Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    Objektíven :

    Egy OEM Windows 10 jelenleg olyan 26-27 ezer forint. Egy dobozos Windows 10 olyan 43 ezer forint környéke.
    A legtöbb boltban vásárolható konfiguráción alapból ott van a Windows 10 , tehát nem kell plusz kiadást számolni az oprendszer miatt , de vegyük úgy hogy nincs. Meddig használsz egy Win kulcsot ? 5 év ? 10 év ? Ennyit lazán , aki anno W7 kulcsot teljesen ingyen frissíthetett W8-ra , aztán W8-ról W8.1 , aztán W8.1-ről W10-re. Tehát nyugodtan számolhatunk egy Win ciklust mondjuk 10 évnek.

    Magyarul : egy évente 4.000 forintos szoftvert (ami kb 1/5 ár ahhoz képest, ha évente vesz valaki egyetlen darab AAA játékot) akarunk megspórolni egy olyannal , ami ugyan "alkalmas" ugyan azon feladat ellátására , de még a hozzáértők is bevallják, hogy korlátozottan. Ugyan az a lemez már évtizedek óta, nem tudjátok megérteni, hogy igenis nagyon nagyon sok embernek megér ennyi pénzt a kényelem. Jól szemlélteti a különbség a két rendszer között egyébként , hogy sose láttam még cikket arról , hogy "Hogyan telepítsünk Call Of Duty-t Windows 10-en" , viszont ahova most írok az éppen egy "Hogyan telepítsünk játékot Linuxra" cikk.

    Ha valaki vállalja azt, hogy ilyen és ehhez hasonló cikkeket olvas/keres , fórumokon olvas/keres akár órák hosszát egy olyan problémára ami lehet , hogy konkrétan meg sem oldható (mint ahogy a cikkben is említve lett , vagy megy a játék , vagy nem , gyakorlatilag szerencsejáték) annak egészségére. Nincs ezzel semmi baj , csak ne akarja megmagyarázni senki, hogy ez így jobb. Az idő sokkal nagyobb érték, mint a pénz és jelen esetben sok időt állítunk szembe kevés pénzel és győzködjük a világot , hogy így a jobb. Nem jobb.

    Ha az alapokig lemegyünk , majdnem minden Linux. Akár egy random háztartásban is lehet 10+ készülék amiről alapból nem gondolná a user , de linux , mint pl routerek , az okos mosógép vagy akármi. Ezekben a termékekben egy közös van : semmit nem kell rajta módosítani , felépíteni. Kész megoldások , amiket beállítani lehet , de nem kell a rendszer összetevőit basztatnia senkinek sem. Ezzel csak arra akarok utalni , hogy megvan bizony a linux helye és azon a helyen ahol az van , egyértelműen jobb megoldás mint pl egy Win lenne (ha lenne pl olyan Win amit okos mosógépekre telepít egy gyártó).
    Ezzel szemben desktopon ez félig szopás , félig a geek-ek játéka. Szerintem azért van ez itt pH-n ami van , mert itt sokkal sokkal nagyobb tömegben vannak jelen hozzáértő emberek , mint a kinti világban. Ergo itt sokkal többen keresik a megoldható problémákat , mert egyszerűen szeretnék megoldani , szeretnék megérteni hogy működik stb. Ezzel semmi baj nincs is , tényleg. De objektíven nézve az, hogy valaki linuxon akar játszani , az egy sima egyszerű önszopatás és ezzel teljesen felesleges vitába szállni, mert sosem fog kijönni a linux nyertesen. Egy friss clean Win-en megnyitsz egy ie-t , www.steampowered.com , nagy install gomb , majd miután elindul a telepítő 2 next és kész. 1 perc. Ezután megnyílik a steam , benne a világ majdnem minden játékával és amelyik szimpatikus ( teljesen mindegy melyik ) azt megveszed és elmész kávézni , addig a steam letölti neked , telepíti neked , felrakja a visual++ csomagokat , directx csomagokat ha szükséges. Szóval mire megittad a kávéd addigra mehet a játék. Ezt tudja a Linux ? Nem. Innentől nincs miről beszélni. Játékra egyértelműen nagyon korlátozottan alkalmas , de legalább ingyen van szóval megspórolhatsz vele évente 4.000 forintot.

    Persze bele lehetne menni itt olyanokba , hogy Win store. Ami ugye persze , van Ubuntun is. Csak az Ubuntu storejában majd G-Parted lesz , a Win storeban meg OTP netbank meg FB Messenger. Azt kéne végre végérvényesen megérteni és elfogadni itt, hogy vannak emberek (sokkal sokkal többen mint itt mi) , akiknek 4ezer forint a kényelemért semmi. Ahhoz hogy valami el tudjon terjedni kulcsrakész megoldásokra van szükség és a Linux sosem lesz az, mert nem azt adja ami az átlagnak kell, hanem azt ami a geek-eknek egy nagy játszótér.

    Szumma : a Linux teljesen alkalmatlan arra, hogy kiváltsa az otthoni gépek nagy részét , mert nem az OS a gond , hanem annak a támogatottsága. Itt pedig nem arra gondolok , hogy van e 1.348.600 jólelkű segítőkész fejlesztő. Program kell , mert az OS csak egy réteg aminek az egyetlen funkciója hogy futtassa a szoftvert. A szoftver hiánya a probléma. Rengeteg sw van Linuxra , csak mindegyiknél lesz majd egy "de". Nekem meg nem "de" kell , hanem megoldás kell , azt pedig a Windows ad. Én is gyűlölöm a Win-t , de egyszerűen az a legkisebb rossz.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Apollyon #150 üzenetére

    Látom átment a lényeg , hasonló ellenérvekre számítottam. Nem kötelező amúgy beszélgetni , szóval mikor egy ilyen semmit idehánysz mint amit most sikerült , tudd , hogy nem kötelező válaszolni.

    #153 : idézlek : "#2) Think before you type" Máskor értelmezd a saját aláírásod.

    Szerintem én valós érveket hoztam fel és valós adatokat hasonlítottam össze egy olyan hszbe amit kb negyed óráig írtam. Erre #jólmegmondod 1 mondatban , hogy basszam meg mer én vagyok a hülye. Elfogadom , csak akkor ezt fejtsd ki , fejtsd ki hogy a hozzászólásom melyik pontján és miben tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Bici #152 üzenetére

    "Senki nem akarja a tömegeket áttéríteni, csak rávilágítani, hogy vannak olyan helyzetek, ahol a windows mellett legfeljebb megszokási és kényelmi érvek szólnak, nem pedig technikaiak."

    Igen. Csak pont erről beszélünk jelenleg , hogy a Linuxon játszásnak ma 2018ban nem a megszokása és a kényelmessége a probléma , hanem a technikai oldala.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Apollyon #159 üzenetére

    "Ezzel csak arra akarok utalni , hogy megvan bizony a linux helye és azon a helyen ahol az van , egyértelműen jobb megoldás mint pl egy Win lenne"

    Majd szólj ha ezt sikerült értelmezni amúgy.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Apollyon #162 üzenetére

    Tudod mit , legyen igazad.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz ubyegon2 #173 üzenetére

    Alternatíva ≠ kompromisszum.

    Nüansznyi különbség.

    Szerk : egyebkent lathatoan sikerult jol megfogni a kollega mondanivalojat. Ha ugy irta volna, hogy "hasznalnal e" ilyen autot, akkor mibe kotottel volna bele ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz feccmecc #277 üzenetére

    "En windows-t csak akkor inditok ha feltetlenul muszaly, amikor jatszok vagy tesztelek."

    Ezt teszteld : [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák