorolja a telepített ROM-okat, és a telepített ROM-okra például innen tudunk flashelni.

    A topicban most épp a MIUI a téma:

    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55263396&postcount=661

    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55264312&postcount=665

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz kano #4923 üzenetére

    Synapse-ban vannak profilok, én azzal kezdtem hogy lementettem az alap beállításokat, így azt bármikor vissza tudom állítani. Egyébként a kernel újraflashelése is "reseteli" a belláításokat szerintem.

    UKM: Universal Kernel Manager (UKM) is:
    Dynamic scripting and control designed and developed for Synapse app.

    Magyarul és egyszerübben: az UKM lehetővé teszi hogy a Synapse alkalmazás több kernelt is támogasson. Például FKU alkalmazás csak a franco kernelt támgoatja, stb. Tehát ha Synapse-ot akarsz használni és a kernel támogatja, akkor az UKM-et is fel kell telepíteni. Az UKM egyébként egy recoveryben flashelhető zip fájl.

    Telepítés:
    go to recovery
    flash stock kernel related to your rom
    flash AK kernel
    flash last UKM
    reboot
    install SYNAPSE APK
    finish

    Magyarul:
    gyári kernel flashelése
    AK kernel flashelése
    UKM flashelése
    újraindítás
    Synapse alkalmazás telepítése

    Az AK kernel xda topicjából idéztem: [link]. UKM és AK kernel link megtalálható az első oldalon.

    A CM11S gyári kernel .img fájlait megosztottam itt: [link]

    Ha custom ROM-on vagy akkor nem a CM11S gyári kernelt kell visszatenned, hanem nyilván a te custom rom-od gyári kernelét. Ezt ki tudod varázsolni az adott rom .zip telepítőjéből. Töltsd le ugyanazt a rom telepítőt, amit te is feltettél, tehát ami neked van. Csomagold ki. A kernel általában a boot.img fájl. Itt van például a legfrissebb CM nightly .zip telepitőjében a kernel:

    A boot.img-t kimásolod, fastbootban flasheled:

    fastboot flash boot boot.img

    és visszaraktad a gyári kernelt. Utána flashelheted az AK kernelt, és ha állítgatni akarod akkor UKM-et is flasheld, aztán telepítsd a synapse alkalmazást. Ha már feltetted ezeket csak mondjuk nem ilyen sorrendben, én azt ajánlom töröld a synapse-ot, töröld az UKM-et (van uninstaller-e), és csináld meg előről sorrendben. Stock kernel -> AK -> UKM -> Synapse.

    [ Szerkesztve ]

  • didro88

    tag

    válasz kano #5460 üzenetére

    2.8.0.1 probálom.fastbootot hogyan csináljam?mármint a telepítést.nem engedi a másolást,"az eszköz nem válaszol vagy nincs csatlakoztatva"

    [ Szerkesztve ]

  • jilian

    addikt

    válasz Vagany #6226 üzenetére

    Köszi de nem ez volt a baj... :B

    micafighter
    itt volt a hiba:
    "a) gyári recovery megtartása: (fastboot boot twrp.img -> adb sideload su.zip)"
    ezt nyomtam fel neki először... :B

    és ezt kellett volna egyből:
    "b) twrp recovery telepítése: (fastboot flash recovery twrp.img -> adb sideload su.zip)"

    A komplett leírás nagyon ott van. :K :R

  • micafighter

    nagyúr

    válasz pitama #8587 üzenetére

    Recoveryrol egy képet csinálj nekem. ADB sideloadal a fastboot.zip nem fog felmenni, gondolom nem azt próbáltad. Pontosan melyik fájlokat próbáltad flashelni?

    A fastboot modban történő telepítésnel nem irt hibát? Ha jol ertem fastboot telepítés óta van gond.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz madgie #9697 üzenetére

    Így tetted fel:

    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot update -w cm-11.0-XNPH38R-bacon-signed-fastboot.zip

    ? Mert ez lenne a teljesen tiszta telepítés.

    [ Szerkesztve ]

  • ittakary

    nagyúr

    válasz micafighter #10862 üzenetére

    Nem jöttem rá, hogy mi úton módon lehet telepíteni a gyári fastbootos ROM-ot. Erről merre találok infot? :)

    szerk:

    Itt: [link]

    Akkor a következő kérdés: most egy két napja kicsomagolt, OTA frissítéses telefonom van: én a tiszta telepítésekben hiszek (hittem eddig), de van ennek értelme? Vagy tökugyanaz lenne a végeredmény, és nem érdemes külön energiát ebbe fektetni?

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz vFerko #11158 üzenetére

    Kiegészítés képpen a # 10791 hozzászólásomhoz:

    ,,archive does not contain boot.sig
    archive does not contain recovery.sig
    "

    Ez egyáltalán nem gond! Ezt fogja kiírni mindig, de ez nem probléma! Ez nem egy hibaüzenet, egy csak írja hogy olyan fájl nem található. Ettöl még tovább megy a telepítés hiba nélkül.

    ,,failed to allocate 820487604 bytes
    error: update package missing system.img
    "

    Ez már probléma! Nagy valoszinüséggel megsérült a fastboot.zip fájl! Töröld a fastboot.zip fájlt, és töltsd le újra! Ezután menj végig megint a parancsokkal a 10791 hsz szerint!

    (#11160) emvy: jól gondolod, img fájlt is lehet (de nem csak azt), például kernelt a

    fastboot flash boot kernel.img

    vagy recoveryt a

    fastboot flash recovery recovery.img

    parancsokkal tudunk flashelni fastboot módban, de jelen esetben most nem erről van szó, hanem a fentebb linkelt hozzászólásomból:

    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot update -w cm-11.0-XNPH44S-bacon-signed-fastboot.zip

    az utolsó sorral volt problémája vFerko fórumtársnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Karavik

    veterán

    válasz virkir #12364 üzenetére

    Köszi szépen, de ahogy nézem csak 38R-ig van frissítés, ami recoveryből flash-elhető.

    "OTA incremental update zips" ezt sem lehet Recovery-ből feltenni?

    Attól tartok a fastboot frissítés nekem kicsit magas! Dos-os felületen parancssorokat írogatni a 21. században...Ebben a Xiaomi sokkal fejlettebb, mert a fastboot telepítés MiFlash programmal történik, ami windows alól könnyedén futtatható, sokkal egyszerűbb...

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Criton #15196 üzenetére

    Igen a TD az Kína az okés, de ugye az alap kérdés az az, hogy ha itt rossz valami, akkor azonnal nem kéne működnie a telefonnak, nem csak kb 1-2 hét után elhallnia főleg úgy, hogy kb ugyanott hal el (vagy melóból vagy otthonról elindulva, amikor lelépsz a wifiről...)

    A stockra akkor megyek, ha most a hang hiba kijön SlimBeam-en is.. Talán még régebbire megyek vissza, 25 vagy 33-ra, de teljes nagy gyalulással, fastbootos telepítéssel...

    laca

  • micafighter

    nagyúr

    Kedves hölgyek és urak! Elkészült az összefoglaló 2.0-ás változata, amit lentebb olvashattok. Visszajelzéseket szivesen fogadom :) pár napot várok a visszajelzésekre, a hétvégén ezek alapján módosítok még, aztán jövőhéten kikerül a helyére.

    Íme:

    [OFF]$ SU[/OFF] [OFF]#kieg[/OFF] Kedves fórumtársak! A fórumban történő hatékony kereséshez kérem használjátok a következő ezeket a jelöléseket a hozzászólésoknál. ( direkt írtam így őket, így másolható ;) )

    Ezeknek a jelöléseknek a lényege, hogy ha

    - rootolás
    - flashelés
    - bootloader feloldás
    - custom rom vagy kernel
    - adb
    - fastboot

    vagy ezekhez kapcsolódó mondandód / kérdésed van, akkor a hozzászólásodat kezd ezzel:

    [OFF]$ SU[/OFF]

    Ha pedig a hozzászólásod témája nem közvetlen a telefonnal kapcsolatos, hanem egy kiegészítőjével, kérlek ezzel kezd a hozzászólásod:

    [OFF]#kieg[/OFF]

    Ezeknek a könyvjelzőknek az lenne a lényege, hogy minden témát ebben a topicban tárgyaljunk meg, ugyanakkor az adott témához kapcsolódó hozzászólásokat a könyvjelzők segítségével a keresőből sokkal könnyebben meg tudjuk megtalálni, hisz nincs más dolgunk, mint az adott könyvjelzőre rákeresni a topicban. :)

    Példa a könyvjelzők használatára:

    $ SU

    Sziasztok srácok két kérdésem lenne: ADB-n keresztül hogy tudok flashelni kernelt a telefonra? A másik kérdésem pedig, hogy a gyári kernelt honnan tudom beszerezni? Előre is köszi a válaszokat!

    vagy

    #kieg

    Ezt nézzétek skacok milyen faja tokot találtam a telefonhoz: (link)

    ► A gyártó hivatalos weboldala: https://oneplus.net/hu/one

    ► Akinek sárga kijelzővel kapcsolatban van kérdése, az kérem előbb olvassa el ezt a hozzászólást!

    ► A telefon szétszerelése ifixit módra: [link]

    micafighter bevezető cikke a Oneplus Oneról: [link]

    Az ismétlés kedvéért mégegyszer, a gyártó hivatalos honlapja:

    oneplus.net

    A oneplus.eu KAMU OLDAL !! :


    https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-3#post-7593340 és https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-2#post-3890881

    A telefon beszerzésének jelenleg kettő ajánlott módja van (Globális verzió (erről lentebb bővebben), 2 év garanciával):

    1) Rendelés a Oneplustól közvetlenül Magyarországra:

    2015.03.09.-től kezdve hazánk is támogatott ország, ez azt jelenti, hogy közvetlenül rendelhetünk a gyártótól (https://oneplus.net/hu/one) Magyarországra.

    A Oneplustól való rendeléshez először is ki kell választanunk a Oneplus weboldalán a magyar régiót: https://oneplus.net/choose-country. Nagyon fontos kiválasztni a magyar régiót! A oneplus weboldalán régiónként eltérnek az árak. Ha USD árakat látunk, akkor a weblap amerikai régióját látjuk, melyről csak USA címre lehet rendelni, és az USD árak nettóban értendőek, a célállamtól függően vám és áfa terheli a küldeményt, továbbá csak egy év garancia jár rá. Ha ezt USA-ból továbbítani szeretnénk Magyarországra, akkor a NAV révén a küldeményünket 2,5% vám és 27% ÁFA terheli. Csak azért írtam ezt le ilyen részletesen, ha valakinek esetleg megfordulna a fejében. Nekünk már megfordult, kiszámoltuk, nem éri meg.

    Tehát ha kiválasztottuk a régiót, a következő teendőnk regisztrálni egy felhasználói fiókot a Oneplus oldalán, ehhez csupán egy email címre lesz szükségünk. Úgy válasszunk emailcímet, hogy ha valamiért fel kéne venni a kapcsolatot a oneplus ügyfélszólgálatával, akkor a kommunikáció ezen az emailen keresztül fog zajlani, és a garanciás ügyintézés is ezen az emailen keresztül zajlik. Új fiók létrehozása után az első bejelentkezéskor ki kell választanunk a fiókunk régióját, ha Magyarországra akarunk rendelni a Oneplus magyar régiós weboldaláról, akkor magyar régiót válasszunk (Hungary).

    Ha már lenne fiókod, akkor nem szükséges újat létrehozni, de ha a már meglévő fiókodat szeretnéd használni magyar régiós rendeléshez, akkor fontos a fiókod régióját magyarra állítani. Ehhez be kell jelentkezned a fiókodba: https://account.oneplus.net/verify. Bejelentkezés után jobb fent:

    majd

    -ra kattintva a Location-t állítsuk át Magyarországra (Hungary).

    A rendeléshez szállítási és számlázási címet kell majd megadnunk, a fizetéshez pedig szükségünk lesz egy paypal fiókra.

    A Oneplus magyar régiós weblapjáról történő rendelés esetén a költségek:

    16GB: 94.199 Ft
    64GB: 104.999 Ft

    + szállítás:

    Standard (Royal Mail): 5489 Ft (3-7 munkanap)
    Express: 9 449 Ft (1-5 munkanap)

    Standard (Royal Mail) szállítás esetén a Magyar Posta futárja fogja kézbesíteni házhoz a csomagot. Ha nem tudnánk átvenni a csomagot, akkor a futár értesítőt hagy a postaládánkban, és ennek segítségével átvehetjük a csomagot azon a postán, ahol a hozzánk érkező leveleket is átvehetjük értesítővel. A küldeménnyel kapcsolatban a Magyar Postánál lehet érdeklődni:
    Tel.: 06 1 333 77 77

    Az Express küldeményeket a DHL kézbesíti házhoz, ha nincs otthon senki, a futár hívni szokott a megadott telefonszámon. Ha nem tudjuk átvenni a csomagot, akkor a DHL-nél lehet érdeklődni:
    http://www.dhl.hu/hu/elerhetosegek/elerhetosegek_express.html#local_contact
    Tel.: 06 40 45 45 45

    A küldeményazonosítóból is látszik egyébként, hogy milyen kézbesítés lesz: 12 számjegy esetén a Magyar Posta kézbesíti, 10 számjegyű azonosító esetén DHL futár.

    Mindkettő szállítás esetén a küldemény nyomonkövethető a Oneplus oldalán, a fiókunkba belépve a rendeléseknél.

    2) Rendelés a Oneplustól Németországba, és továbbítás Magyarországba a mailboxde segítségével:

    Ennél a rendelésnél először is magyar helyett német régiót kell kiválasztanunk: https://oneplus.net/choose-country, továbbá német régiós felhasználói fiókra van szükségünk, tehát a fentebb leírt módon Német (Germany) régót állítsunk be!

    Vannak olyan vállalkozások, amelyek csomagtovábbítással foglalkoznak. Itt a topicban többen is használtuk már egy ilyen cég, a mailboxde szolgáltatását. Itt röviden arról van szó, hogy a mailboxde oldalán beregisztrálva ingyenesen kapunk egy német címet a mailboxde-nél. Ha igénybe szeretnénk venni a szolgáltatásukat, akkor arra a címre kell rendelnünk a telefont. Részletes leírás a mailboxde-ről: [link] by axlfsi, akinek ez úton is köszönjük a leírását :)

    Szeretném ez úton is megköszönni Zoli_007 fórumtársunknak a segítséget, ugyanis először ő vetette fel a mailboxde csomagtovábbító szolgáltatást mint lehetőséget, hogy a telefont meg tudjuk rendelni meghívóval, és azt eljuttatni Magyarországra.

    Szeretném még megköszönni axlfsi fórumtársunknak a leírás mellett azt is, hogy be merte vállalni a mailboxde szolgáltatás igénybevételét a privát üzenetekben való mérlegelésünk után, ugyanis eddig nem sok tapasztalat volt mailboxde-vel itt a fórumon, illetve interneten is kevés információt találni, bár az a kevés az pozitív volt. Itt a topicban ő próbálta ki a mailboxde szolgáltatását elsőként!

    Azóta már többen is igénybevettük a szolgáltatásukat, és több pozitív visszajelzést is találtunk róluk azóta, így nyugodt szívvel mondhatom, hogy megbízható cég a mailboxde.

    Mailboxde segítségével a költségek a következő képpen alakulnak:

    Telefon:
    16GB: 269 €
    64GB: 299 €

    Szállítás a német címre:
    20 €

    Csomagtovábbítás a német címről Magyarországra értékbiztosított futárszolgálattal:
    18 €

    Így egy 64GB verzió összesen: 299 + 20 + 18 = 337 €, azaz nagyjából 105.000 HUF.

    Ha ezt a szállítási módot választjuk, mindenképp érdemes ezt elolvasni, mert a paypal átváltásnál pár ezer forintot spórolhatunk (egyéb internetes rendelés / paypal fizetés esetén is spórolhatunk ezzel).

    Fizetés: Oneplustól való rendelés esetén csakis paypallal lehet fizetni. Ha az 1) mód szerint közvetlenül Magyarországra rendelünk, akkor HUF-ot kér tőlünk a Oneplus, ha viszont a 2) mód szerint németországba rendelünk, akkor EUR-t kér a Oneplus.

    Meghívó?: kezdetben csak meghívóval lehetett rendelni telefont. Meghívót a oneplus oldalon regisztráltak között osztanak szét, akik kapnak továbbosztható meghívókat is. Ha meghívót szeretnénk, érdemes regisztrálni minél hamarabb a oneplus oldalán, illetve érdemes követni ezt a topicot, mivel ha valamely fórumtársunk kap továbbadható meghívót, az itt jelzi.

    Jelenleg is él a meghívós rendszer, azonban mellette minden régióban van “Open Sales” nap (Szabad a vásár). Az Open Sales napon meghívó nélkül vásárolhatunk telefont. A német és a magyar régióban Kedd a szabad vásár napja, azonban hamar el szokták kapkodni a telefonokat, így érdemes korán kelni :)

    Az EU régióba rendelt telefonokra 2 év garanciát vállal a gyártó, továbbá a kézbesítéstől számítva 14 napig (ha mailboxde-n keresztül rendelünk, akkor a mailboxde-hez történő kézbesítéstől számolva!) bármilyen indoklás nélkül visszaküldhetjük a telefont.

    A garancia érvényesítéséhez a következőkre lesz szükségünk:
    - a rendelésről elektronikus számlát találunk a Oneplus fiókunkban
    - a telefon dobozával együtt érkezik egy úgynevezett “packing slip”, ami egy kis papír, melyen tételesen fel van tüntetve a küldemény tartalma. Ezt a címzett kapja meg fizikailag a telefonnal együtt, így ez is alkalmas annak igazolására, hogy miénk a telefon.
    - a telefon IMEI száma (ez rajta van a telefon dobozán)
    - a rendelés azonosítója (a rendelést követően emailt kapunk a Oneplustól a rendelésről, ebben lesz a rendelés azonosítója, ilyesmit kell keresnünk: Your Order #1234567899

    Nem feltétlen fognak tőlünk mindent kérni, azonban a garanciás ügyintézésnél először mindig kérik az IMEI számot és a rendelés azonosítóját, így már első üzenetünknél érdemes ezeket megírni. A garanciás ügyintézés angolul megy, és egy “ticket” nyitásával tudjuk elkezdeni, melyet itt tudunk megtenni: https://oneplus.net/support/ticket/submit. A ticket nyitását követően a kommunikáció a megadott emailen keresztül fog zajlani.

    Ha telefonunk javításra szorul, akkor EU régió esetén ( a fentebb leírt módon, ticket nyitását követően supportal való egyeztetés után) az UK raktárukba elpostázod saját költségeden, aztán ha kész a javítás, akkor visszaküldik ők a saját költségükön egy támogatott ország béli címre (pl a magyar címedre). Általában 1 hónap mire visszakerül a telefon a kezedbe.

    Ha valakit érdekel, a kijelzőjavítás összesen 147€:

    Touchscreen display repair EUR 132 (kijelző)
    Repair cost EUR 15 (javítási költség)
    Total EUR 147 (összesen)

    Az UK-ba való postázás díját itt lehet megtekinteni: országlapok. Erősen ajánlott értéknyilvánítással küldeni a csomagot, ugyanis csak így lesz biztosítva a telefonunk.

    Mivel hazánk nemrég támogatott ország lett, így lehet, hogy ez változott és már nem szükséges a saját költségünkön postázni UK-ba. Ezt csak egyfajta előzetes tájékoztatásként írtam, hogy nagyjából erre lehet számítani. Ha felvettük a kapcsolatot a supporttal, akkor úgyis elmondják hogy fog menni a dolog.

    A support ügyintézés sebességének meggyorsítása érdekében érdemes egyből megválaszolni minden lehetséges kérdésüket, amit csak tudunk. Például ha betört a kijelző és azt szeretnénk megcsináltatni, akkor mindenképp utazni fog a telefon, tehát az üzenetemben a telefon IMEI számát, a rendelés azonosítóját és a problémát (törött kijelző) követően leírnám hogy szeretném visszaküldeni a telefont hogy megcsinálják, leírnám hogy jelenleg hol van a telefon, hogy hova szeretném majd ha visszaküldenék, megkérdezném hogy milyen módon és hova kell küldeni, állják-e a szállítási költséget, illetve milyen módon és hova tudom kifizetni a javítás költségét. Ha megválaszoljuk előre a lehetséges kérdéseket, akkor pár felesleges kört és pár napot (vagy hetet) megspórolunk magunknak.

    További infó a garanciás ügyintézésről: https://oneplus.net/support/answer/how-should-i-prepare-for-rma-process

    vitezlejszlo fórumtársunk tapasztalata a garanciás ügyintézéssel: #16152

    A Oneplus One készüléknek kettő verziója kapható: a globális, és a kínai verzió. A Oneplus Kínában a kínai verziót forgalmazza, Kínán kívül pedig a globális verziót. Mivel a globális verzió részben meghívóhoz kötött (ne feledjük, kedden meghívó nélkül is rendelhetünk), így ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha szerünk meghívót és a Oneplustól rendelünk (vagy sikerül valamelyik kedden rendelnünk meghívó nélkül), vagy pedig találunk egy olyan személyt, aki meghívóval rendelt a Oneplustól, és hajlandó eladni a készülékét. Tehát nagyon fontos tisztában lennünk a különbségekkel, ugyanis a különböző webshopokban árult telefonok szinte biztos, hogy kínai verziók. Továbbá a Media Marktnál és az Extreme Digitalnál kapható Oneplus is kínai verzió!

    Három különbség van a global és a kínai verzió között:

    A) gyári ROM: mind a kettő készüléket Android operációs rendszer müködteti, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global verzió gyárilag CM11S, a CyanogenMod 11 Speciális verziójával jön. A két OS közötti különbségről részletesen lehet majd olvasni a készülő rootolós cikkben. (ha kész lesz akkor itt lesz hozzá link :) )
    B) minimális esztétikai különbség: a kínai verzió hátlapján nem látható a CyanogenMod felirat és logó. (itt ne tévesszen meg senkit a webshopokban látott CyanogenMod feliratos Oneplus One képek sugallata, ugyanis több, mint valószínű, hogy kínai verziót árul az a webshop is)

    C) frekvenciatámogatás:

    Globális verzió:
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
    LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

    Kínai verzió: (kép a dobozról)
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/5/8
    LTE: Bands: 1/3/7

    ezeken felül a kínai verzióban vannak még a kínában használatos TD-SCDMA és TD-LTE frekvenciák.

    WCDMA Bands (sávok) és frekvenciák:
    1 = 2100MHz
    2= 1900MHz
    4 = 1700MHz
    5 = 850MHz
    8 = 900MHz

    Legelterjedtebb LTE sávok régiónként:

    EU: 3/7
    USA: 2/4/17
    Kanada: 4/7

    Számunkra a legérdekesebb rész a WCDMA amiből a kínai verzióban a 4-es (1700 MHz) hiányzik, viszont ez a frekvencia Észak-Amerikában használatos főleg, tehát EU-ban a kínai OPO is gond nélkül müködne.

    Sajnos azt biztosan nem tudom megmondani, hogy a hiányzó frekvenciák feloldhatóak-e a kínai verzióban. Ez attól függ, hogy a frekvenciák szoftveres különbségből adódnak, vagy pedig az antenna különbözik a kettő telefonban, tehát hardveres a különbség. Viszont akármelyik is legyen, Magyarországon (és EUban) müködni fog gond nélkül a kínai és a global verzió is, ugyanis:

    Magyarországon használt frekvenciák:

    2G : GSM 900, GSM 1800
    3G : UMTS 2100 (Band 1)
    4G : LTE 1800 (Band 3)

    Szolgáltatónként minimális az eltérés:
    T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz

    Forrás: link / link / link / link

    Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is.

    A fentebbi frekvenciákat végignézve, a kínai verzió főleg USA-ban jelenthet hátrányt, mivel az USA-ban használatos 4-es WCDMA és a 4 & 17-es LTE sávok hiányoznak a kínai verzióból. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol pl csak 17-es LTE van, ott a kínai verizó nem fog tudni LTE-re csatlakozni.

    Megjegyzés: ez a magyarokat nem érinti, de azért gondoltam leírom ezt is: a kínai verzióban Kínában le van tiltva szoftveresen a WCDMA, vagyis 3G-re nem tud csatlakozni a készülék. Mivel szoftveresen van letiltva, ezért ez orvosolható. Mivel Kínán kívül az a tapasztalat hogy a WCDMA müködik rendesen, ezért arra a következtetésre jutottunk a fórumtársakkal, hogy a kínai Oneplus One kínai szolgáltató SIMkártyájának érzékelésekor, vagy kínai hálózatra lépéskor letiltja a 3G-t. Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül senkit nem érint.

    A kínai és a global verzió között más különbség nincs!

    $ SU Rootolás, flashelés, bootloader feloldása:

    Az alapokat (általános kifejezések a témával kapcsolatban, biztonsági mentés készítése, bootloader feloldása, rootolás, teljes partíciómentés, custom recovery telepítése) elsajátíthatjuk a következő cikkből: [link]
    Ahogy időm engedi, elkészítem a cikk folytatását is, mely a custom romok, kernelek és recovery-k telepítésére koncentrál. A fentebbi cikkben egyébként sok általánosdolgot is találni, amit nem csak a Oneplus telefon esetén tudunk hasznosítani.

    Egy rövid bevezetést azért az összefoglalóba is írok a témával kapcsolatban:

    Először is szeretnék mindenkit emlékeztetni az ezekkel járó kockázatokra, és hogy felelősséget sem én, sem más leíráskészítő nem fog vállalni, azonban ha valaki pontosan követi az itt említett útmutatókat, akkor nem lesz semmiféle gond. A legnagyobb kockázat az, ha valaki nem tudja, mit csinál. Ezért tanácsolom azt, hogy csak akkor kezdjünk bele például bootloader feloldásába, ha minden egyes lépést kristálytisztán értünk.

    Custom ROM flasheléséhez nem szükséges feloldani a bootloadert, nem szükséges rootolni sem, csupán letöltjük a megfelelő zip verzióját a ROmnak, és recovery-be bootolva a telefont wipe, aztán flasheljük a zipet. Itt egy rövid és érthető leírás a flasheléshez.

    Fontos megjegyezni, hogy a telefonhoz van CM11S és "sima" CM11 is ! Itt van, hogy ezeket hol találjuk hozzá.

    A rootolás ennél kicsit összetettebb dolog, mivel ahhoz előbb fel kell oldani a bootloadert, ami alap esetben minden adatot töröl a készülékről, bár egyes toolkiteknél lehetőség van adatvesztés nélküli bootloader feloldásra, ez egyenlőre csak kísérleti funkcióként van a toolkitben, illetve itt egy rövid leírás hogyan tudjuk adatvesztés (wipe) nélkül feloldani a bootloadert toolkit használata nélkül. A leírást köszönjük sheratan és LógaGéza fórumtársaknak!

    A bootloader feloldásához és a rootoláshoz a fentebbi cikkem mellett itt egy nagyon korrekt leírásitt. A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK egy részére. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is.

    Flashelés, bootloader feloldás, rootolás lehetséges toolkitek használatával is, én eddig ezt a hármat találtam: manudroid19 féle, scumpicule féle, és

    WugFresh féle toolkit.

    A toolkitek használata jóval egyszerűbb, azonban nekem az a fenntartásom a toolkitekkel szemben, hogy nem tudni pontosan, mit is csinálnak a háttérben, így nem nevezném biztonságos megoldásnak. Aki megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, az megpróbálhat rátekinteni a forrásra persze, de még egy hozzáértő sem biztos, hogy észreveszi ha valami turpisság van, illetve verziónként változik a forráskód is természetesen.

    Továbbá úgy gondolom, hasznos lehet a tudás amit szerzünk, ha a toolkitek használatának mellőzésével oldjuk fel a bootloadert és rootoljuk a telefont.

    Az összefoglalót készítette: micafighter

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    Kedves fórumtársak, összefoglaló 2.2-es verziója! Pár napot még várok, ha van észrevételetek kérek jelezzétek, a héten szeretném már frissíteni az összefoglalót :)

    [OFF]$ SU[/OFF] [OFF]#kieg[/OFF] Kedves fórumtársak! A fórumban történő hatékony kereséshez kérem használjátok ezeket a jelöléseket a hozzászólásoknál. ( direkt írtam így őket, így másolható ;) )

    Ezeknek a jelöléseknek a lényege, hogy ha

    - rootolás
    - flashelés
    - bootloader feloldás
    - custom rom vagy kernel
    - adb
    - fastboot

    vagy ezekhez kapcsolódó mondandód / kérdésed van, akkor a hozzászólásodat kezd ezzel:

    [OFF]$ SU[/OFF]

    Ha pedig a hozzászólásod témája nem közvetlen a telefonnal kapcsolatos, hanem egy kiegészítőjével, kérlek ezzel kezd a hozzászólásod:

    [OFF]#kieg[/OFF]

    Ezeknek a könyvjelzőknek az lenne a lényege, hogy minden témát ebben a topicban tárgyaljunk meg, ugyanakkor az adott témához kapcsolódó hozzászólásokat a könyvjelzők segítségével a keresőből sokkal könnyebben meg tudjuk megtalálni, hisz nincs más dolgunk, mint az adott könyvjelzőre rákeresni a topicban. :)

    Példa a könyvjelzők használatára:

    $ SU

    Sziasztok srácok két kérdésem lenne: ADB-n keresztül hogy tudok flashelni kernelt a telefonra? A másik kérdésem pedig, hogy a gyári kernelt honnan tudom beszerezni? Előre is köszi a válaszokat!

    vagy

    #kieg

    Ezt nézzétek skacok milyen faja tokot találtam a telefonhoz: (link)

    A telefont kezdetben csak meghívóval lehetett rendelni, és igen kevés meghívót osztogatott a Oneplus. Ma már azonban pár nappal a oneplus fiókunk regisztrálása után (erről lentebb bővebben) kapunk egy meghívót, mellyel rendelhetünk magunknak telefont, illetve a továbbosztható meghívókat is bőkezűbben osztogatja a Oneplus. A meghívókat megadott időn belül lehet felhasználni (1-7 nap szokott lenni, a oneplus fiókunkban ellenőrizhetjük a meghívó lejártát), ha lejár a meghívó, akkor számunkra elvész, de a Oneplus látja hogy nem használtuk fel, és küld egy új meghívót helyette valaki másnak.

    Bár már lehet meghívó nélkül is rendelni (erről lentebb bővebben) a gyártótól (oneplus.net), a meghívós rendszer továbbra is él, és a meghívók megkönnyítik a telefon beszerzését. A meghívók osztásának a prohardver közösségen belül jelenleg az a legegyszerűbb módja, hogy ha valaki meghívót szeretne kapni, az egyszerűen kövesse ezt a topicot, aki pedig meghívót szeretne adni, az pedig csupán jelezze, hogy továbbadható meghívója van, és akit érdekel, vegye fel vele privátban a kapcsolatot. Nagyon kérek mindenkit, hogy a meghívót közvetlenül ne tegyétek ide ki, linkkel sem, mert azt több mint valószínű, hogy egy bot fogja elhalászni, akinek a tulajdonosa aztán pénzért adja tovább majd a meghívót.

    ► Specifikációk:

    pdadb.net
    mobilarena.hu
    gsmarena.com
    oneplus.net

    ► A gyártó hivatalos weboldala: https://oneplus.net/hu/one

    ► A magyar szekció a oneplus fórumán: https://forums.oneplus.net/forums/hungarian/
    illetve az ottani magyarul beszélő adminisztrátorunk, andy.z

    ► Akinek sárga kijelzővel kapcsolatban van kérdése, az kérem előbb olvassa el ezt a hozzászólást!

    ► A telefon szétszerelése ifixit módra: [link]

    micafighter bevezető cikke a Oneplus Oneról: [link]

    Az ismétlés kedvéért mégegyszer, a gyártó hivatalos honlapja:

    oneplus.net

    A oneplus.eu KAMU OLDAL !! :


    https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-3#post-7593340 és
    https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-2#post-3890881

    A telefon beszerzésének jelen pillanatban ajánlott módja (Globális verzió (erről lentebb bővebben), 2 év garanciával):

    Rendelés a Oneplustól közvetlenül Magyarországra:

    2015.03.09.-től kezdve hazánk is támogatott ország, ez azt jelenti, hogy közvetlenül rendelhetünk a gyártótól (https://oneplus.net/hu/one) Magyarországra.

    A Oneplustól való rendeléshez először is ki kell választanunk a Oneplus weboldalán a magyar régiót: https://oneplus.net/choose-country. Nagyon fontos kiválasztni a magyar régiót! A oneplus weboldalán régiónként eltérnek az árak. Ha USD árakat látunk, akkor a weblap amerikai régióját látjuk, melyről csak USA címre lehet rendelni, és az USD árak nettóban értendőek, a célállamtól függően vám és áfa terheli a küldeményt, továbbá csak egy év garancia jár rá. Ha ezt USA-ból továbbítani szeretnénk Magyarországra, akkor a NAV révén a küldeményünket 2,5% vám és 27% ÁFA terheli. Csak azért írtam ezt le ilyen részletesen, ha valakinek esetleg megfordulna a fejében. Nekünk már megfordult, kiszámoltuk, nem éri meg. Ez alól kivétel, hogyha ismerősünk hozza haza nekünk személyesen, ez esetben ugyanis magasabbak a NAV értékhatárai, és a telefonra így nem kell plusz áfát/vámot fizetnünk mikor Magyarországra érkezik. Azonban ne feledjük, hogy 2 év garancia csak az EU-ba rendelt készülékekre jár! EU-n kívüli rendelésekre 1 év garanciát vállal a gyártó.

    Tehát ha kiválasztottuk a régiót, a következő teendőnk regisztrálni egy felhasználói fiókot a Oneplus oldalán, ehhez csupán egy email címre lesz szükségünk. Úgy válasszunk emailcímet, hogy ha valamiért fel kéne venni a kapcsolatot a oneplus ügyfélszólgálatával, akkor a kommunikáció ezen az emailen keresztül fog zajlani, és a garanciás ügyintézés is ezen az emailen keresztül zajlik. Új fiók létrehozása után az első bejelentkezéskor ki kell választanunk a fiókunk régióját, ha Magyarországra akarunk rendelni a Oneplus magyar régiós weboldaláról, akkor magyar régiót válasszunk (Hungary).

    Ha már lenne fiókod, akkor nem szükséges újat létrehozni, de ha a már meglévő fiókodat szeretnéd használni magyar régiós rendeléshez, akkor fontos a fiókod régióját magyarra állítani. Ehhez be kell jelentkezned a fiókodba: https://account.oneplus.net/verify. Bejelentkezés után jobb fent:

    majd

    -ra kattintva a Location-t állítsuk át Magyarországra (Hungary).

    A rendeléshez szállítási és számlázási címet kell majd megadnunk, a fizetéshez pedig szükségünk lesz egy paypal fiókra.

    A Oneplus magyar régiós weblapjáról történő rendelés esetén a költségek:

    16GB: 94.199 Ft
    64GB: 104.999 Ft

    + szállítás:

    Standard (Royal Mail): 5489 Ft (3-7 munkanap)
    Express: 9 449 Ft (1-5 munkanap)

    Standard (Royal Mail) szállítás esetén a GLS futárja fogja kézbesíteni házhoz a csomagot. GLS elérhetősége:

    GLS magyar honlapja
    Tel.: +36 1 802 0265

    Az Express küldeményeket a DHL kézbesíti házhoz, ha nincs otthon senki, a futár hívni szokott a megadott telefonszámon. Ha nem tudjuk átvenni a csomagot, akkor a DHL-nél lehet érdeklődni:

    DHL magyar honlapja
    Tel.: 06 40 45 45 45

    Mindkettő szállítás esetén a küldemény nyomonkövethető a Oneplus oldalán, a fiókunkba belépve a rendeléseknél.

    Fizetés: Oneplustól való rendelés esetén csakis paypallal lehet fizetni. Ha az ajánlott mód szerint közvetlenül Magyarországra rendelünk, akkor HUF-ot kér tőlünk a Oneplus, tehát forintban kell fizetnünk.

    Meghívó?: kezdetben csak meghívóval lehetett rendelni telefont. Meghívót a oneplus oldalon regisztráltak között osztanak szét, akik kapnak továbbosztható meghívókat is. Ha meghívót szeretnénk, érdemes regisztrálni minél hamarabb a oneplus oldalán, illetve érdemes követni ezt a topicot, mivel ha valamely fórumtársunk kap továbbadható meghívót, az itt jelzi.

    Jelenleg is él a meghívós rendszer, azonban mellette minden régióban van “Open Sales” nap (Szabad a vásár). Az Open Sales napon meghívó nélkül vásárolhatunk telefont. A német és a magyar régióban Kedd a szabad vásár napja, azonban hamar el szokták kapkodni a telefonokat, így érdemes korán kelni :)

    Az EU régióba rendelt telefonokra 2 év garanciát vállal a gyártó, továbbá a kézbesítéstől számítva 14 napig (ha mailboxde-n keresztül rendelünk, akkor a mailboxde-hez történő kézbesítéstől számolva!) bármilyen indoklás nélkül visszaküldhetjük a telefont.

    A garancia érvényesítéséhez a következőkre lesz szükségünk:
    - a rendelésről elektronikus számlát találunk a Oneplus fiókunkban
    - a telefon dobozával együtt érkezik egy úgynevezett “packing slip”, ami egy kis papír, melyen tételesen fel van tüntetve a küldemény tartalma. Ezt a címzett kapja meg fizikailag a telefonnal együtt, így ez is alkalmas annak igazolására, hogy miénk a telefon.
    - a telefon IMEI száma (ez rajta van a telefon dobozán)
    - a rendelés azonosítója (a rendelést követően emailt kapunk a Oneplustól a rendelésről, ebben lesz a rendelés azonosítója, ilyesmit kell keresnünk: Your Order #1234567899

    Nem feltétlen fognak tőlünk mindent kérni, azonban a garanciás ügyintézésnél először mindig kérik az IMEI számot és a rendelés azonosítóját, így már első üzenetünknél érdemes ezeket megírni. A garanciás ügyintézés angolul megy, és egy “ticket” nyitásával tudjuk elkezdeni, melyet itt tudunk megtenni: https://oneplus.net/support/ticket/submit. A ticket nyitását követően a kommunikáció a megadott emailen keresztül fog zajlani.

    Ha telefonunk javításra szorul, akkor EU régió esetén ( a fentebb leírt módon, ticket nyitását követően supportal való egyeztetés után) az UK raktárukba elpostázod saját költségeden, aztán ha kész a javítás, akkor visszaküldik ők a saját költségükön egy támogatott ország béli címre (pl a magyar címedre). Általában 1 hónap mire visszakerül a telefon a kezedbe.

    Ha valakit érdekel, a kijelzőjavítás összesen 147€:

    Touchscreen display repair EUR 132 (kijelző)
    Repair cost EUR 15 (javítási költség)
    Total EUR 147 (összesen)

    Az UK-ba való postázás díját itt lehet megtekinteni: országlapok. Erősen ajánlott értéknyilvánítással küldeni a csomagot, ugyanis csak így lesz biztosítva a telefonunk.

    Mivel hazánk nemrég támogatott ország lett, így lehet, hogy ez változott és már nem szükséges a saját költségünkön postázni UK-ba. Ezt csak egyfajta előzetes tájékoztatásként írtam, hogy nagyjából erre lehet számítani. Ha felvettük a kapcsolatot a supporttal, akkor úgyis elmondják hogy fog menni a dolog.

    A support ügyintézés sebességének meggyorsítása érdekében érdemes egyből megválaszolni minden lehetséges kérdésüket, amit csak tudunk. Például ha betört a kijelző és azt szeretnénk megcsináltatni, akkor mindenképp utazni fog a telefon, tehát az üzenetemben a telefon IMEI számát, a rendelés azonosítóját és a problémát (törött kijelző) követően leírnám hogy szeretném visszaküldeni a telefont hogy megcsinálják, leírnám hogy jelenleg hol van a telefon, hogy hova szeretném majd ha visszaküldenék, megkérdezném hogy milyen módon és hova kell küldeni, állják-e a szállítási költséget, illetve milyen módon és hova tudom kifizetni a javítás költségét. Ha megválaszoljuk előre a lehetséges kérdéseket, akkor pár felesleges kört és pár napot (vagy hetet) megspórolunk magunknak.

    További infó a garanciás ügyintézésről: https://oneplus.net/support/answer/how-should-i-prepare-for-rma-process

    vitezlejszlo fórumtársunk tapasztalata a garanciás ügyintézéssel: #16626

    A Oneplus One készüléknek kettő verziója kapható: a globális, és a kínai verzió. A Oneplus Kínában a kínai verziót forgalmazza, Kínán kívül pedig a globális verziót. Mivel a globális verzió részben meghívóhoz kötött (ne feledjük, kedden meghívó nélkül is rendelhetünk), így ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha szerünk meghívót és a Oneplustól rendelünk (vagy sikerül valamelyik kedden rendelnünk meghívó nélkül), vagy pedig találunk egy olyan személyt, aki meghívóval rendelt a Oneplustól, és hajlandó eladni a készülékét. Tehát nagyon fontos tisztában lennünk a különbségekkel, ugyanis a különböző webshopokban árult telefonok szinte biztos, hogy kínai verziók. Továbbá a Media Marktnál és az Extreme Digitalnál kapható Oneplus is kínai verzió!

    Három különbség van a global és a kínai verzió között:

    A) gyári ROM: mind a kettő készüléket Android operációs rendszer müködteti, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global verzió gyárilag CM11S, a CyanogenMod 11 Speciális verziójával jön. A két OS közötti különbségről részletesen lehet majd olvasni a készülő rootolós cikkben. (ha kész lesz akkor itt lesz hozzá link :) )
    B) minimális esztétikai különbség: kezdetben a globális verziójú telefonok hátlapján látható volt a CyanogenMod felirat és logó, azonban az újabb szériákon (nagyjából 2015. január-február óta) már a globális verzió hátán sem látható a felirat. A kínai verzió hátlapján sosem volt látható a CyanogenMod felirat és logó. (itt ne tévesszen meg senkit a webshopokban látott CyanogenMod feliratos Oneplus One képek sugallata, ugyanis több, mint valószínű, hogy kínai verziót árul az a webshop is). Tehát felirat és logó csak a tavaly gyártott globális verziókon van, a jelenleg gyártott telefonokon már nincs logó, a globális verzión sem.

    Az európai piacra szánt globális verziókon látható az európai CE jelzés.

    C) frekvenciatámogatás:

    Globális verzió:
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
    LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

    Kínai verzió: (kép a dobozról)
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/5/8
    LTE: Bands: 1/3/7

    ezeken felül a kínai verzióban vannak még a kínában használatos TD-SCDMA és TD-LTE frekvenciák.

    WCDMA Bands (sávok) és frekvenciák:
    1 = 2100MHz
    2= 1900MHz
    4 = 1700MHz
    5 = 850MHz
    8 = 900MHz

    Legelterjedtebb LTE sávok régiónként:

    EU: 3/7
    USA: 2/4/17
    Kanada: 4/7

    Számunkra a legérdekesebb rész a WCDMA amiből a kínai verzióban a 4-es (1700 MHz) hiányzik, viszont ez a frekvencia Észak-Amerikában használatos főleg, tehát EU-ban a kínai OPO is gond nélkül müködne.

    Sajnos azt biztosan nem tudom megmondani, hogy a hiányzó frekvenciák feloldhatóak-e a kínai verzióban. Ez attól függ, hogy a frekvenciák szoftveres különbségből adódnak, vagy pedig az antenna különbözik a kettő telefonban, tehát hardveres a különbség. Viszont akármelyik is legyen, Magyarországon (és EUban) müködni fog gond nélkül a kínai és a global verzió is, ugyanis:

    Magyarországon használt frekvenciák:

    2G : GSM 900, GSM 1800
    3G : UMTS 2100 (Band 1)
    4G : LTE 1800 (Band 3)

    Szolgáltatónként minimális az eltérés:
    T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz

    Forrás: link / link / link / link

    Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is.

    A fentebbi frekvenciákat végignézve, a kínai verzió főleg USA-ban jelenthet hátrányt, mivel az USA-ban használatos 4-es WCDMA és a 4 & 17-es LTE sávok hiányoznak a kínai verzióból. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol pl csak 17-es LTE van, ott a kínai verizó nem fog tudni LTE-re csatlakozni.

    Megjegyzés: ez a magyarokat nem érinti, de azért gondoltam leírom ezt is: a kínai verzióban Kínában le van tiltva szoftveresen a WCDMA, vagyis 3G-re nem tud csatlakozni a készülék. Mivel szoftveresen van letiltva, ezért ez orvosolható. Mivel Kínán kívül az a tapasztalat hogy a WCDMA müködik rendesen, ezért arra a következtetésre jutottunk a fórumtársakkal, hogy a kínai Oneplus One kínai szolgáltató SIMkártyájának érzékelésekor, vagy kínai hálózatra lépéskor letiltja a 3G-t. Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül senkit nem érint.

    A kínai és a global verzió között más különbség nincs!

    $ SU Rootolás, flashelés, bootloader feloldása:

    Az alapokat (általános kifejezések a témával kapcsolatban, biztonsági mentés készítése, bootloader feloldása, rootolás, teljes partíciómentés, custom recovery telepítése) elsajátíthatjuk a következő cikkből: [link]
    Ahogy időm engedi, elkészítem a cikk folytatását is, mely a custom romok, kernelek és recovery-k telepítésére koncentrál. A fentebbi cikkben egyébként sok általánosdolgot is találni, amit nem csak a Oneplus telefon esetén tudunk hasznosítani.

    Egy rövid bevezetést azért az összefoglalóba is írok a témával kapcsolatban:

    Először is szeretnék mindenkit emlékeztetni az ezekkel járó kockázatokra, és hogy felelősséget sem én, sem más leíráskészítő nem fog vállalni, azonban ha valaki pontosan követi az itt említett útmutatókat, akkor nem lesz semmiféle gond. A legnagyobb kockázat az, ha valaki nem tudja, mit csinál. Ezért tanácsolom azt, hogy csak akkor kezdjünk bele például bootloader feloldásába, ha minden egyes lépést kristálytisztán értünk.

    Custom ROM flasheléséhez nem szükséges feloldani a bootloadert, nem szükséges rootolni sem, csupán letöltjük a megfelelő zip verzióját a ROmnak, és recovery-be bootolva a telefont wipe, aztán flasheljük a zipet. Itt egy rövid és érthető leírás a flasheléshez.

    Fontos megjegyezni, hogy a telefonhoz van CM11S és "sima" CM11 is ! Itt van, hogy ezeket hol találjuk hozzá.

    A rootolás ennél kicsit összetettebb dolog, mivel ahhoz előbb fel kell oldani a bootloadert, ami alap esetben minden adatot töröl a készülékről, bár egyes toolkiteknél lehetőség van adatvesztés nélküli bootloader feloldásra, ez egyenlőre csak kísérleti funkcióként van a toolkitben, illetve itt egy rövid leírás hogyan tudjuk adatvesztés (wipe) nélkül feloldani a bootloadert toolkit használata nélkül. A leírást köszönjük sheratan és LógaGéza fórumtársaknak!

    A bootloader feloldásához és a rootoláshoz a fentebbi cikkem mellett itt egy nagyon korrekt leírás. A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK egy részére. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is.

    Flashelés, bootloader feloldás, rootolás lehetséges toolkitek használatával is, én eddig ezt a hármat találtam: manudroid19 féle,
    scumpicule féle, és
    WugFresh féle toolkit.

    A toolkitek használata jóval egyszerűbb, azonban nekem az a fenntartásom a toolkitekkel szemben, hogy nem tudni pontosan, mit is csinálnak a háttérben, így nem nevezném biztonságos megoldásnak. Aki megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, az megpróbálhat rátekinteni a forrásra persze, de még egy hozzáértő sem biztos, hogy észreveszi ha valami turpisság van, illetve verziónként változik a forráskód is természetesen.

    Továbbá úgy gondolom, hasznos lehet a tudás amit szerzünk, ha a toolkitek használatának mellőzésével oldjuk fel a bootloadert és rootoljuk a telefont.

    Az összefoglalót készítette: micafighter

    [ Szerkesztve ]

  • rum-cajsz

    őstag

    válasz ittakary #17800 üzenetére

    A visszatérés kicsit macerásabb, ha jól emlékszem először vissza kell tenni a 11-es rádióját és bootloaderjét, és csak utána mehet a rom.
    De ha jól emlékszem, akkor a fastboot-os módszer az korrekt, ha fullban nyomod, csak a recovery zip telepítésnél van külön macera.

    =Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

  • Danika256

    aktív tag

    válasz Criton #18044 üzenetére

    A világért sem szeretnék vitàba szàllni, de nekem soha sem volt olyan pörgős a ROM hogyha nem tiszta telepítést csinàltam. Lehet rà mondani, hogy hülyeség, de sajnos ez a tapasztalatom. Szóval részemről is megvárom a fastbootos image fájlokat :)

  • vikla007

    aktív tag

    Hali,

    Egész jó az cm12s... az oxigén azért csúszósabb, de jobban merül és nincsenek benne cm feature-ök...

    Telepítés:

    fastbootból felraktam a XNPH05Q-t, beléptem és rámásoltam az ota zipet, azután gyári recoba léptem, feltelepítettem és innen nyomtam a wipe-okat (összeset)... mindent gyalult, még a belső sd-t is
    Újraindítás után teljesen gyári szűz rendszer...
    Belakás után rámásoltam supersu.zip-et, majd fastbootból (fastboot boot "recovery neve" - paranccsal) elindítottam a legújabb twrp-t és feltoltam a supersut...
    Teljes gyári legújabb rendszer, rootolva..> :))

    [ Szerkesztve ]

  • Danika256

    aktív tag

    válasz G4bi89 #18298 üzenetére

    A mostani zipben minden kisebb particiónak az image fájljai benne vannak. Egyedül a system image van datban, img helyett. Valószínűleg ez nem menne fel fastbootból, meg az appok telepítése is másként zajlik így..
    De ha nem vagy benne biztos, hogy minden felmegy, szedd ki a zipből a kis image fájlokat, told fel őket fastbootban, aztán utána TWRP-ben meg mehet fel rendesen :D

  • Criton

    veterán

    a legtisztább és legjobb telepítés szerintem wugfreshel lesz, mert az a fastboot imaget fogja majd felrakni.

  • Danika256

    aktív tag

    Na volt egy kis vesszőfutásom a nyalókával, megosztom veletek, nehogy más is így járjon.
    Tegnap este belinkelte valamelyikőtök a fastbootos image zipet, gondoltam felteszem, úgy sem volt nagyon belakva még a rendszer, meg úgy is ment a vita, hogy a TWRP-s vagy a fastbootos telepítés jobb e.
    Én eddig a CM11-en fastboot párti voltam, de most máshogy alakultak a dolgok. TWRP-s telepítés után tök jól ment a teló, semmi gondom nem volt.

    Legyalultam mindent, feltoltam fastbootból a ROM-ot. Nem hittem el, amikor ugyanazt kezdte produkálni mint az utolsó pár CM11-en, hogy minden laggolt, az egész rendszer, nem csak a programok. Bármit csináltam nem lett jó. Utolsónak kapott egy factory resetet, de a TWRP nem állt a helyzet magaslatán, be sem töltött rendesen. A rendszer sem indult.
    Fastbootban újraraktam a TWRP-t, de nem tudott betöltődni, csak villogott a betöltő képe. Próbáltam fastbootban törölni a data meghajtót, de kiírta, hogy nem ismeri fel a fájlrendszert :)
    A systemet eraseltem. Más megoldás nem volt feltoltam a gyári recovery-t, szerencsére az helyrerakta a dolgokat, abban megformáztam mindent.

    Utána a TWRP-t feltoltam, visszaállítottam a CM11-et mentésből és a cuccait külön fastbootban, ezek után tettem fel TWRP-ból újra a CM12S-t, ahogy először.
    Hogy miért van ez nem tudom, de így újra szuperül működik a rendszer. :))
    Szumma-szummárum ez a fastbootos telepítés most nem jött be, és nyalókán óva intek mindenkit a factory resettől, ha TWRP van fent..
    Most minden szuper így..

  • Criton

    veterán

    válasz Danika256 #18430 üzenetére

    de amit te linkeltél az nem fastbootos dolog volt, hanem sima telepítés twrp alól

  • G4bi89

    senior tag

    válasz kano #18480 üzenetére

    Gyári az, igaz nincs kitéve a cyanogen support oldalára de a link az ő hivatalos oldalukra mutat.
    http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.0-YNG1TAS0YL-bacon/2263178b74/cm-12.0-YNG1TAS0YL-bacon-signed-fastboot.zip

    Éppen az imént végeztem a friss telepítéssel.
    1. Zip leszed, majd kicsomagol az adb & fastboot fájlok mellé.
    2. Telefon fastboot -ba tesz. (volume up + power)
    3. Következő parancsok beírása:
    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot flash oppostanvbk static_nvbk.bin
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash cache cache.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash userdata userdata_64G.img
    fastboot reboot
    4. Telefon gépről lehúz és örül a nyalókának. :D

    Most éppen gyors backup a tiszta rendszerről, aztán root,xposed, és mehetnek fel a programok,mentések.

    [ Szerkesztve ]

    "egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

  • Danika256

    aktív tag

    válasz G4bi89 #18488 üzenetére

    Hát meg lehet próbálni, de nekem ez nagyon nem működött jól a fastbootos telepítés után..

  • Danika256

    aktív tag

    válasz Criton #18543 üzenetére

    Az elérhető fastbootos image fájlban a rendes userdata_64G img fájl van benne.Meg benne van a 16-os is. Tehát nem a régiből rakták át, ha így lenne, akkor mások lennének az apk-k is.
    A dat fájl a TWRP-s verzióban van.
    DE mint írtam, hiába a teljesen szűz telepítés, még a TWRP kihagyásával is, nekem sokkal rosszabb volt a rendszer a fastbootos telepítés után, mint a TWRP-sből. Ezért végül azt raktam fel, azóta is ok.
    Egyébként a kernelt is stock-on hagytam, mert a Boeffláé még elég harmatos, lassú is meg minden.

    Most pár nap után elmondhatom, hogy nálam az akku üzemideje talán alig több mint fele, mint ami CM11-en volt, pedig nem fut semmi és nincs is beragadva semmi apk.Valamelyest jobb mint, O2-n volt.

    Van egy-két bug is, pl nálam a dupla érintéses elalvás nem működik, csak nagyon ritkán, az ébresztés mindig.
    A képernyőzár alatt meg be szoktak ragadni az appok háttérképei(pl Tunein rádió), és ha a program már nem is fut, akkor is az marad a képernyőzár háttere. Restart után javul csak :)

  • G4bi89

    senior tag

    válasz Danika256 #18566 üzenetére

    Érdekes ez, hogy a fastboot-os telepítés után rosszabb volt a rendszer mint recoveryből. Dupla koppos hibával nem találkoztam nálam tökéletes. Képernyőzárat nem figyeltem bevallom, de mintha beragadás nem lett volna. Tunein még régebben csinált olyat, hogy beragad a kezelő panelje az értesítési sávba. Tehát a program bezárása után is ott figyel és nem lehet kihúzni. :D Szóval nem a legjobban megírt program a világon.

    [ Szerkesztve ]

    "egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

  • Criton

    veterán

    válasz Danika256 #18566 üzenetére

    hát ezt mondom én is, de ha megnézed az xdan, ott az okos emberek egyfolytában nyomatják, hogy a fastbootos image-ben nincs benne a szükséges userdata file....

    Nekem a boeffla kernellel folyamatosan rebootolt a telefont, és a stock kernel szerintem teljesen jól megfelel, és az akkumulátor idővel sincs semmi bajom. Nem nagyon használtam navigációt, csak telefon, sms, netezés és szerdán töltöttem utoljára a telefont, és szerintem nem merül jobban mint a 44S vagy 05Q.

    Bugot eddig én nem nagyon tapasztaltam.

    Egyébként ma este, vagy holnap megpróbálom a Wugfresh féle CM12S stock telepítést....valaki próbálta már egyébként?

    (#18607) vitezlejszlo: ja erről lehetett már olvasni korábban, de nem nagyon várom, mivel tele fogják minden szaros microsoft cuccal pakolni, ami nem annyira tetszetős.

    [ Szerkesztve ]

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz Criton #18768 üzenetére

    Az a baj, hogy pont akkor sikerült kifeküdnie amikor a legjobban kellett volna a telefon. Azt hittem elég stabil lesz fő rendszernek, de úgy néz ki még nem az igazi. Kicsit más: vissza tettem a 05Q-t. Tiszta fastboot-os telepítés volt. Eddig még nem próbáltam ki, gondoltam ha már így jártam akkor most megteszem. Ami viszont már az elején sem jön be, azok a kijelző színei. Hihetetlen ronda a gyári színprofil ebben a romban. Van valamilyen mód ennek javítására? Esetleg tudna valaki segíteni benne? Mit kellene tennem és hogyan?

  • Tibko8

    senior tag

    Sikerült megoldanom a TWRP telepítését. Vissza kellet raknom a 44S majd onnan fastboot-ból fel raktam a legfrissebbet.

    Más: Mai nightly romot valaki próbálta? Vagy esetleg melyiket tudjátok ajánlani ami eddig a legjobb? Melyik verzióban volt a 'tacs' fix? :)

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz kóóó #21767 üzenetére

    Toolkitet nem ismerem, nem használtam soha, viszont fastbootos telepítésben tudok segíteni ha érdekel. Esetleg otg kábellel meg egy pendriveal is megoldható a tiszta telepítés, csak egy fastbootos rom meg twrp kell hozzá.

  • Danika256

    aktív tag

    válasz G-Bali #23018 üzenetére

    Ja vaslom a fastbootos telepítést, mert a TWRP nm tudja frissíteni többek közt a modemet sem.. Én is belefutottam már, sokféle hibát okozhat, ha ezek nem frissülnek..

  • Tibko8

    senior tag

    válasz DeBe #23179 üzenetére

    Custom recovery. A gyári recovery-t cseréli ez által olyan romokat is tudsz telepíteni ami nem gyári.
    Eme leírás alapján nagyon könnyedén meg lehet csinálni. Bár ha nem akarsz ennyit olvasni lehet hogy van olyan toolkit ami meg csinál helyetted mindent. Az össze foglaló részben van 3 linkelve azokat nézd meg hogy melyikkel lehet ilyesmi műveletet elvégezni.

    Recovery és Fastboot mód: bár eléggé különböző a kettő dolog, azért az alapvető funkcióban megegyeznek, ezért az egyszerűség kedvéért egy kalap alá veszem most a kettőt. A recovery és a fastboot módra egyfajta szerviz módként kell gondolni, ahonnan a telefonunkra telepíthetünk, mentést csinálhatunk a telefonunkról, illetve helyreállithatjuk a telefonunkat. Felhasználói szempontból a legalapvetőbb különbség, hogy recovery-ből több fajta létezik a telefonunkra, és ezek között tetszés szerint válthatunk. Azért lehet érdemes váltani, mert ezeknek a recoveryknek a tudása nagy mértkékben eltér. A gyári CM11S recovery például (ami egy lebutitott clockworkmod recovery egyébként) csak egy pár funkcióval bír, míg például a közkedvelt twrp (teamwinrecovery project) recovery több tucat funkcióval bír.

    Egy másik fontos dolog még, hogy a gyári recoveryben csak gyari szignatúrával (digitális aláirással) rendelkező programok telepíthetőek, vagyis a gyári, módosítatlan rendszerfájlon és OTA frissítésen kívül semmi! Hiába oldottuk fel a bootloadert, ez önmagában nem lesz elég a recoveryben történő telepítésnek (fastbootbol történő telepitéshez viszont már elég). CM11S rendszer esetén a recoveryből történő telepitéshez a bootloader feloldásán túl szükséges lecserélni a gyári recoveryt, és telepíteni egy custom recoveryt.

    Részlet a fent linkelt leírásból.

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz ampulla #23599 üzenetére

    Utolsó lehetőségnek csináld azt hogy fastboot alól újra rakod a telefont. De 44S rakd fel majd utána mehet a recovery majd jöhet a CM12.1 telepítés. Így a legtisztább tuti nem lesz ami bezavarjon.

    Fastboot-os telepítés

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz ampulla #23620 üzenetére

    Próbáld így:
    1 Fastboot 44S
    2 Telefon elindít fejlesztő lehetőségekben CM recovery kikapcs, USB hibakeresés bekapcs.
    3 Fastboot TWRP telepítés 2.8.5.1 verziót
    4 Belépsz a rendszerbe majd onnan Reboot recovery
    5 SuperSu telepítés ADB Sideload alól reboot system közben lehúzod a gépről.
    6 CM12.1 telepítés de előtte OnePlusFirmware-20150515.zip telepísd majd jöhet CM12.1 és Gapps.
    Ha ez így működik akkor lehet megpróbálni a gyári CM12S de ott is érdemes lenne Calkulin's féle gyári CM12S felrakni ha gyárit akarsz használni

    Ha így sem működik akkor pasz

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Danika256

    aktív tag

    válasz axlfsi #23751 üzenetére

    Nekem jó minden, most már a root is. Fastbootos telepítés után rootal újraindulgatott. Aztán felfrissítettem Twrpből is, majd rootoltam, így ok.De fel kellett tennem a Twrpt, mivel kicserélte a CM-sre, pedig nem flasheltem fel...

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Én is felraktam az új cm frissítést twrp alól. A teljes romot raktam fel de valami félre csúszhatott mert minden összekeveredett tőle. A beállításaim megváltoztak, ikonok tűntek el, felemás lett a téma stb. Így még eddig nem jártam, mindegy is nem is ez a lényeg. Szeretném felrakni fastboot-ból újra az egészet tiszta telepítésként de nem tudok kiigazodni ezen a sok visszavont újra kiadott dolgon. Melyik link lenne most a legutolsó jóváhagyott fastboot-ból telepíthető verzió? Apropó az új tárcsázó mindenkinek angol? Hogy lehet azt magyar nyelvűvé varázsolni? Na meg a google-yahoo váltás se tetszik a chrome-ban. Van valami frissebb javított rom amiben ezek már rendben vannak? Mondjuk egy fastboot-os?

    [ Szerkesztve ]

  • Tomi229

    tag

    Úgy néz ki hogy elrontottam a telefonom mikor ezt próbáltam megcsinálni: http://www.droidviews.com/restore-oneplus-one-stock/
    Elindítottam a telepítést és a telefon többször újraindult fastbootba, és nincs tovább. Fekete képernyő. nem indul, nincs töltés. Lehet tenni valamit? :F

  • kelzsoca

    félisten

    válasz gipsztigris #24180 üzenetére

    Igen, nem fog menni a telepítés.

    (#24182) Tomi229

    Fastboot-al fel kell tenni egy teljes szoftvert.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

  • kinghaxor

    aktív tag

    Szasztok. Megint én lennék. Először is köszönöm a segítséget mindenkinek! Elkezdtem a fastboot-os tiszta telepítést de valamiért nem fut le az utolsó parancs: fastboot update -w cm-12.1-YOG4PAS1N0-bacon-signed-fastboot.zip Ezek lennének a hibaüzenetek. Túl nagy lenne a file mérete? Vagy valami más a baj? Mit tudok tenni ebben a helyzetben? Eddig minden romnál működött rendesen ez a módszer.

  • G4bi89

    senior tag

    válasz Obyboy #24198 üzenetére

    Sokat van alapvetően wifin, de ez mellett automatikus fényerő, sync on,location off,viber,messenger fut, éjszaka pedig repülő üzemmód.

    Viszont tegnap felraktam a 12.1S (YOG4PAS1N0) fastboot-ból, tehát teljesen tiszta telepítés. Erre ma elkezdte szívni az aksit a Google-play szolgáltatások. Kikapcsolt képernyő mellett a szokásos 7-10mA helyett 20 - 30. :(

    Látszik is: 35 perc képernyőidő, 15 perc hívás és 100 -ról már is 87% -on vagyok, 3 óra alatt. :( Amikor megkergül akkor az alkalmazás adatait és a frissítéseit szoktam törölni, csak, hogy most ez a gyári g-play szolgáltatások, még nem frissült. (7.8.99) Láttam van már 8.1-es verziójú G-play szolgáltatások, azzal lehet teszek egy próbát.

    Esetleg van olyan program ami részletezi, hogy melyik szolgáltatás szívja pontosan ? Fitness,location szokta de ezeket alapból tiltom. :D

    [ Szerkesztve ]

    "egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

  • Criton

    veterán

    válasz RetepNyaraB #24301 üzenetére

    megvan, köszönöm szépen :) akkor szerintetek a sok fagyogatás megszűnne egy fastbootos telepítéssel?

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz szkorhetz #24387 üzenetére

    Persze nem tudom hogyan frissítettél, de kezd alap meggyőződésemmé válni a fastbootos telepítés. Túl sokszor csúszott félre ez-az recoveryben is, nem beszélve az OTA frissítésekről. Backupból is legfeljebb a jatekmentéseket, meg az sms-t (aki erre izgul). Minden alkalmazás újratelepítése. Adatok megőrzésére ahol lehet a felhő, ahol nem ott kimasolom a megfelelő mappát, ahol ez sem(pl a tetves whatsapp-ban sosem talaltam meg hol őrzi a beszélgetéseket és a felhője egy rossz vicc) , ott lenyelem a békát...

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • farena

    tag

    Meg tudjátok mondani, hogy e két féle fastboot telepítés között mi a különbség? Melyiket kell használni? Sorrend számít?

    #23236

    STOCK CM12S Installation

    Az első 8 lépés a második 13 lépés.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

  • beloadjoker

    őstag

    válasz kinghaxor #24698 üzenetére

    Szinte minden android romban van magyar szerintem
    Igen egy cm12 nem árt előtte, mivel ez stabil build nem kell nigthly ha sima van szerintem az is elég
    viszont ehhez kell bootloadert nyitni amihez root kell és kell twrp is ezeken nemtudom túl vagy e már

    Linkje nyilván van itt találod: xda
    A romot magát a legfrissebbet itt tudod letölteni értelemszerűen a 20150910-STABLE-Sultan-bacon.zip a legfrissebb

    Én még régen így tettem fel: [link] Köszi Tibko8 :R

    de szerintem már nem kell ez a folyamat végig mert ez stabilra épül, de majd jön a többi nálam okosabb fórumtárs és leírja neked :)

    Én simán fastbootal nyomok egy
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata-t
    aztán recovery, mounts and storage format /system, majd /data majd /cache
    mert szeretem a tiszta telepítést, ezután adbvel feldobom a romot telepítem majd egy pico gappst
    és reboot

    Többiektől kérdezem ez így jó lesz? most sultan nightly van fent amúgy de méág egy régebbi a 0824es

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

  • baandii

    senior tag

    hellosztok!

    4. Root jogok szerzésére több lehetőségünk is van:

    a) gyári recovery megtartása: fastboot boot twrp.img -> adb sideload su.zip
    b) twrp recovery telepítése: fastboot flash recovery twrp.img -> adb sideload su.zip
    c) custom recoverybe bootloás majd rootolt custom rom telepítése: fastboot boot twrp.img -> adb sideload rom.zip

    melyiket érdemes választani A vagy B? (C megoldás nem érdekel mert nem akarok romolni.)
    a két lehetőség közül vmelyiknek van előnye a másikkal szemben?

  • Peet91

    aktív tag

    válasz pusihusi #25120 üzenetére

    legújabb stabil kiadások

    igazából rengeteg helyen megtalálhatóak, az official oldalon nem találtam "gyűjteményt"

    cyanogen oldalán a gyűjtemény itt van

    rossz a gondolatmeneted a sorrenddel kapcsolatban.

    bootloader nyitás-> custom recovery telepítése (opcionális) -> tetszőleges rom felpakolása (fastboot-ból illetve recovery-ből)

    a lényeg, hogy a romoláshoz csak BOOTLOADERT kell nyitni, ami teljes adatvesztéssel jár. ez fontos, előtte tessék backupolni.

    onnantól hogy nyitva van, azt pakolsz rá amit akarsz, beleértve a gyári romokat is.

    peace :)

    [ Szerkesztve ]

    Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

  • Peet91

    aktív tag

    válasz hyperspace #25130 üzenetére

    Elvileg az úgy nem megy, hogy bebootolsz egy még fel nem telepített recovery-be.

    Először

    fastboot flash recovery [twrp image neve]

    majd

    fastboot reboot recovery

    , de a parancssorból történő recovery-be újraindulás nekem korábban nem működött közvetlenül telepítés után, ezért hangerő le+ bekapcs gombbal "manuálisan" bootoltam recovery-be.

    Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

  • Balázs1621

    senior tag

    válasz RetepNyaraB #25372 üzenetére

    openrecovery-twrp-2.8.5.1-bacon.img tettem fel

    a rom bacon toolkitbol van, fastboot

    az app telepítéséig el se jutok, mert folyamatosan fc-zik.

    ez a kernel: boeffla-kernel-3.1-CM12s-bacon.recovery

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz axlfsi #26436 üzenetére

    Én azt használom. A 17-ei van fent nálam, de ilyen hibát nem tapasztaltam. Bár igazából pár napja volt tiszta telepítésem a 11-ei rommal. Nekem wifi hibám van, sleep-ben is folyamatosan működik hiába van úgy beállítva, hogy ezt ne tegye. Elég idegesítő, hogy csak a ki meg bekapcsolás megy. Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet csak a wifit flashelni ennél a romnál? Megpróbálnám fastbootból hátha a twrp ront el valamit. Bár az ajánlott 2.8.6-os van. Direkt lecseréltem az újabbat mert azt írta, hogy azzal telepítve bajok lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

  • rum-cajsz

    őstag

    Én úgyanúgy jártam, mint janosibaja.
    Megjött a frissítés, TWRP van fenn, és rootolva is van a telefonom, a frissítést pedig nem teszi fel OTA.
    Utánaolvastam a neten, próbálkoztam egy csomót, és csak egy megoldás van, vissza kell tenni az eredeti system image-t, és recovery-t (ezt nem biztos, hogy muszáj). Utána már lehet adb-vel feltenni a frissítést.

    Tehát amit én tettem:
    (0. lépés ezt talán mondanom sem kell: működő adb kapcsolat kell a szgép és a telefon között)

    1. megkerestem a letöltött OTA frissítést, és átmásoltam a számítógépemre.
    (/sdcard/Android/data/com.cyngn.fota/cache/ mappa a telefonon)
    2. Ugyanebbe a mappába kitömörítettem a full 12.1-es zip-ből a system.img és recovery.img fájlokat. (ha nincs meg a full zip, akkor lásd fireman3 hozzászólását)
    3. A számítógépen indítottam egy parancssort, és beléptem abba a könyvtárba, ahol az OTA zip van.
    4. A telefont fastboot módba indítani:
    Szgépen: adb reboot bootloader
    5. System újratelepítése:
    Szgépen: fastboot flash system system.img
    6. Recovery újratelepítése (ez a lépés nem biztos, hogy kell):
    Szgépen: fastboot flash recovery recovery.img
    7. Belépés a telefonon sideload módba:
    Szgépen: fastboot boot recovery.img
    Telefonon: apply update -> Apply from adb
    8. frissítés telepítése:
    Szgépen: adb sideload <a zip fájl neve>

    A végén megmarad minden programod, leszámítva a recoveryt és a root-ot.

    =Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

Új hozzászólás Aktív témák