Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz XuChi #51 üzenetére

    Nagyon hasonló gépem van mint neki, csak Xeon X5660 helyett 1el kisebb X5650 igaz tuningolva 4Ghz de régebben 4.4en is használtam, csak már nincs meg a AIO hűtésem... és GTX 970 szintén tuningolva és 18GB 1600Mhz DDR3

    Most 1 perce futtattam le az AC Odysey beépített benchmarkot, Fhd very high beállításokkal átlag 39fps, ultrán pedig 30, bár grafikai különbséget én a 2 beállítás közt nemigen látok, sőt pl ha az árnyékokat lejjebb veszem meg pár dolgot akkor is max egy helyben állva nézelődve látom a különbséget, de máris 40fps felett van. Én úgy gondlom jelenleg ez a leg gépigényesebb játék, (Controllt nem probáltam) de lényeg hogy minden megy közel maxon 40Fps környékén, de a legtöbb játék felette.

    Más
    Az asztal / földön való tároláshoz annyit hogy, amúgy van nekem is 1 új ryzenes gépem, 1600as, de még nem költöztem át rá :) igazából ezt csak is dizájn miatt építem, minden alkatrész szigorúan RGB-s és egyedi merev csöves vízhűtés lesz benne, már majdnem kész van, még pár fittingre várok. Természetesen kizárolag asztalon lesz tárolva, el se tudom képzelni hogy lehet a gépet asztal alatt tárolni... Az számomra kb olyan mintha valaki venne 1 szép festményt és képpel lefelé a szőnyegen tárolná :D

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Graphics #139 üzenetére

    Nem értem mi értelme van az itthoni cuccokhoz képest drágábban vagy ugyanazon az áron ismeretlen kétes minőségű cuccokat vásárolni ráadásul garancia nélkül... Mondom ezt úgy hogy 10 éve rendelgetek Kínából, és pl használt procikat vagy (ismert) használt alaplapot én is rendeltem... Olvastam másik kommentedet hogy szeretsz új dolgokat kipróbálni, de úgy se értem... Mert még ha pár ezer Ft-os cuccokról lenne szó azt mondom oké, vagy ha jelentősen olcsobb lenne , de ezek kb drágábbak! 2x8Gb 3200 as noname Gloway ram 23 ezer...
    miközben 1hetes hazai hardverapró bazáros ár (én évek óta ott vásárlok) "Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16: 22.150,- 5 év gar "
    vagy
    "G.Skill DDR4 3200 16GB RipJaws V CL16 KIT (2x8GB) - Fekete F4-3200C16D-16GVKB: 24.500,- 3 év gar"

    SSD na ezt én is majdnem rendeltem csak 1TB-ost Kínából mert akcióban 22 ezerért volt Kingspec, de néztem 1-2 ezerrel drágább Netacet is, útána keresgéltem külföldi forumokon, youtubon és mindenhol azt találtam hogy nem ajánlott típusok... Én nem értek az ssd-khez, nandokhoz és vezérlőkhöz, de ha mindenhol azt írják hogy kerüljük el akkor elkerülöm... Gondoltam veszek akkor 500GB-ost legolcsóbbat itthon, Kingston A400 lett a kiszemelt, de azért beírtam itt PH-n az SSD topikba és máris letámadtak hogy azonnal felejtessem el, nagyon rossz választás, szar vezérlővel, és magas a meghibásodási arány is. Legolcsóbb használható típusnak a Crucial BX500 szériát ajánlották a szakik, így abból vettem 500GB-ost, 16 600Ft volt 1 hete. A Kingston 14 600 lett volna. A 256Gb-osok pedig Sata 10-11 ezer, M2 11-13 ezer, és ezek 2 nap alatt megvannak 3év garival!

    Ráadásul a kínai cuccokra megvan az esély hogy rájön a +27% áfa és 3500Ft kezelés költség... aztán kap az ember 1 gagyi ssd-t, garancia nélkül + 7000F-ért 1 normálishoz képest :C
    Mostanság pedig kb mindent megfognak ami értékhatár felett van, tök mindegy mi van ráírva a csomagra, csaj munkatárs rendeltetett velem alin valami körömreszelő készletet 11 000Ft volt, megfogták jött rá az áfa + kezelési költség valami 17 ezer lett a vége :) úgyanez a munkatársam rendelt GPS-t azt már ő whisen, szintén megfogták, szegény tök pánikolt is hogy ilyenkor mi van, én csináltam meg neki a vámolási papírokat, arra is szépen fizetett... Haver rendelt szaros műgyanta Assassin creed figurát 12 ezerért, megfogták arra is fizethetett, sokkal drágább lett a vége mintha itthon megvette volna :) Én rendeltem tablethez billentyűzetet 5000Ft volt, vagyis bőven áfahatár alatti, de szúrópróba szerűen pont megfogták, miután elküldtem minden szükséges adatot erre nem kellet semmit se rá fizetnem de elment vele +1,5hét... De régebbről van még 100 dolog amit megfogtak... De persze olyan is ami átjött, volt hogy telefon is... de erre nem lehet alapozni.

    Amit viszont még megéri Kínából az a proci hűtő Snowman T4. Kerek 5000Ft és kb tök úgynaz még kinézetre is majdnem mint a Coolermaster 212 Evo, több nagy külföldi tech videósnál is van teszt, 2 fokkal mértek rosszabb eredményeket mint a 212evoval, viszont ez a kínai sokkal halkabb mint a 2x drágább Cm 212... lényegében néma. Hozzám tegnap hozott 1et a posta :)

Új hozzászólás Aktív témák