Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Seikai #42 üzenetére

    Szerintem csak részben igaz, hogy lineáris. Oké az egyes bolygók, kutató laboratóriumok, stb kipucolása abszolút az (de egy oldschool RPG esetében a dungeonök kitakarítása is így néz ki). Maga a harc tényleg kifejezetten lineáris. De én például nem emiatt szeretem a Mass Effect sorozatot, hanem a párbeszédek miatt, ahol igazi döntéseket kell hozni. A csapatodon belül is kialakulhatnak feszültségek és rajtad múlik, hogy miként kezeled. Szerintem ebben igazán nagy szabadságot ad a játék.

    Én már a legelső résznél is azt vettem észre magamon, hogy nem is a harcot vagy egy-egy bolygóra leszállást várok igazán, hanem azt amikor a Normandy-ra visszatérve beszélgethetek a csapatom tagjaival. Mindenkit végigjártam és vadásztam az új párbeszédekre.

    Arról is nem is beszélve, mikor a játék egy olyan döntés elé állít, mely önmagában is egy társadalmi üzenet az alkotók részéről: Döntsd el, hogy kiirtod vagy megmented XY fajt. Mindkettőnek hatása van a későbbiekre és a csapatodon belüli téged megillető elismerésre vagy utálatra. Ilyenekből pedig még van több tucat.

    Szerintem az ilyenek miatt nem lehet lineárisnak nevezni a Mass Effectet. A sztoriban rengeteg az elágazás és te döntöd el merre viszed. Persze lehet, hogy valójában nincs is annyi, mint amennyinek érzed, de a készítők olyan jól rakták össze a sztorit meg a párbeszédeket, hogy végig azt érzed minden kimondott szónak olyan súlya van, hogy az gyökeresen megváltoztat majd mindent. Én ezt nevezem szabadságnak.

    Egy Skyrim más tészta, az teljesen open-world egy kis sandbox jelleggel. Én azt is nagyon szeretem, de két különböző stílusról van szó, ebben igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák