Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz vlevi #102 üzenetére

    azt pontosan nem tudjuk. de rendelkezésünkre áll az elmúlt 10-15 év tapasztalata, ami azt mutatja, hogy fokozatosan nővekszik a a játék programok elvárt grafikai és cpu igénye. Így a tapasztalat birtokában biztosak lehetünk benne, hogy átlagban a 1 év múlva megjelenő új játékok erőforrás igénye nagyobb lesz, mint a mostani 2 év múlva nagyobb lesz, mint egy év múőlva, de 3 év múlva átlagosan nagyobb lesz, mint 2 év múlva.
    Ugyanis a játékfejlesztők igyekeznek alkalmazkodni a az átlag emberek gépeihez, hiszen Kovács Bélának és átlag gépének akarják eladni. Úgyanis ő a PIAc, nem a csóringer Jakab 10 éves géppel és nem Ricsi Rich a 3 milliós szuper játék gépével....
    Így azt hogy emelkedik az igény tudjuk, de hogy erre idén decemberben lesz szükség vagy 2 év 8 hónap múlva nem tudjuk. :)

  • Diabolis

    tag

    válasz vlevi #102 üzenetére

    Az I5 konfigot egyedül a BF 1 tudta megizzasztani, ha nem kellettek volna a plusz magok/szálak a virtuális gépek miatt, tuti nem cserélek semmit. FHD monitorom van, minek vegyek 2080Ti-t? :D A DDR3 technikát továbbra sem feltétlenül cserélném le egy átlag felhasználónak (értsd: nem hardcore gamer vagy ITmumus). Picit talán költeni kell rá, de kevesebbet mint 100k. Eredeti terveim szerint vártam volna a DDR5 technológia megjelenéséig és normális árazásáig. De már túl rég húzzák :D
    Heti 3-4 alkalommal ülök le játszani, őszinte leszek veled: Akkor nem érzem annyira, hogy megérte a 100k forint. Persze, a VGA ugyanaz maradt. Amikor viszont 5 perc alatt húzok fel egy WinServert a virtuális gépre, az eddigi 20 helyett.... Na, akkor megéri :D
    A régit pedig el tudtam adni. A baráti árból levontam a testvéri pótlékot, leakcióztam mert karácsony van, és megfeleztem amit kaptam. Így ment el a lap+ram+proci 25k-ért öcsémnek.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák