Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz ZephX #40244 üzenetére

    Rendszeralkalmazást és ilyen vackokat márpedig root nélkül nem fogsz tudni törölni, vagy jegelni. Van, amit le lehet tiltani a gyáriak közül is és van, amit nem.
    Még mindig nem értem, hogy miért kell félni a root-tól? Amióta droidos telóm van, az első dolgom, hogy rootolom. Nem lesz semmi baja annak a nyavalyás telefonnak tőle. Ezzel csak gyakorlatilag rendszergazda leszel a telón, ennyi. Ha attól baja lesz, az szimplán "user error"!
    Nekem eddig a root-tól semmiféle hátrányom nem származott, csak előnyöm.
    Látod, más a gyári rommal szenved, mert lassú, stb. Nekem van root, ki van pucolva a rendszer és süvít az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • Zolio3

    senior tag

    válasz ZephX #40244 üzenetére

    Van Startup Manager, vagy Autorun Manager, stb appok. Ezek rootolatlan telefonon is használhatók. Ugyan törölni, és jegelni nem tud, de a rendszer alkalmazások indulását is le lehet tiltani. Ezekkel azért nagyon vigyázni kell, hiszen olyan rendszeralkalmazást letiltva, ami a működéshez elengedhetetlen tiltasz le, akkor a készülék újraindítás után nem fog elindulni. Ha csak a McAfee-t tiltod, a következő újraindítéstól fogva nem indul el, még a szolgáltatás sem, tehát nem fog működni.

    Egyébként csatlakoznék az előttem szólókhoz: ROOT! Nem tudnám anélkül elfogadni az Androidot. Mindent tele raknak reklámmal, alkalmazásokat, weboldalakat, stb, de ilyeneket így nem látni, mindent blokkol. Nem utolsó a hangerő sem, amin így lehet húzni, Stock romon is. Én egy S8-ra váltottam, az első dolgom volt, hogy rootoltam. Két sim kártyából a másik (kevésbé használt) maradt a G3-ban. Meg sem fordult a fejemben, hogy a G3-at eladjam. Most is sokat használom, csak kevesebbet telefonálok rajta. Egy Fulmics rommal fut, de jó sebességgel megy még most is.

    Szerk.: Kellő körültekintéssel, figyelmesen elolvasva kockázatmentes rootolni. Egy 30C-s romon gond nélkül megy a Kingroot, aztán autoreccel lesz twrp rekó. Onnan tudsz flashelni pl 30N alapú prerootolt romot, vagy Fulmicsot, bármit. Azoknál előny, hogy a telepítéskor az Aroma instsllerben ki tudod választani mit telepítsen a készülékre, mit nem. A McAfee-t kiszedték, de Google appok közül is lehet szórtírozni tetszés szerint. Amit nem telepítesz később a play áruházból még tudsz telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák