Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz Sinesol #4 üzenetére

    Múltkoriban voltam két nagyobb boltban is, ahol 30-35 TV volt kirakva, valamilyen HD szerű anyag futott rajtuk (és nem a felskálázott Magyar TV1)
    (előzetesen: én személy szerint Philips párti vagyok, nem elsősorban a funkciói vagy szoftvertámogatás miatt, hanem mivel Ambilight hívő vagyok, nem fárad el, nem ég a szemem 1-2 film megnézése után sem, másrészt mert pár évet ott dolgoztam).

    1) Az általad szidott IPS-el kapcsolatos problémáidat nem értem. Egyrészt olyan betekintési szögeket és színhűséget ad, korrekt képfrissítés mellett, amilyet a többi nem. Szerintem a feketehomogenitása is kiváló.
    Ez a fenti boltokban is egyértleműen látható volt. Nekem az LG után a Toshiba és a Philips képe tetszett a legjobban, utána Panasonic/SONY, és a Samuból csaka legdrágább UHD képe tetszett annyira, mint a Toshiba/Philipsé. A toshibán meglepődtem, nem számítottam ilyen jóra tőlük, igaz nem okosTV volt.

    2) Másrészt, amikor annó (már jópár éve) UGYANABBA a termékünkbe építettük be a V1, V2 és V3 verzióba az LG, Sharp és Samsung paneleket (tehát a mögötte levő hardver ugyanaz volt), akkor a legjobb értékeléseket az LG kijelzősre kaptuk, a Sharpot eléggé lehúzták (kicsi volt a betekintési szöge és színhűsége) és a a Samu panelt sem szerették annyira a vevők/tesztelők, mint az LG IPS-t.

    OFF
    Ez akkoriban volt, amikor épp olyan panelt szereltünk bele, amilyet az elektronikánk lekezelt és leszállítottak. Akkoriban indult be az LG és Samsung a piacon, és nagy ívben tettek a szerződésre amit a Philips kötött velük, és annyit kaptunk, amennyi már nem fogyott el a saját termékeikbe. Valamilyen szinten érthető, csakhogy ez nem tisztességes piaci magatartás egy üzleti partnerrel (vevővel) szemben), akkoriban tzdtük el tesztelni az AUO paneleket is. Nagyon komoly piaci részesedéseket veszettünk emiatt az inkorrekt üzlti magatartás miatt. Nem azért mert nem vol jó a TV, hanem mert nem tudtuk leszállítani.
    Ez a magatartás főképp a Samura volt igaz, úgyhogy az akkori tapasztalataim miatt nem fogok venni tőlük TV-t, akármilyen jó is. Egyébként nem olyan jó, szerintem. Emellett kökemény csúsztatások voltak a speckóikban, pl az 50" plazmájuknak a 180W-os teljesítménye csak bizonyos szürkeárnyalat mellett vol igaz, fehérebb, világosabb képnél úgy bekapta az 500W-it mint a pinty. Közel öklömnyi kondik voltak a panel hátuljában, a csúcsteljesítmény 700W felett volt. Egy kisebb szobát úgy befűtött az egyik tesztelőnknél, hogy a radiátort is le kellett kapcsolnia.

    A SONY-val kapcsolatban is van személyes tapasztalatom, eléggé beleláttam a belső folyamataikba, a termékek tesztjébe a piacra bocsátás előtt. Nem mondom, hogy nem voltak következetesek és magasak az elvárások, de ez elsősorban a külcsínyre vonatkozott. Pár lefagyás, hiba a kezelésben itt-ott bőven belefért a termék hivatalos elfogadásába, ha az nem volt kézzel fogható, jól látható vagy tartósan jelentkező hiba.
    Személy szerint volt külföldről, direktben valami SONY boltból rendelt (közel 800€-s) felső kategóriás Sony Blue-Ray lejátszó is volt a kezünkben (még a legelső szériákból), aminek a hátlapján alkoholos filccel volt kijavítva egy mély és hosszú karc. Nem tudom, hogy gyárban csinálták-e (made in Japan volt) vagy a német dílernél, de elég kiábrándító volt a dolog.
    Sok mindent lehet mondani a Philipsre, de ilyesmire mi a magyar gyárunkban soha nem vetemedtünk volna.

Új hozzászólás Aktív témák