Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    Nekem nem tetszik a koncepció.

    Szerintem nevetséges, hogy ezek a "legyőzhetetlen" szuperhajók amelyektől az egész galaxis retteg, és a számtalan, az emberénél jóval fejlettebb civilizációt elpusztítottak már mindössze 2 millió halottat produkáltak az első napon. És 7-et egy hét alatt? :U
    Az egy szem Collector hajó gyorsabban dolgozott ennél!

    1db kinetikus lövedéknek nagyobb pusztítást kellett volna okoznia egy olyan Földön, ahol több mint 10 milliárdan élnek. Mondjuk erre biztos kitalálnak valamit, hogy miért nem bombázzák szét egyszerűen a bolygót, de így elsőre akkor is következetlen.

    Jajj, gyorsan szerezzünk szövetségeseket, mielőtt teljesen elpusztítják a Földet!
    Csak pár heted van mielőtt ez a sokszáz/sokezer óriás űrhajó learatja az emberiséget. :W
    Legalábbis szerintem ez tűnik reális időtartamnak egy galaxisszerte szövetségeseket szerzek, elsimítom a quarian-geth ellentétet, felkutatom a rachni-kat stb akciónak.
    Persze lehet, hogy csinálnak belőle egy real-time (a'la 24) körberohangászást, de ha jól tudom a csillagközi utazás nem azonnali a ME univerzumban (sem a reléken keresztüli, sem a sima, rövidtávú), szóval elvileg nem lehetne.

    Sokkal "hihetőbb" lenne szerintem egy olyan időlimit, hogy az előtt kell a szövetségeseket összeszedni, mielőtt a reaper flotta, vagy a fő reaper flotta (feltételezve egy olyan szitut, hogy az előőrs már elérte és hatalmas pusztítást okozott, de sikerült megfékezni) eléri a Földet.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Darth_Revan #22 üzenetére

    Időlimit alatt olyasmire gondolok, mint a ME2-ben. Max. 2 küldi a Reaper IFF után, különben a legénységednek kampó.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz #05364992 #30 üzenetére

    Vigil megmondta, hogy egy faj kiirtása hosszú idő, de nem tudjuk a Protheanoknak hány bolygójuk volt, és tudjuk, hogy rögtön az elején, szinte pillanatok alatt összeomlott a teljes civilizációjuk. Ergo nem azért tartott sokáig, mert 1 bolygón sokat tököltek.
    Sok bolygó van, ahol teljes pusztulást okozó orbitális bombázás jelei találhatók, tehát nem mondható, hogy a Reaperek nem használnának ilyen módszereket.

    Igen, a 2-7 millát már más is mondta, valószínűleg tényleg csak Londonra vonatkozik. Nem tudni mekkora része ez London teljes lakosságának, de ha a másik végletet nézzük, és feltételezzük, hogy az egész Föld romokban hever egy hét után, akkor ugyancsak nevetséges lenne az az időlimit, amennyi alatt "reálisan" (a játékon belül) össze lehetne gyűjteni a szövetséges flottát.

    A támadásig nem lehet szövetségeseket találni? "Csak" a geth, a quarianok, a Cerberus és a rachni hisz bennük? A quarianoké a legnagyobb flotta a citadel űrben. A geth-et meg nem is kell említenem. A rachnik (ha életben hagytad őket) a hírek szerint szintén jól haladnak az újjáépítéssel. A kroganok leghatalmasabb klánjának vezére így vagy úgy a pártodon áll.
    Szóval elég jelentős már így is a flotta, akiket nem kell győzködni a Reaperek létezéséről.

    És az is gyanús, hogy a Reaperek egyszer csak megjelennek a Földnél anélkül, hogy bárkivel találkoznának előtte vagy bármit megtámadnának. Tehát már korábban is lehetnek bizonyítékok a létezésükre és arra, hogy megindult a támadás.

    Egy másik topicban valaki azt vetette fel, hogy a trailerben mutatott helyzet, talán nem az egész játékra jellemző, hanem csak a végjátékra.
    Azaz pl, befutnak az első észlelések a közelgő Reaper flottáról hetekkel a támadás előtt, Shepard elrohan szövetségeseket szerezni, de még mielőtt visszatérne (esetleg a döntéseidtől függően!) megérkezik a Reaper flotta, és elkezdi a pusztítást.

    Szerintem ilyen formában jóval logikusabb a timeline. Főleg, ha még figyelembe vesszük, hogy az általad említett 12ly/nap sebességnél el kellett, hogy teljen egy jelentősebb idő (hónapok/évek) a ME2 vége és a támadás között. Remélem, ez a verzió közelebb áll a valósághoz.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Ilsyde #51 üzenetére

    A multiplayer remélem nem jelenti az RPG elemek további egyszerűsítését.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák