Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz Lenry #12 üzenetére

    Az a baj, hogy ezzel a háttérbe szorulós infókkal eléggé manipulatív módon bánnak(nem csak Microsoftéknál). Azt próbálják beállítani, hogy drasztikusan csökken a PC-k száma a világon, pedig ez nem igaz, csak az arány változik a mobil eszközök javára. Aki vesz mondjuk egy okos telefont, az egyúttal ki is dobja a PC-jét? Nem, csak bizonyára kicsit kevesebbet használja, vagy esetleg eladja, persze ekkor nála csökken a PC(-k) száma, aki meg megveszi annál meg nő, úgyhogy a "végösszeg" mit sem változik.
    Véleményem szerint, ha a Win8-ban elhagynák(értsd: PC-n ki lehetne kapcsolni és visszatérni a Win7 asztalhoz) ezt a Metrós baromságot, sokkal magasabb eladást produkálnának, és az általános népszerűségük is tuti nőne, az eladások számától függetlenül. De gondolom ezt már sokan leírták/elmondták, csak folyamatosan süket fülekre talál.

  • DRB

    senior tag

    válasz Mr President #17 üzenetére

    Ezt nem egészen értem, ha hiányoznak, miért nem kapcsolod be őket? :D

    (#44) stargazerhu: :DDD

    Ha a desktoppon vagy akkor húzd az egeret a jobb alsó sarokba, az óra mellé, ott még van egy vékony üres rész, akkor előjön jobbról egy menüsor, vagy mi, a legalsó fogaskerék kénizétetű ikon a "Settings", arra katt, aztán katt a "Power"re és "Shut down", ha meg a csempék között szenvedsz, akkor húzd az egeret a jobb sarokba lévő kis vonalra, a többi ugyan az.

  • DRB

    senior tag

    válasz modeart #59 üzenetére

    De hát nem néhány éve vagyunk, hanem most most van, vagy nem? :D

    Erről mindig a VGA piac haldoklása jut eszembe, ahhoz képest, hogy "haldoklik", eszeveszett sok videokártyát nyomatnak ki, minden szinten, folyamatosan. Minek, ha haldoklik? Vajon ezeket kinek adják el?

    [ Szerkesztve ]

  • DRB

    senior tag

    Eléggé elkanyarodott a vita a mobil vs asztali irányba, ami végül is érthető. Sőt akik a mobil mellett érvelnek igazuk is van(bizonyos szempontból), ezt be kell látni. Viszont az is be kell látni, hogy 10 colon böngészni, vagy filmet nézni, netán játszani(ha egyáltalán alkalmas rá a hardver), kicsit macerás, persze útközben megnézni az időjárást, vagy a térképet, útinfót, pár szót váltani skype-on a haverokkal tökéletes egy tab. Bár a tabbal pont az a nagy probléma, nem tudom zsebre rakni, a mérete miatt, így gyakorlatilag ugyan ott vagyok vele mint egy laptoppal, alig hordozhatóbb, jó persze könnyebb és kisebb, de így is kézben kell hordozni, egy 4-5 colos okos telefon messze használhatóbb. De hogy otthon is egy icipici kis vackon(akár tab akár teló) kelljen böngésznem, meg minden mást csinálnom, amikor nyitok egy a böngészővel egy oldalt(ablakot) aminek a felét sem látom egyszerre, vagy látom, de akkor meg 0,2 milliméteres betűk vannak, azért ezt senki nem gondolhatja komolyan, ez így gyakorlatilag használhatatlan.
    Viszont itt most inkább arról van szó, hogy a Microsoft szerint a desktop piac már kicsi, én nem tudom, hogy ők milyen piacot néznek, de csak egy kis játék a számokkal rögtön világossá teszi, hogy valahol máshol járnak. Tételezzük fel, hogy van a világon 1 milliárd asztali gép(több van, de most jó lesz érzékeltetni a piacot ez szép kerek szám is), ebből a fele nem vesz oprendszert, mert warezol, a maradék felének meg nem alkalmas a gépe a Win 8 futtatására, illetve nem Windows-t futtatnak a gépükön, akkor is marad 250 millió potenciális vevő(de ebből is vegyünk le 50 milliót, csak úgy, mert mi pesszimisták vagyunk), sőt a többi is az, csak nekik kell még egy kis idő, hogy eljussanak a Win 8-ig(mint vevő). Szóval mennyibe kerül is egy Win 8? Na ezt a számot tessék megszorozni 200 millióval(minimum). :D
    És folyamatosan nő az PC-k száma, csak az eladások száma csökken az előző évhez képest(ezeket az infókat szokták csúnyán elferdíteni), és ez akkor is csökkenne ha semmi alternatíva nem lenne, simán telítődik idővel a piac, és beáll egy fix számra az eladás, a kezdeti növekedés helyett.

  • DRB

    senior tag

    válasz fordfairlane #82 üzenetére

    Persze, ez világos, de ettől még 200 millió(nagyon alábecsült szám) potenciális vevőt leszarni, kissé luxus, nem? Semmiből nem állna (ki)kapcsolhatóvá tenni azt a rohadt metrót, és az egész huzavona már rég a feledés homályába merülne.
    Egyébként az utóbbi 5 évben(ha jól emlékszem, most nincs kedvem utána keresni) megduplázódott a PC-k száma, világviszonylatban értendő. Persze az usákoknál nem duplázódott, ott telítődött már a piac. De az állandó vevőszám már smafu, az nem jó, csak akkor vevő a vevő ha nő a számuk? Én örülnék ha 2500 vevőm(ügyfelem) lenne, nem 250 millió(mondjuk ennek az ezredétől is megroggyannék) :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák