Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Nagyszerű írás! Alig vártam, hogy legyen időm elolvasni! Grat!

    Nekem anno az oktatáson az volt a legmeglepőbb (17évesen), hogy a vezetés egyik legveszélyesebb részét, úgy ahogy van kihagyták a gyakorlati oktatásokon. És ez az előzés. Fura de az akkori oktatóm szerint az nincs benne a gyakorlati anyagba, azt majd mindenki magától tanulja meg az utakon. És eddig egy olyan ismerősöm se volt akinek tanították volna...
    Igaz elméletben volt szó róla, de szerintem nem ártana jobban tudatosítani az emberekben a dolgot. Pl, hogy olyan útszakaszon, amikor esély sincs belátni az utat, a szembejövőt (domb, éles kanyar stb) akkor nem kéne megkezdeni az előzést, mert az esetek 90%-ban csak a szerencsén múlik, hogy nem jön szembe mondjuk egy kamion 90-nel és préseli laposra az illető barmot aki ilyen szituban előz.

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #11 üzenetére

    Te szerencsés vagy vagy jó oktatót fogtál ki : )

    Én szándékosan rá kérdeztem, hogy az előzést mikor tanuljuk, bár előtte már mondták nekem h azt nem tanítják... Igaz én is kb 7 éve vizsgáztam mint Cerebellum. És azóta se találkoztam olyan ismerőssel akinek ezt tanították volna. Itt a ph-n is asszem te vagy a 2. akivel így beszéltem erről, és neki tanították :) Viszont tényleg elég gyenge az oktatás, úgy álltalánosságban. Az embernek inkább a saját tapasztalatára kell hagyatkoznia....=/

Új hozzászólás Aktív témák