Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Fecow #45 üzenetére

    Értem. A júzerfrendliséget talán el lehet fogadni, nekem is ez jutott elsőként az eszembe.
    A biztonság meg érdekes felvetés. Csak azért mondom, mert kezd ez egy kicsit olyan érzetet venni, mint egy újfent kreált igény. Most ez hülyén hangzik, hiszen a biztonság nem kreált, hanem régóta létező és valós igény.
    Csakhogy az elmúlt 10-15 évben sem történtek különösebb megmozdulások, tüntetések azért, hogy a home PC-ken, laptopokon tárolt adatok biztonságára találjanak valami jobb megoldást. Szóval ez eddig nem kapott akkora hangot, mint amennyire most ezzel érvelnek az online és cloud koncepciók mellett.

    Aki akarta eddig is kiírhatta a dolgait 2-3 DvD. Ha nagyon fontos volt a cucc, akkor csinált backup-ot, esetleg Raid-ben használta a vinyóit. Nyilván akinek annyira fontosak és kényesek az adatai, az nem rest kimenteni őket egy külső adattárolóra, vagy esetleg egy védett pendrive-ra.

    De, meglátjuk mi lesz belőle. Én speciel nem szeretném semmilyen fontos adatomat felhőben tárolni, se felhőben dolgozni. Mostmár havi szinten kapunk valami új hírt arról, hogy a hónapban épp kinek a szervereit törték fel és hány millió ember személyes adatait lopták el. Másik csomag meg arról szól, hogy épp mely internetes médiák álltak le, szakadtak meg.
    Szóval az ötlet hiába jó, ha a biztonságot nem lehet legalább 95%-ig garantálni. Márpedig feltörhetetlen rendszer nincs és v.színűleg még sokáig nem is lesz.

Új hozzászólás Aktív témák