Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz CirrMee #43 üzenetére

    Az első dolog amit az operátornak megtanítanak a helyes toldás után, hogy a polaritásra mindig figyelünk. Sőt, van olyan hely, ahol fellövéskor ellenőrizni kell a polaritást, és visszaigazolni a setupnak (rendszernek), hogy helyes. Ellenkező esetben megáll a gyártás automatikusan.

    Én valószínűbbnek tartok egy olyan opciót, hogy két maradék anyagot tekercseltek össze manuálisan a beültető gyártósor környékén”

    Erre céloztam, amikor írtam a két beszállítót. Az egyik úgy hevederezte az anyagot, hogy balra volt a polaritás, a másik úgy, hogy jobbra. Amivel nem lett volna nagy probléma, ha tekercs váltáskor megfordítják a polaritást a progiban. (Ugye belehet állítani úgy a sort, hogy álljon meg toldásnál a gép.)

    [ Szerkesztve ]

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz CirrMee #43 üzenetére

    Én valószínűbbnek tartok egy olyan opciót, hogy két maradék anyagot tekercseltek össze manuálisan a beültető gyártósor környékén”

    Simán lehet hogy anyaghiány miatt manuálisan hevederezték az elszórt anyagokból és nem sikerült eltalálni a polaritását. Hány ilyet láttam már... de lehet sima ECO változás is amit rosszul vezettek be, bármi. Ahol ember van ott hiba is lehet, ott meg gondolom a sori gépkezelőnek nem dolga figyelni az ilyenekre, ezért is van a többi lépcső minőségbiztosítás terén.

    De rohadt gáz hogy ez kikerült így a piacra, egy tesztfolyamaton se bukott ki - pedig ilyen termékeknél van elég... kicsit elgondolkodtató azért, főleg hogy Taiwan meg Kína azért elég jó QC-ben.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák