Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attish_v8

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy kis felhasználói vélemény első kézből.
    Szóval az enyém egy 2 kártyás verzió, az egyik nagy internetes áruházról rendeltem, gond nélkül átvettem két napon belül. Fekete színű, bár sokat vaciláltam a sárga verzión, de aztán mégis a fekete lett. :)
    A készülék külseje átlagos minőségű műanyag, de rosszabbra számítottam. A minőség és az ár azért hasonló szinten van, szóval csodát nem kell várni, de remélem azért valamennyire tartós lesz. A flip teszi a dolgát, először kicsit furcsa volt, de aztán pár nap után megszoktam. Ami kapásból hiányzik róla, az a hangerő állító gomb, bár szerencsére a parancsikonok között ott van, szóval viszonylag hamar el lehet érni, de hát na. Ez az egyik külső hiányosság, a másik az, hogy elfért volna rajta egy értesítési led. Biztos, csak megszokás, de szerintem 2018-ban ez nem olyan nagy elvárás és elég menő is lett volna, ha néha villog rajta valami, ha van elmulasztott esemény. Ha ettől drágább lett volna egy ezressel, ugyanúgy megvettem volna.
    A belső sem tragikus, csak mindent a helyén kell kezelni. Itt tenném hozzá, hogy ez NEM okostelefon. De nagyon nem. Ennyi erővel egy 10 éves wifis SonyEricsson is az akkor. Szóval ez nem okosteló és ha ezt szem előtt tartod, akkor boldog leszel vele. Azt a keveset, amit tud, azt jól tudja. Például klassz dolog a hívásokat flippel kezelni, jó a hangminőség, de tényleg. Azt nem tudom, hogy végül is VoLTE-n beszélek-e, a készülékben be van kapcsolva, de akár így, akár úgy van, szerintem átlagon felüli a hangminőség. Próbáltam a netet, youTube-ot, de ezen nem akarsz ilyeneket csinálni. A Maps-et is elindítottam egyszer, de aztán röhögtem egyet és kikapcsoltam. Szerintem ez nem ilyenekre való. Nyilván, ha nincs más, akkor végigszenveded a kezelést, de az érintőképernyők óta minden ilyen gombos kezelés, navigálás - legalábbis ezen a készüléken - kínszenvedés. Úgyhogy tényleg arra használom, amire való: telefonálásra, néha egy-egy SMS. Illetve a kamerát is használtam, arra jó volt, hogy lefotóztam egy alkatrészt, amit meg kellett mutassak egy másik helyen. A lényeg látszódott, de a családi nyaralás fotóit nem ezzel fogod elkészíteni.
    A zenét még nem próbáltam rajta, de biztos megy, esetleg írok róla legközelebb, ha van érdeklődés. Snake van, jópofa, meg van 1-2 játék, amit inkább el sem indítottam, szerintem nem akarok ezen játszani sem, maximum ha végképp el kell valahogy üssem valahol az időt. :)
    A csengőhang (default Nokia van beállítva) bazi hangos, konkrétan 1 vagy 2-es szinten szoktam használni, fel sem merem jobban tekerni. Van rezgő és néma mód is, szóval ezeket tudja.
    Összefoglalva ez egy jó kis MOBILTELEFON, de ne akarj többet tőle. Tetszetős a design, sokan megnézik, elkérik, érdeklődnek. De sokan nem tudnak meglenni okostelefon nélkül. Na nekik ez nem való. :)
    Bocs, ha hosszú lett!
    üdv, Attish

  • Attish_v8

    csendes tag

    válasz volandy #161 üzenetére

    Flip: kinek mi. Én élvezem így a hívásmegszakítást, szerintem jó így. De valóban ezt be lehetett régebbi flipes készülékek esetében, hogy aktív flip legyen vagy sem. Ez jelenleg aktív. Engem inkább az zavar, hogy nem lép ki a főképernyőre, ha visszacsukom. Persze jó is lehet, ha feloldáskor ugyanott folytatja, de engem inkább zavar, hogy egy előző üzenetben vagy keresésben áll benne, mikor legközelebb kinyitom.
    Internet működik, eddig csak 4G-n voltam vele, van egy böngésző és abban lehet kotorászni. De nagyon szenvedős az is. Pont mint 10 éve :)
    HotSpotot nem próbáltam, de azt hiszem más írta korábban, hogy tesztelte és jó. Emailt szintén nem használok rajta, nem akarom szivatni magam feleslegesen. :)
    Hja, üzemidőt nem írtam! Nekem három nap alatt merült 35%-ra, ez az első töltés után, tehát nyilván ilyenkor többet abajgatja az ember. Normál használat mellett, kevés internethasználattal szerinem 3-4 nap lehet a töltési ciklus max.
    Ó, és még egy dolog eszembe jutott, ez viszont fontos! A Gmail címtár szinkronizáció nagyon úgy tűnik, hogy nem szinkronizáció csak egy kontakt letöltési lehetőség. A napokban felvettem online (nem a telefonon keresztül) egy új kapcsolatot a címtáramba és nem nagyon akart megjelenni a telefonban. Igaz, nem vártam vele órákat, de szerintem ezt rögtön szinkronizálni kéne. Úgyhogy újra leszippantottam a teljes címtárat, aminek az lett az eredménye, hogy az összes kontaktom megduplázódott! :( Persze az új kapcsolat is megjelent. Szóval ki kellett töröljem az egész telefonkönyvet a telóból és újra leszippantani a teljes címtárat. Na ez nem fasza, szóval ezt jó lenne, ha megoldanák rendesen!

  • Attish_v8

    csendes tag

    Ja, és még egy hasznos dolog, ezt most tesztelem. Ennek speciel lehet értelme. Google Naptár szinkronizáció. Na az nem fog menni, akárhogy is próbálod beállítani, mindig azt fogja mondani, hogy helytelen jelszó. Már azt hittem, hogy én vagyok hülye, de szerencsére nem. Ezt találtam, ha netán valaki hasonló galádságokon gondolkodik:
    https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=hu

  • Attish_v8

    csendes tag

    válasz Attish_v8 #164 üzenetére

    És igen! Alkalmazásjelszó a barátom! Sikerült így beállítani, így klasszul látszódnak a Google Naptár bejegyzéseim, jelenleg 15 percenként szinkronizál, bár ezt lehet, hogy feljebb veszem majd. Hát, ennek nagyon örülök! :))

Új hozzászólás Aktív témák