Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz gecsoz #33 üzenetére

    Darabokra tudnám robbantani ezt az írást, memsávszél, anyagismeret (az a rész azért ott elég facepalmos) és kit érdekel az NV, mert azzal nem volt eddig sem baj témakörben.

    De örülök, hogy született egy "irigyek csendbe legyetek" írás ismét :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz gecsoz #33 üzenetére

    Tényleg nem kötözködésből, de van néhány dolog amit például én máshogy látok illetve máshogy tapasztaltam...

    >Nem megy bele m2? mi a tökömnek bele? Benne van egy 256GB -os SSD és nem is hiányzik bele más. Nem filmnézésre használjuk, nem torrentezésre, ez egy munkagép! mi a tökömnek bele több terrás HDD/SSD?! Az ember dolgozik vele, használja, mikor meg dokkolón van, akkor automatán készül a mentés a szerverre.. mi az amire nem elég nektek 256 vagy 512 GB?

    Itt nem feltétlen M.2 portra gondolok esetemben, hanem mSATA-ra. Nálam példálul az volt a helyzet, hogy az E7440-be amit kaptam, csak 128 GB-os SSD fért bele budget miatt. Ezen a ponton például jó volt hogy volt benne egy mSATA port, mert az SSD eredetileg SATA -> mSATA átalakítóval volt berakva. Na SSD ment az mSATA helyre, és később kaptam a rendes SATA helyre egy HDD-t.
    Miért? Mert vannak olyan alkalmak, hogy a munkám miatt sokszor kell rohangálnom nagy fájlokkal (10-20-30 GB / fájl akár), és nagyon szűkösen vagyok az SSD-n. Felteheted a kérdést hogy miért nem vettünk bele egy nagyobb SSD-t? A válasz szimpla: egyrészt egy 256 GB-os SSD kevés lett volna, 512 GB-ra nem lett volna budget, így jó hogy volt mSATA + SATA port a gépekben, mert viszonylag pénztárcabarát módon tudtunk venni egy HDD-t a SATA portba. Ugyanez a helyzet az M.2 porttal - jó ha van a bővíthetőség miatt. Szóval igen, vannak olyan munkakörű emberek, akik sokat rohangálnak nagy fájlokkal, ezért kell nekik a könnyebb súlyú business gép + a nagy háttértár. :)

    >2 memóriamodul? szuper. De minek is? 8GB -os gépem van, munkára ez tökéletes. De akinek több kell, belerakott egy 16GB -osat. Egy modulban. Mi a baj ezzel?

    Mert valakinek kifejezetten jól esik ha 32 GB áll rendelkezésre. Nekem sem szükséges 8 / 16 GB-nál több memória, viszont van olyan munkatársam akinek jól jön. Szóval ilyenkor szintén pozitívum hogy beletud rakni 16+16 GB RAM-ot, sokkal alkalmasabb lesz a munkájához illetve időtállóbb a gépe.

    >Szervíz. Hát a sima Lenovo gépek szervíze tényleg szar. De a ThinkPad -eket eddig nem nagyon kelett szervizeltetnünk, de ha igen, akkor az teljesen zökkenőmentes volt. Valóben nincs az a hozom-viszem, mint a DELL -nél, ezt valóban behozhatnák, ...

    Nem tudom, nálunk a Dell gépek (Latitude E5xxx, E6xxx, E7xxx széria) szervizeléséhez nem is kell a hozom-viszem módszer, hanem NBD garanciával működik: első nap bejelentjük a hibát, második nap jön ki a szervizes és cseréli a meghibásodott alkatrészeket. Sőt, azt kell hogy mondjam ugyanez a szervizes (akik nagyon jók a munkájukban btw) már vállal Lenovo gépeket is, szóval ugyanilyen NBD garanciával szervizelik őket, ami szerintem tök jó. Azelőtt persze macerás volt a szervizelés folyamata Lenovo gépeknél. Szóval nálunk jó irányba mozdult el ez az egész, úgy érzem.

    >... majd a 3 év gari lejártakor cseréljük. Nem bővítünk benne memóriá, sem SSD-t, semmit.. a többség szét sincs szedve soha.

    Bárcsak lehetne garanciát hosszabbítani. :O Imádom a 7440-esemet, nem cserélném le most semmire. Persze egyetértek, nálunk is az a policy, hogy 3 év lejárta után cseréljük a gépeket. Mindenesetre én már bővítettem HDD-vel, egy kis extra RAM-mal, és nagyobb méretű SSD-vel a gépemet a 3 év során. Tényleg nincs indok hogy lecseréljem, a garancián kívül.

    Mindenesetre örülök ennek a gépnek, nagyon kellemes business laptopnak tűnik. Lehet hogy jövőre ilyet kérek magamnak, eléggé szimpatikus (kivéve néhány részletét, de lehet hogy addigra nem is lesz szükségem olyan dolgokra mint amire most szükségem van).

    Ú és úgy látom Thunderboltos + normál dokkolásra is képes. :) Király!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák