Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    Bossi fórumtársnak írtam privátban egy KDZ telepítés leírást magyarul, gondolom jól jöhet még valakinek, esetleg majd egy 1. HSZ-be is beleférhet, szóval megosztom itt is.

    LG KDZ fájlok telepítéséhez (az LG Flashtool 2014 programmal) az angol nyelvű guide és a linkek itt találhatóak meg: LG Flash Tool 2014 - The best way to Flash LG KDZ Rom

    A fontos rész magyarul, ha esetleg kihagytam valamit javítsatok, a képek pedig a linken megtalálhatóak.

    Lépésről-lépésre:

    1: Az első linkről töltsd le az LG drivereket és telepítsd.
    2: Második linkről az LG Flashtool 2014-et
    3: Másold be a telepíteni kívánt KDZ fájlt a kicsomagolt LG Flashtool mappájába.
    4: Rakd a telefont download módba:
    - kikapcsolod
    - vársz még kb. 10mp-et
    - hangerő fel gomb nyomva tart
    - közben dugd be a pc-hez kapcsolt USB kábelt
    - a hangerő fel gombot továbbra is tartsd nyomva még egy kicsit, míg bejön a download mód
    5: Indítsd el a Flasthool programot, ha nem indul akkor telepítened kell a Visual C++ Runtime Library-t (link fent)
    6: A Flashtool a linken található adatokkal legyen kitöltve(CDMA, Diag,3300), majd tallózd be a program mappájába bemásolt KDZ fájlt az adott mezőbe.
    7: Flash gomb megnyomása választás szerint: A: Normal flash (wipeok nélkül) B: CSE Flash (full wipe-al)
    8: Következő ablakban START gomb megnyomás
    9: A következő ablakban a Republic of Korea helyett Select different language, majd az alsó mezőben kiválasztod a kívánt nyelvet, majd OK
    10. Ez után elindul egy LG gyári program, ami elkezd töltögetni. Egy kis idő után feldobja hogy nem tudja letölteni a kívánt fájlt így megszakad. Na itt FONTOS hogy csak hagyd úgy, ne okézd le a hibaüzenetet mert leáll a folyamat. Ha megnézed a telefonodon elindul a folyamatjelző és elkezdi feltölteni a romot a telefonra.
    11: Ha a folyamatjelző végig ért, akkor kétszer újra indul a telefon és kész is vagy, lehúzhatod a kábelt.

    Visszaállítás gyári szoftverre:

    Megnyitod a következő linket egy külön lapon: [link]
    A link végére beilleszted az IMEI (Beállítások\A telefonról\Státusz) számodat és entert nyomsz.
    Ekkor a lenti szöveges részben lesz egy link ami a telefonodra elérhető legfrissebb verziójú szoftvert tartalmazza, KDZ formátumban. Ezt linket a címsorba újra bemásolva letöltöd a fájl, és a fenti leírás alapján telepíted. Ekkor újra teljesen gyári rendszert kapsz vissza.
    (Megj.: az oldal sajnos az írás időpontjában sajnos nem működik)

    k5.20: na azt még nem csináltam, pedig igen csak ajánlatos lenne... valahol láttam egy leírást az XDA development fórumban, valamelyik root módszer leírásánál ha jól rémlik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák