Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dtamas99

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy hete használom a G4-et (barna bőr), és nagyon meg vagyok vele elégedve. Komolyabb programokból kilépve az első pillanatokban lehetnek microlaggok, de egyébként elképesztő a multitaskingja, bárhonnan bárhova visszalép, Real Racing 3-at sem tölti újra. A készülék felső harmada melegszik terhelés közben. Optimus 3D-ről váltok, úgyhogy nagy összehasonlítási alapom nincs, de szerintem a kijelző teteje már azért túl meleg az egészségeshez képest. Az akksitól nem vagyok elájulva, ha kell két napot is ki lehet bírni vele, de aktív használattal egyet sem, bár ezzel nincs is baj. Néhány kommenttel ezelőtt olvastam, hogy 1.5 óra zenehallgatás után még mindig 100%-on van. Ezt én is tapasztaltam, és már mások is írták, hogy teljes töltöttség után még egy kicsit érdemes rajtahagyni töltőn, így ha megnézzük az akkuhasználatot az első százalék sokkal lankásabb, mint az utána következők. A többit csak ismételni tudom: a kijelző szép, a fényerőre nincs panaszom, délben, tűző napon is simán látható, a kamera csodás, emellé nem is nagyon érdemes közepes kompaktot tartani, a kézi mód használatába pedig gyorsan bele lehet tanulni. A mellékelt fülhallgató nagyon jó minőségű, de (és nem bassheadként gondolkodva) hiányoznak belőle a pl. jazzben hallható finom, lágy, öblös basszusok. Ezt némileg EQ-val lehet korrigálni, de messze nem az igazi úgy sem. A gumiharang amúgy elképesztő erővel cuppan bele az agyamba, megszokást igényel az érzés, eleinte szinte kellemetlen volt. (Erre az az elméletem, hogy behelyezés közben nem tud megszökni a hallójáratban lévő levegő, így az a fülhallgató által összepréselve nyomja a dobhártyát.)
    Viszont (és igazából ezért is írok most kommentet): Nemrég rádugom töltőre, érzem, hogy pár másodpercenként, ütemtelenül megrezzen a telefon. Látom, hogy eldobálja a töltést. Kezdek megijedni, hozom a Samsung töltőt, azzal megy. Kábelt cserélek, mert nálam a nulla igénybevétel ellenére sorra mennek tönkre a micro USB csatlakozók. Úgy is csak a Samsung töltő megy (próbáltam tableten, ott csak szimplán nem töltött a töltés jel ellenére sem), tehát kereken egy hét után megadta magát a töltőfej. Tér-erőtől vettem, tervezek szólni nekik, már csak elvből is, de előtte azért megkérdezem: már mással is fordult elő ilyen, hogy tönkrement egy töltő? Csak mert azért ez elég szokatlan, lehet, hogy gyári hibás volt? Inkább nem is használom, nehogy kárt tegyen az akksiban.

    [ Szerkesztve ]

    Tamás

  • dtamas99

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az én G4-em pénteken mondta be az unalmast, kezdődött a bootloop. Először nem tudtam, hogy mi van vele, mivel túrán voltunk, csak mikor tegnap hazaértem tudtam utána nézni a dolognak. Némileg megnyugtató, hogy az LG tud róla és garanciában megcsinálják... Ami nem megnyugtató, hogy a teljes múlt héten készült fotómennyiség bent ragadt így a készülékben. Mivel először a párás idő miatt lecsapódásra gyanakodtam, így kiraktam a napra melegedni. Mire elérte a kb. 45 fokot, be is kapcsolt, de pár perc után újra leállt. Ennek tudatában hazaérve hajszárítózni kezdem, aminek eredményeképp be is kapcsolt pár percre, ami alatt pár képet sikerült megmenteni. Viszont utána már hosszas melegítés/melegen tartás ellenére sem akart beindulni (akksira persze vigyáztam közben). Holnap tervezem elvinni a központi márkaszervizbe. Lehet tudni, hogy ott pontosan milyen jellegű javítás fog történni? Alaplap csere lesz, ami teljes adatvesztéssel jár, mintha egy új telefonom lenne, csak a régi köntösben? Tudom, hülye kérdés, de van valami módja az adatok kinyerésének? Egyébként pedig a kijelző felső, értesítési sáv méretű része beégés jellegű tüneteket mutat, az adott képernyő 2-3 perc után is halványan látszik, majd eltűnik. Csak a felső sávnál van ez, és természetesen pár héttel a gari után kezdte ezt produkálni. Nagyon szeretem a telefont, de most jól megszívatott... :(((

    Tamás

  • dtamas99

    csendes tag

    válasz Reinkz #31361 üzenetére

    Nem, sajnos gyártási időt pontosan nem tudom, de tavaly június közepén vettem és úgy emlékszem májusi, ami logikusnak is tűnik. Szóval korai darab...

    A fagyasztós dolgot megpróbálom, aztán írok, hogy ment.

    Tamás

Új hozzászólás Aktív témák