Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Libretom

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #30011 üzenetére

    Ügy gondolom, hogy a két helyzet (KRESZ+vásárlás) nem hasonlítható össze. Mit jelent az, hogy "illene" tudnia a vevőnek, hogy "szürke" importból jött a telefon, amit egy üzletben számlára vesz? Ez szerintem teljesen abszurd! Ennek a helyzetnek semmi köze a "fogyasztói jogokhoz".
    Vagy azt, honnan kéne tudnom a legális vásárlás pillanatában, hogy egyáltalán létezik egy LG Hungary nevű cég, mely kizárólagos (?) magyar nagykerforgalmazója az LG telefonoknak? Ha veszel egy automata kávéfőzőt, vagy egy televíziót számlára, magyar üzletben, garancia levéllel,komolyan utána szoktál nézni, hogy milyen forrásból szerezte be az eladó? Az árak pedig nem térnek el nagyságrendileg a más boltokétól ott, ahol az LG-met vettem. Én azért vettem 818-as telefont, mert dual sim kellett.Ez döntött, és nem csak az ár. Utána kellett volna járnom, hogy egyáltalán forgalmazzák-e ezt nálunk? :F

    A közlekedési példa meg azért nem jó, mert ha kimégy a közútra RÁD (is) ró szabályokat a KRESZ, amit NEKED (is) kell betartani. És csak azok a szabályok kérhetők rajtad számon, amik RÁD rónak kötelezettséget.

    Jelen esetben nem ez a helyzet. A vevő jogait épp ezért bástyázzák körbe jogszabályokkal és szervezetekkel. Ezt hívják fogyasztóvédelemnek. Ha elfogadnánk a Te példádat, minden egyes magyar jogszabályt tudnunk kéne, mert minden élethelyzetet jogszabályok rendeznek, amiket nem elég ismerni, de értelmezni is tudni kéne.

    ...de hidd el, nem vitatkozni akarok, és köszönöm, hogy foglalkozol a sok hozzá nem értő LG "lámával", mint amilyen én is vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #30011 üzenetére

    Hűha, ez egy kicsit elrugaszkodott

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák