Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #55 üzenetére

    A szoftver viszont sok esetben iszonyatos sajnos. Volt Meizu M2 Note-om, elsőre meglepően jó volt, főleg azért az árért (amiért Kínában vettem), de aztán 2-3 hét használat után kezdett lassulni, meg voltak dolgok, amik nem működtek rendesen vele (USB DAC funkció nem ment, akadozott a hang). Xiaomi az egyenesen szörnyű. A MiPad két napot bírt nálam, MiPad 2 egy hónapot, Mi5 szintén 1-2 hónapot. A szoftverük iszonyat. A tabletek a 2GB memóriával akadoztak, lassúak voltak, nem volt rájuk rendes frissítés, nulla közösségi támogatás... A Mi5 3GB memóriával bezárogatta a háttérben levő dolgokat (az éppen futó zenelejátszót is akár), de volt olyan, hogy az előtérben futó Gmaps magától bezáródott (nem FC, csak úgy mintha kiléptem volna). A global ROM tele volt buggal, lassan jöttek rá frissítések, és azok sem javítottak problémákat, de legalább kicseréltek 2 ikont a Beállításokban, hurrá!

    Szóval igen, papíron jobban hangzik egy ilyen prémium kínai gyártó, de a szoftverük általában jelentősen elmarad az (általam) elvárt szinttől. Ezzel szemben az eredeti Moto X és X Play esetében nem volt semmilyen szoftveres problémám, az X Play a kevesebb RAM ellenére jobban multitaskolt a Mi5-nél, ami szerintem nevetségessé teszi a Xiaomit... :U
    És akkor még olyanról nem is beszéltem, hogy ilyen gyártóknál úgy kell vadászni a B20 támogatást, hogy esetleg kertvárosban, vagy vidéken is legyen 4G.

Új hozzászólás Aktív témák