Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabakaa

    aktív tag

    válasz gattolino #555 üzenetére

    Én is így gondoltam, minek bántani, majd még nézd meg pár megnyilvánulását és átgondolod talán. :(

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

  • Timer

    veterán

    válasz gattolino #555 üzenetére

    Nem csak a mostani kommentjeinek szólt a reakcióm, lévén az összes létező OnePlus hírhez és készülékhez kapcsolódó topikhoz megérkezett az elmúlt időszakban, és beböffentett valami blődséget. Nem azzal van a baj, hogy valaki olvas, kérdez. Azzal van baj, hogy néha jobban tudja, mint a tulajok, Preike barátjával együtt. Egyébként más topikokban is kapja a sarat, ott is kiismerték már.

    Ami pedig a stílusomat illeti: véleményem szerint az alpári stílus nem itt kezdődik, nálam biztosan nem, ez még maximum bűbájos csevej kis éllel. OnePlus 3 óta segítek mindenkinek, ahol tudok (azóta megjelenő OP készülékek zömét használtam is), OP FB csoportban szintén jelen vagyok és segítek ha tudok már egy ideje. Nyilván nem tetszik, ha azt látom, hogy valaki zéró gyakorlati, első kézből szerzett tapasztalattal a tarsolyában kezd okoskodni. Nem vagyok elfogult, sokkal inkább tárgyilagos, éppen ezért tudom, hogy a OnePlus készülékek sem tökéletesek, azt viszont nem tűröm el szó nélkül, amikor olyan emberek fikkantják, akik csak "hallottak arról, hogy valaki látott már egy ismerősénél olyat, hogy"...

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz gattolino #555 üzenetére

    Ezerszer elmagyaráztam neki, hogy használtam, tudom milyen a magasabb frissítésű képernyő. Más márka eszközén próbáltam, de ez a technológia szempontjából mindegy. Ráadásul pont azon márka készüléke kapcsán mondtam, hogy engem nem győzött meg, amivel kapcsolatban szerinte én elfogult vagyok. Plusz ha visszaolvasol, ebben a topikban nem én hoztam fel a témát (még az ELSŐ ezzel kapcsolatos topikban kötött belém), ő kezdett el utalgatni rám. Én nem szítom a vitát, de ha belém állnak, akkor nem megyek arrébb. Jelenleg Xs-t használok. Évente nem éri meg szerintem modellt cserélni házon belül, értem ez alatt az összes márkát, tehát nekem nem éri meg a 11 Pro (plusz rendes áron én nem veszek készüléket, vállalom a sufnis szürkézést. az évek során több telefon árát megspóroltam már, a 11 Pro-ból viszont készlethiány van, tehát 350 alatt nem is lenne meg) ahogy note 9-ről sem 10-re váltani, stb. Más rendszer, márka viszont érdekel, nekem az iOS jött be, az a logikusabb számomra és azzal volt kevesebb bajom, de gyakran használok Androidos készüléket, hátha az egyik megfog. Eddig a Samsung Note 3 volt az a készülék, amit több mint 1 évig használtam, annyira bejött. A többi csak 2-3 hónapot bírt. Jelenleg célkeresztben több modell is van, szerintem a 7t és 7t pro szintén nem éri meg (de ettől még figyelemmel követem, mert sok dolog igaz a korábbi modellekre is, amit itt olvasok. legyen az negatív vagy pozitív), akkor már a sima 7 pro. Viszont megemelkedtek ennél a modellnél is az árak, így viszont más készülékek is szóba jöhetnek, note 10+ már szerencsével 280-ból kijön, vagy ott van pl a Mate 20 pro (én pl többször kifejtettem, hogy aggasztónak tartom a kínai kormány és a huawei munkálkodását, de a pénztárcámnak nem vagyok ellensége), ami a mai napig kiemelkedő üzemidővel bír, kamerában lenyomja a note-ot is, az iPhone van vele szerintem egy szinten, kivéve az ultrawide kamerát, az sehol nem jó, de iPhone-ban nincs night mód ennél a kameránál. Viszont videóban meg elég gyenge. Az arcalapú azonosítás csak abban van face id szinten, tényleg nagyon jó. Viszont az emui agresszív ram kezelése eltántorít. Ez a pakk így most 150 körül van, ennyiért elgondolkodtató a hibáival együtt is. Vagy ott a Mi 9t pro, ami 120 körül van, kamerában, kijelzőben leggyengébb (de nem gyenge, csak erős a mezőny), de a legalacsonyabb áron hoz csúcs vasat, minden másban meg korrekt. Ott meg a miui huaweinél is agresszív ram kezelése a gond, plusz a szokásosnál is több bugról olvasok, tömegesen. Ez fontos, mert bugok mindenhol vannak, de nem mindegy mennyi, és hogy a userek hány százalékánál jön elő. Összességében pedig az androidban van pár olyan lehetőség ami tetszik, emiatt szívesen használok ilyen eszközöket is, de azon felül, hogy nekem személy szerint jobban bejön az iOS, van 1 régi és 1 friss probléma, amit eltántorít. A friss, hogy az értesítések márkától függetlenül rosszalkodnak mostanában, különösen sok panasz érkezik a gmail-re pl, de vannak egyéb példák is. A másik egy régi gondom, amit minden droidos készüléknél észrevettem, hogy hiába tud mondjuk összességében jobb üzemidőt egy adott modell, nem tudok vele kalkulálni, mert 1.: gyakrabban volt olyan problémám, hogy egy app beragadt és emiatt merült hirtelen, 2.: alapvetően is többet ingadozik az üzemidő. Most ha 40%-on van a telep, akkor tudom, hogy kb mennyit várhatok még tőle, de mondjuk egy androidosnál soha nem tudtam így belőni, mert volt amikor a vártaknak megfelelően többet, de volt hogy kevesebbet bírt, mint a mostani, vagy az előző iPhone-om 40%-nál. Ez nem azt jelenti, hogy 60-ról 0-ra merült volna, mielőtt valaki beleköt. Szóval követem a piacot, érdekelnek az újdonságok, véleményem is van, (akkor is, ha valakinek ez nem tetszik, vagy ha csak akkor mérvadó egyesek szerint, ha már letettem valamit az asztalra ezt nem is értem egyébként. Ha segítek naponta X embernek, romot főzök meg osztok meg, akkor nem lesz szemen szedett hazugság, hogy én nem vagyok elájulva a magasabb frissítéstől?! mindegy...), nem titkoltan a konkurenciát preferálom, de nyitott vagyok az újdonságokra és szoktam is őket használni. Nem csak kipróbálni, hanem elsődleges készülékként is. Hogy általában visszaváltok, az más kérdés, de ez meg az én döntésem. :)

    Csak a stílus a lényeg. Én sem hurrograk le azért, mert bejön neked a Sony féle hosszúkás kijelző. Nekem pl nem, de emiatt nem fogok neked ugrani. És viszont. Lehet ezt így is :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák