Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz ceia #5 üzenetére

    5625u-nak pl. 15W TDP-je van.
    Szerintem az a cink ezekben, hogy laptop teljesítményük van, közel laptop áron mégse annyira sokoldalú, mint a lapos.
    TDP keretet sem konfigurálják fel, a hűtés sem igazán erős. Viszont poénnak jó.
    Egy ATX panel táppal egy mATX lappal egy iGPS procival pedig nagyon hasonló energiahatékonyságot lehet elérni, miközben sokoldalúbb lesz a modularitása miatt. Sokat néztem ezeket a NUC szerűségeket, de a "jópofa kicsi kockán" felül összességében nem volt jobb konklúzióm.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sb #17 üzenetére

    Említettem, hogy pl. casual gamingnél mikor a CPU és iGPU megy nagyon kevés a 15W TDP úgyhogy a cinebench csak 1 aspektus...

    Jó persze az ilyen relatív érvekkel, hogy kizárjuk a legolcsóbb laptopokat és egyből a 300k-s laposokkal vessük össze az nagyon messzire vezet és akkor a végén bármi is igaz lehet és az ellentétje is, épp annak függvényében, miként paraméterezem a feltételeket.

    200k-ért kapsz 5500u noteszt 8G/256G kiszerelésben, miközben a mini 5650u 8g/256G pedig 440usd kb 170k.
    Kb. a kijelző ára a különbség.
    Az olcsó lapos sem fog szétesni, ha asztalon használod. Ha pedig tudja a user hogyan vigyázzon a laptopjára, akkor mobilitás közben sem lesz baja.

    Akkor lennének erősebb ajánlatok ezek a kínai nuc-ok, ha legalább erősebb hűtést és magasabb TDP kerettel terveznék/gyártanák, a bővíthetőségre is eggyel nagyobb figyelmet fordítanának és nem csak annyit, hogy max 2 tárhelyet lehet beletenni.
    Akkor sokkal erősebb alternatívák lennének. De még azt is el tudnám képzelni, hogy beletesznek egy teljes méretű 1 slotos PCIe bővítőhelyet, hogy mondjuk egy hangkártyát bele lehessen tenni, vagy aki akar bele tudna tenni egy 1 slotos GPU-t ha mondjuk a munkáját gyorsítja a CUDA.
    Még mindig az a véleménynem, hogy túl sok a megkötése ezeknek a gépeknek előnyük pedig nagyon kevés. Pedig szívesen lecseréltem volna a gépem ilyesmikre. Oda-vissza átnyálaztam a minisforum kínálatát.
    Én legalább is hamarabb venném meg a HP-tól az említett 200k gépet, mint egy ilyen NUC-t, viszont engem visszatartott az, hogy ahogy a laposokat korlátozza a TDP, úgy a NUC is ugyan oda van korlátozva. Casual low grafos játszásra is kevés a 15W miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sb #21 üzenetére

    Van azért alternatíva az olcsó szegmensben is, ha a memória bővíthetőség fontos. 210k-ért ebben 2 DIMM foglalat van és csak 1 foglalat, 5500u, 1x8G, 512G kiépítésben: HP Pavilion 14 472S9EA notebook (euronics.hu)

    Ezt az iGPU kérdést lehet újra átnyálazom, mert úgy tűnik tényleg rosszul emlékszem: :((( Rákerestem egy 5500u witcher 3 tesztre a notebookchecken, 720p low, átlag 52fps-t produkál, míg egy asztali 5600G egy youtube videó teszt tanúsága szerint 60fps körül teljesít szintén 720p-ben szintén low beállításokkal. Ez csak 15% difi tényleg.

    #23 1dude: Szerintem túlzás. Pláne, hogy nem csak hátrányok vannak, hanem előnyök is. A Noti beépített kis kijelzője kb felét eszi az asztali nagy társakhoz viszonyítva. PLusz az eladhatósága egy notesznek sokkal jobb a több odlalúsága miatt. Az akku kérdés régen tényleg így volt, de ma már én azt látom, hogy sokkal töb figyelmet fordítanak az akku menedzsmentre és sok év múltán is minimális a degradáció, ha a user sem hanyag.

    Egy jó kis ryzen 6 RDNA asztali változatot várok, igen.
    Ha lesz középkategóriás proci, aminek az IGPU-ja is hoz egy számomra megfelelő teljesítményt, akkor lehet leváltom a dGPU-s gépemet egy olyanra. Csak eddig azt láttam, hogy nagyon ügyel az AMD, hogy az APU-k teljesítménye a diszkrét VGA-ik teljesítménye alatt maradjon jelentősen. Pedig hát anno az AMD Fusion.... Egyedül a konzolokban valósult meg a Fusion ígérete. Ott bezzeg van iGPU teljesítmény elég. :((( Asztalon pedig nincs ilyen változat a DIY szegmensben.
    Pedig különösen a mai időszakban, mikor minden "zöld" meg "vegán" a "menő", mégsincs ilyen termék... Mert hát a pénz az úr...

    #24 Ixion77: Miért a NUC szerelhetőbb? Nem azt látom.

    #19 dudika10: Nem. Bármikor mikor rákeresek teszt videóra, a 1080p60fps is rendesen megizzasztja. Frame drop. Lassul a UI rendesen (ablakosból-teljes képernyőre váltás)
    Én meg belőttem a 1440p60fps minimumot youtubon, mert annak már sokkal jobb a minősége.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz 1dude #28 üzenetére

    Ha neked megfelelő az jó. Sajna nekem kb. konzol teljesítményű APU kellene, hogy mellőzhessem a dGPU-t. (Egy Series S körüli teljesítmény.)
    De ezek szerinte a következő APU sem lesz megoldás számomra.
    Egyébként szerintem építhető kvázi nem szobamelegítő PC. 30-120W között eszik konnektorból. idle-től a legnagyobb játékterhelésig. YT videó meg 40-60W 1080p30-1440p60 függvényében. Ettől kevesebbet eszik egy mobil megoldás, de max 20-30W-t tudna spórolni idle és light load-on, miközben a max 3D teljesítménye messze elmarad. Sajna.
    Lenne a DIY piacon elérhető AMD Fusion. A 15 éve megígért fantasztikus APU és nem csak X-BOX-ban/PS-ben lehetne megvenni, akkor már rég lenne egy olyan PC-m.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz 1dude #30 üzenetére

    DDR5 rendszer memóriával rentábilis? Nem úgy tűnik. De mire oda jutunk, hogy az legyen, megint úgy fog kijönni a matek, hogy ne érje meg egy ilyen APU a dekstoppal szemben, legalább is nekem. Olybá tűnik, hogy prémiumizálják ezt a fajta igényt, illetve exkluziválják a konzolokba. A 6800H durván 4kilónál kezdődik miközben a kb nulla haszonnal kis veszteséggel eladott series s kb 3-ad annyi. Tök jó, hogy van.
    És akkor arról ne beszéljünk, hogy egy laptopba beletuszkolnak ekkora fogyasztás, se nem lesz hűvös, se nem lesz halk. Ezért szemléztem a NUC-okat, de hát sajna ott sem erőltetik meg magukat ezen a téren.

    Egyébként meg mindig nem értem hol melegítő neked pl. 120W. Nulla teljesítményből meg nem lehet fps-t előállítani.
    A sokkal újabb 6800H/680M technika egyben sokkal drágább és csupán 50 wattot nyerek óránként, gaming alatt, light loadban hétköznapi feladatokban meg nyerek 20 wattot... Hát azzal kitörölhetem a seggem. Se az ingatlan hőháztartásában, se az energiaszámlában nem lesz jelentősége ekkora különbségnek.
    Most egy undervoltolt GTX 1060-t használok, ami max terhelésen Furmarkkal sem éri el a 120W TDP keretet önmagában sem. Egy tipikus játékom 120fps limittel az egész hóbelebanc PC-m 95wattot kér konnektorból. És akkor egy 5-6 éves technikáról beszélünk, nem egy vadi új 6800H/680M kombóról és hogy mennyit elkérnek érte az meg egyenesen nevetséges, ahogy említettem már a sieries s párhuzamot. A már elérhető 5800H NUC-ok is csillióba kerülnek a használati értékéhez képest.
    De hát mint mondtam, számomra nagyon úgy tűnik, hogy ezt prémiumizálják. A PR prémiumot sose volt kedvem megfizetni ha az valójában egy gyorsan elavuló elektronikai biz-basz. Annak más kérdés, aki pénzt keres vele és amortizálja és 1-2 évente újat vesz. Nem az a kategória vagyok.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák