Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Fred23 #39 üzenetére

    Én maradnék az alapgondolatnál, amire reagáltam, a konkrét példa nem különösebben érintett meg.

    A kiegészítéseddel együtt is azt gondolom, hogy ez egy veszélyes gondolat. "Legalább jóért okoz szenvedést".
    Nagyon sokan legitimálják így a cselekedetieket minden alap nélkül.
    Milyen jogon és ki dönti el, hogy kinek és milyen szenvedés az elfogadható? (Itt bukik el a dolog.)
    Ahogy említettem, amíg más szenved, addig sok dolog belefér, amint az adott embernek kell, az ő véleménye hirtelen meg fog változni...
    A jelenlévők közül hányan fognak Musk-nál jelentkezni az emberkísérlet fázisban a nagyobb jóért? Ugye? Majd valaki más szenvedjen a közjóért.
    A közjóért való szenvedés a mai modern társadalmakban amúgy is nagyon messze van a valóságtól. Egy egyszerű maszkviselés hogy kicsapta a biztosítékot sok emberből, pedig ez aztán nagyon pici kellemetlenség. És nem csak itthon, más országokban is...

    Szóval szerintem óvatosan a "cél szentesíti az eszközt" típusú gondolatokkal. Vagy aki ezt vallja, vegye komolyan és ha ezért bekerül a darálóba, egy szava se legyen. "Ez volt az ország érdeke."

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák