Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dare2Live #44 üzenetére

    Valami félrement úgy érzem...
    Én csak kérdeztem, de szerintem nem kaptam választ. Ezek szerint te is így látod, hogy nem írtál rá semmit.
    Viszont akkor megkérdezem újra. :) Nem kötekedésképp, tényleg érdekelne és csak van vmi oka, ami miatt ezeket írtad.
    Idézlek:
    Inkább a QD1/QD2/QD4 ami számít
    Másrészt pont itt van azért egy elég komoly réteg akinek igenis számít QD4 is.

    A kérdésem továbbra is: Mire/mihez számít? Nem otthonra, bármilyen speciális cél érdekel.
    Én laikusként leírtam a véleményem (hogy szekvenciális helyett ha sok kis adatblokk kell az inkább sok kérés lesz: tehát QDsok, QDkevés helyett). De tényleg nem értek hozzá (mondjuk SQL szerveren kívül,d e ott sztem ez áll fenn, nem QD4 az érdekes) viszont érdekelne. :R

    szerk: Más téma.
    Írtad, hogy gyenge pont a vezérlő is. Én továbbmennék (szintén csak laikus észrevételek), szvsz itt már proci/ram/busz(interfész?) oldalon is lehet vmi limit, mert:
    1. Tesztekben mindig max cpu frekin tesztelnek, de normál használatban ahol aktív az energiagazdálkodás (pcie és cpu state-ek) ott a 4k értékek igencsak visszaesnek a szintetikus programokban. Vagyis lehet, hogy normál használatban eleve meg sem kapjuk épp 4k-ban a szintetikus mérések eredményeit.
    2. Ramdrive-ot is néztem nemrég és - legalábbis crystaldiskmark szerint - a félelmetes szekvenciális sebesség mellett a 4k (QD1-32 is) valahol ugyanott tetőzött, mint egy jobbféle nvme pcie SSD-vel: még 1GB/s alatt.
    Szóval mintha lenne más szűk keresztmetszet is... :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák