Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Újabb trigger"hír", izgi. Én olyan velágot szeretnék, ahol tőzsdelelkületűek nem világgazdasági szereplők rezdüléseit fürkészik. Ők hozzák létre a techóriásokat is, mármint a nyerészkedő kisember, a pénzemberré lenni akaró, kártékony egyszeri lakos, mentalitásukkal. Aki meg pénzemberré lett, az tevőlegesen is hizlalja a gépezetet, kondérnak tekinti a Metát, de mindent is, ami aktualitás, s kimondottan a közelébe akar férkőzni. Ez a vezérelv az, ami felülírhatatlan. Mást is meg lehetne idézni (egy ideális világban), de akkor hol maradna a fejlődés a végtelenbe, ugyebár. Máshoz meg nem értünk, tátsuk hát önkéntelenül szájainkat nagymeglepetésinkben, hullámzó szartengeren. Kollektív teljesítmény kimaxolva.

    Ha most (már) nagyobb hangsúlyt fektetnek a problémák felszámolására, akkor felmerül a kérdés, hogy eddig termelték azokat? Megengedő tudatossággal, úgy értem?

    De félre téve minden illékony bohóckodást, ciklikusságban létezünk, újra és újra, inkább a Facebook-utódot tippelgessük, ezt már kiismertük itt, kérem kapcsojja le.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz MaCS_70 #14 üzenetére

    Alapvetően elképesztően előkelő helyet foglal el az egó. Az átlagembernek csak annyi jön le, hogy ha ő felnőttként - mint gyermeki attitűd - nem tud mindent vagy nem tudja eladni mindenttudásnak a kis szintjét a környezete számára, akkor csorbát szenved az egója, tehát még véletlenül sem esik át a túloldalra, ami kíváncsiság- és alázat alapú, a kutatók fehérköpenyes, haszontalan nerd létformák a szemében. A tömegek részére valóban szerencsésebb úgy kommunikálni a kutatási területeket, hogy már majdnem ott vagyunk. Nem mellesleg Jézus is így működik: most már tényleg mindjárt itt van a megváltás órája. 2000 éve a mindjárt. Racionalitás be nem zavarhat. De mindegy is, miként van kommunikálva bármi, az egó úgy is átalakítja egy kellemesen ostoba/önigazoló szintre a világ beérkező infómorzsáit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák