Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz #41635072 #620 üzenetére

    Sokan összekeverik a dolgokat.
    Ez nem egy fényképezőgép, aminek kiegészítő szolgáltatása a telefon, pont fordítva.
    Nyilván időnként tényleg röhejes, hogy milyen szemetet adnak el a mobilokba fényképezőként, de a Defy szerintem bőven hozza az átlagot, de inkább felette van.
    Ha ennyire szempont a fényképezés, akkor nem jó helyen keresed a telefont. Már sokszor ki lett fejtve, hogy miért nem csinálnak kompromisszummentes készüléket...

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #41635072 #620 üzenetére

    Optika minősége? Na ne röhögtess :D Ezeknél a kameráknál nem lehet optika minőségéről beszélni, mert szinte nincs is :D Majdnem egy camera obscura (lyukkamera)

    Egyszerűen röhejes, hogy mit várnak az emberek egy pont méretű lencsétől, és egy hangyapöcs méretű CMOS szenzortól. Ráadásul még AF is van benne, szóval bőven jó. Átlagnál szerintem is jobb minőségű képek kijönnek belőle.

    8-12 ezer Ft-ért lehet kapni egy 5+ Mpixeles kicsi kompakt gépet, amiben már "hatalmas" kisujj köröm méretű szenzor, meg nagyobb műanyag lencse van, mégis alázza az összes mobilkamerát. Plusz rendes vaku és zoom is van benne. Ha futja egy 100K-s telefonra, akkor ez is bőven belefér és nem egy DSLR méret amit nem lehet cipelni.

    Egyszerűen fel kell fogni, hogy ez nem erre való, és fizikailag így is feszegeti a határait a technológia, mert egyszerűen nem lehet ennél több MP-t belezsúfolni egy ekkora szenzorra. (Így is felesleges és röhejes 5 MP-nél többet pl belerakni.) Optika meg nem fog fejlődni szinte semmit, csak akkor ha több üveget beleraknak, az meg nem felel meg a miniatürziálás elvének.

    Szvsz ez az emlékek pillanatnyi megörökítéséről szól, semmi másról. De arra tökéletes.

    (#623) tay: Szerintem érdemes. Lehet én is így veszem. Mivel wifi ma már rengeteg helyen van. Pl nekem járatos buszon van hotspot, plázákban, egyetemen, otthon. 3G csak városban kellene néhol, de ekkora kocka nem vagyok, hogy állandóan neten lógjak. Meg amúgyis lehet rá venni ilyen pici 50-100 MB-os csomagot tök olcsón. Messenger programmal, maillal, meg néha böngészés, g-maps. Lehetetlen lemeríteni... Nekem sosem érte el a határát Berryn. Csak kikell kapcsolni, hogy ne lógjon a neten.

    [ Szerkesztve ]

  • Memmaao

    addikt

    válasz #41635072 #620 üzenetére

    Akkor ne vegyél ilyen mobilt! Leállsz itt a kamerát fikázni! Basszus, akkor ha neked annyira ez a funkció a lényeg, akkor vegyél kamerára kihegyezett készüléket...

    My name is Bond, James... Dean.

Új hozzászólás Aktív témák