Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Tomcat #24 üzenetére

    én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy egy olyan meghajtóról, amin fontos adatok vannak, miért nem készül rendszeres biztonsági mentés?

    nem mellesleg elég sokan állnak át az utóbbi években notebookra elsődleges gépként, abba nehéz raid 0-át építeni, ssd-t viszont elég könnyű. és akkor ott van a hangtalan, rezonancimentes működés és a kisebb melegedés.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Tomcat #31 üzenetére

    nos, aki átlagember, az használja a windows backupot, pont nekik lett kitalálva, időzítve lefut, nem kell vele foglalkozni, én is ezt használom, mert kényelmes, a munka mappámat egy ideje átköltöztettem droboxra egy titkosított fájlba, így naprakész mindig. persze egyszer nekem is be kellett szopni az adatvesztést, hogy erre rájöjjek, de azóta ha van csereeszköz, pikk-pakk vissza tudok állni az előző állapotra. ezt akármilyen user meg tudja csinálni, max egy kis google kell hozzá.

    a tányérok átszerelését ellenben nem hinném, hogy sokan elkezdenék otthon :)

    az ssd valóban melegszik valamennyire, de nekem általában a többi rendszerkomponens határozza meg a hőmérsékletét, amíg a proci nem kezd el járni, 33-34 fok körül van, ugyanezen a helyen hasonló körülmények között a fél terrás samsung 2,5" HDD 45-47 fok volt. hangtalan a gép, nincs rezonancia.

    persze, ízlések és pofonok, hogy ki mit szeret, de adatvesztés miatt leírni a komplett technológiát szerintem túlzás. adatvesztés bármilyen eszközön előfordulhat, bármikor, mert balesetek, rejtett gyári hibák akármikor bejöhetnek. az én véleményem szerint a jelenség igazából a backup hiánya, ami pedig user error.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák