Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Godfather

    aktív tag

    válasz Wasquez #2432 üzenetére

    Ez egy hosszú történet, mert amit említesz tnt-3d kártyát, az egy elég kezdetleges 3d megjelenítés volt, 30Hz szemenként. A Samsung, és aki aktív 3d-t használ, az nagyjából hasonló elven oldotta meg. Az egyik fél kép esetén a szemüveg az egyik szemed elött takar be, a másik kép esetén a másik szemed elött. Itt jön képbe szerintem a képfrissítési freki is. Minél nagyobb frekvencián frissít a tv, annál jobb lesz a térhatás. Nyilván a nem a végtelenségig feltolva, mert azt már az emberi szem se érzékeli. Ugye elvileg 25 kép/mp-től már folyamatos képet látunk. 3d esetén itt is valami kavarásnak kell legyen, ugye itt szemenként kéne minimum 25 képkockát kirakni, tehát itt nem árt, ha legalább 50 képkocka van/mp.
    Az LG pl passzív 3d-t használ, ami azt jelenit, hogy a szemüvegben polarizált lencsék vannak, plusz a kijelzőn is van szerintem valamiféle polarizált réteg. Így a kép nem vibrál, mint az aktív 3d esetén, de a felbontás feleződik. Itt a teljes kép egyszerre megy, de a kijelző más rétegére kirakva, ezért kell a polarizáció. (Lehet, rosszul mondom, sok hasznos irodalom van a neten, ami egyszerűen leírja).
    Szóval a sima, nem 3d tv a 3d-s jelet csak úgy tudja megjeleníteni, hogy vagy egymás alatt van a két félkép, vagy egymás mellet. A hw se elég rá, meg szerintem szoftveresen se tudná egymásra rakni a képeket.
    Ráadásul a CRT képmegjelenítése is tök más elven működött, mint az lcd.

    A 3d médiaplayer pedig pl 3d-bd filmek esetén tud jól jönni, ha lemezen van. Mivel a 3dtv-k alapból lekezelik a 3d tartalmakat, így ezeknek a mai világban nem sok értelme van.

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

Új hozzászólás Aktív témák