Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ErosenZold #46 üzenetére

    Az adataidat kódolva is tárolhatod a szervereiken.

    Tényleg? Na ne mondd. Ha gmail -t használsz akkor hogy? Melyik az a pillanat a tárolási folyamatban, aminél te beavatkozhatsz, és a google elől is elrejtheted az adataidat?

    Ha nem gyűjtene adatot, nem lenne se Gmail se Google, se Picassa, se G+ se semmi google termék.

    És? Kit érdekel? Illetve hogy bizonyítod hogy pontosan mire is használják fel a temérdek összegyűlt adatot?

    Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?

    Ezt most mire írod? Ki mondta hogy nem akarok fizetni semmiért? Ki mondta hogy szükségem van G szolgáltatásokra? Nem tudom követni az érvrendszeredet.. :D Az eredeti felvetés ugye az volt, hogy a G -nél hűde nagy biztonságban vannak az adatok. Én írtam hogy márpedig nem. Erre a válaszod az, hogy hát ja tényleg nem, de legalább ingyen van neked a Gmail.. :D Akkor most mi van?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • DJS

    tag

    válasz ErosenZold #46 üzenetére

    "Ha nem gyűjtene adatot, nem lenne se Gmail se Google, se Picassa, se G+ se semmi google termék. Fizetni nem akarsz persze semmiért, de ha már adatot gyűjtenek azért, mert nem fizetsz az már baj mi?"

    Várjál. A Google maga ajánlotta fel, hogy a szolgáltatásai ingyenesek, ezt mi nem kértük tőlük. A Google sem kért cserébe semmit. (Jó, a regisztrációkor persze be kellett kattintani, hogy beleegyezel az adataid összegyűjtésébe, kiadásába és eladásába, de hát azt úgyse olvassa el senki, ugye? Na azért. Szóval a Google nem kért cserébe semmit.)

    És ezek után eladja az adataimat? Esetleg profitot csinál belőle, amit aztán nem oszt meg velem? Hát hogy van ez? Hát ha a Google belőlem profitot csinál, akkor én valójában az ő dolgozójuk vagyok, kérem a részemet! Ha meg illegálisan csinál profitot, akkor állítsák le, mert még a végén engem fognak lecsukni bűnpártolásért.

    Szóval messzire vezet ez a logika. Persze, hogy nem akarunk fizetni, de nem mi hirdettünk meg ingyenes szolgáltatásokat. Ha egy cég adathalászatból él, az nem a felhasználóitól függ. A felhasználói sok mindent szeretnének, ami lehetetlen, például toronyórát lánccal ingyen, okos nőket meg világbékét, de egészen mást jelent alapítani egy jogilag felelősségre vonható céget és azt mondani, hogy márpedig mi megcsináljuk.

Új hozzászólás Aktív témák