Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -KP- #6 üzenetére

    Gazdaságpörgető döntésből kifolyólag kellett így lennie. :DDD

  • 1dude

    aktív tag

    válasz -KP- #30 üzenetére

    Az 5000 is elszállt árakon kezdett. Viszont most már számolni kell az Intellel is, szóval akkora nagy blődséget nem irhatnak rá az árcédulára.

  • olymind1

    senior tag

    válasz -KP- #40 üzenetére

    Már most is 225€ egy 5600x, Remélhetőleg a sima 5600 200 körül vagy alatt fog indulni.

    Elég sajnálatos, hogy ilyen drágák lettek az új B660 alaplapok, mondjuk a jóféle B550 lapok se épp olcsók.

    Egyébként elgondolkodtató 3600-ról majd 5600-ra váltani, de ahogy egyre több tesztet nézek az 5600X-ről, egyre jobban tűnik úgy, hogy csak az agyamnak van az a hülyesége kell az új proci a gépbe, mert olyan tényleges nagy szükség nincs rá, számomra. :U

  • zsid

    senior tag

    válasz -KP- #40 üzenetére

    "Ha 250 eur egy 5600, és 150 eur egy 12400, akkor lappal már egálban lesznek. Viszont az Alder modernebb platform és belemegy még a Raptor. "

    Az a fejleszthetőség szerintem erősen kétséges. Foglalatkompatibilis generációk között X400-ról Y400-ra nincs értelme váltani, a 13400 jelentette pár %-ért felesleges pénzt tolni a fejlesztésbe, a 12400 meg már most is teljesen korrekt fogyastással rendelkezik így ez sem indokolja. A 600K már előrelépés lenne ( főleg all-core teljesítményben ) de az igazán nagy ugrás a 13700K lenne, amivel az a gond hogy az olcsó B660-as lapok már a 12700K-val sem tudnak mit kezdeni, az olcsó lapokok lévő VRM nem bírja kiszolgálni rendesen a 12700K-t (a Hardware Unboxednek már két videója is van erről ). A normális fejleszthetőséghez drágább B660-as vagy Z690-es lap kell, előbbiek is valahol 180$ környékén indulnak a neweggen(180-230$ között vannak a korrekt B660-as lapok) + 179$ a 12400F.

    A 200$-os mezei 5600-hoz meg bőven van már 80-90$ között normális B450-es lap (50$-ért meg használt). 80$-ral ( majd 25%-kal olcsóbb) és az átlag felhasználónak kb ugyanazt nyújtja mindkettő ( nyilván az intel oldalon jobb a körítés ) és ennyi felárat csak azért ráfizetni, hogy majd talán egyszer... Egy használt B450-es lap+5700X ugyanannyira jön ki, mint egy jó B660-as alap+12400F.

    Nyilván modernebb és jobb platform az LGA1700, az AM4 de azoknak a felhasználóknak/kocagamereknek akik bedobnak 2 memóriát egy videókártyát és egy SSD-t azoknak megéri az a pár százalék plusz a 15-20-25% felárat?

    <tRucKdriFteR>

  • zsid

    senior tag

    válasz -KP- #55 üzenetére

    12100F 144$ + korrekt B660 lap 180$ =324$
    12400F 178$ + korrekt B660 lap 180$ = 358$
    R5 5600 199$ + B450 lap 80$ = 280$
    Matekozd csak ki mennyi a felár :DDD

    " Ha a lap annyival drágább, amennyivel olcsóbb a proci"
    De a jó lap nem annyival drágább, ahogy a B560 esetében sem annyival volt drágább. Otthoni árakon egy elfogadható új B450-es lap az 22 000, míg B660 nincs 50 000 alatt.

    Én is emlékszem mennyi volt a 3600 piaci ára , sőt az 5600X-re is emlékszem, meg arra is mennyiért nyitott a 3600 anno. Ezek a piaci helyzet miatt adódtak így nem a gyártó árképzése miatt. Lehet most sem lesz jobb a készlet, mint a Zen3 indulásánál és akkor nyilván nem fog működni a matek.

    A 400-asok jó áron mentek, sőt volt olyan is amikor egy 5600X ára majdnem teljesen kiadta 11600KF+alaplap árát :DDD

    A 12gen árazása/teljesítménye sem rossz sőt meg merem kockáztatni, hogy a 12400F veri a mezei 5600-at( a 12100 meg mindent az 5500 alatt). Az AMDnek épp annyiban szerencséje van, hogy most ki tudja szórni olcsón a hulladékot amihez ott vannak az olcsó lapok. Az AM5 előtt ezekkel már tuti nem az a cél, hogy bevonzzák az új alaplap vásárlók tömkelegét - ezért is írtam olcsó B450-et, ezekhez a B550-et már nem éri meg megvenni, az árban ugyanott van mint az LGA1700 és ott már utóbbi felé billen a mérleg nyelve. Ha a használt lapok és a még készleten lévő olcsó B450-es lapokkal és ezekkel a lim-lom procikkal el tudjnak valamennyit csípni a 12100/12400 piacából akkor az nekik már bőven jó, mert ez minden esetben eggyel kevesebb eladott intel processzort jelent.

    Ezt most még meg tudják játszani, de ősszel/tavasszal fordul a helyzet: a Raptorhoz már lesznek "olcsóbb" új és használt lapok, míg az AM5-höz csak a mostaninál jóval drágább új lapok lesznek elérhetők :)

    <tRucKdriFteR>

  • zsid

    senior tag

    válasz -KP- #59 üzenetére

    Ott a példa, hogy egy "jól fejleszthető" platform mennyivel drágább, annyit nem tud csökkenteni. A legalja új lapok árai sem tudnak versenyezni a használt AM4-ekkel.. de szerintem erre nincs is szükségük. A DIY piac kicsi és ezek az "új" Ryzenek csak ott versenyképesek ( árban, olcsó 6 magig ). A piac többi részén teljesen jó pozícióban vannak, ahol csak új hardver játszik ott minimális az árkülönbség.

    Én viszont a kiemelt mondatra reagáltam, a mert ott teljesen más a matek mint az OEM piacon, utóbbin bőven többet nyer az Alderrel az intel mint amit a most bejelentett Ryzenek miatt veszthet a DIY részlegen.

    <tRucKdriFteR>

  • Kansas

    addikt

    válasz -KP- #59 üzenetére

    Az alaplapok árait nem tudja csökkenteni, nem az ő hatásköre... az eleve olcsó procik árait pedig nem tudja annyival csökkenteni, ha csak nem kukázza a paletta alját... 90e-től(Ft) lefelé 5-10e-nként vannak SKU-k, ha a közepét leárazod, az összes alatta levőt is le kell, vagy valamelyiknek a forgalmazását be kell fejezni, ha árat akar igazítani.
    Az AMD-nek annyival van könnyebb helyzete(hogy dögölne meg érte), hogy eddig nem voltak olcsó Zen3-ak(se Ryzen se Athlon) - és igazából ezek sem azok, csak az eddigieknél olcsóbbak.

    #60 zsid: az OEM piacon az Intel nem a termékeivel, hanem a rebate-jeivel versenyez, mindig is azt tette, senkit se érdekel, ha egy irodai PC 10-20%-kal gyorsabb vagy lassabb a konkurenciánál, többet jelent a bejáratott név, a nagy tételes ár, az exkluzív szerződések és a "hűségbónusz". A tíz-/százezres rendeléseket leadó cégeknél nem a CIO hanem a CFO dönt a beszerzésekről végső soron.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz -KP- #62 üzenetére

    Nem biztos, hogy bármelyik cég részvényesei jó néven vennék a tőketartalék i9lyen célú elégetését... bár az Intel valahogy megúszta az OEM-ek megvesztegetését is, szóval lehet hogy mégis neked van igazad...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz -KP- #71 üzenetére

    foramaxnál 40,4e
    mondok' nem tudom mi történt az árával, a wifiset olcsóbban vettem pár hónapja
    pár hétre rá elment az áruk
    de nyilván aktuális árakat nézünk
    de ott a toma is 49e-ért szintén foramaxnál, az egy tier-rel jobb mint a mortar vrm-je, hwu-n rá lehet sasolni
    aki szeretne még egy tier-rel jobb hőfokot, az vesz pl aorus mastert, annak "durván jobb" a vrm-je, a többi urasabb' lap a toma szintjén van, +/- néhány fokkal - de az aorus már más árkategória, ha lenne 24/48-as cpu azt is röhögve megoldaná -
    és ezek ugye full oc lapok, nem úgy mint a b660
    de ott a b550m s2h, lazán elvan még 5800x-szel is ha nics durva oc vagy le van véve 65-95w-ra, az most 29-30e legolcsóbban - a b450-es tesójában csináltam szépeket ( : ram oc-ban is -
    szóval ez nem változott, ugyanannyi pénzért amd oldalon sokkal jobb lapok vannak
    arról nem beszélve, hogy b450/x470 lapok milyen áron mennek esetenként, és azokból van ami a pcie4-et is tudja
    szerintem az intel nem fog túlzottan zavarba jönni
    egyelőre várjuk meg lesz-e érdemi készlet az újdonságokból
    konzolok még minsig nagyon nem elérhetőek - xsx/ps5 -, van mit gyártatnia az amd-nek bőven abból az x kapacitásból ami van nekik
    de valamit válaszolni kellett a 12xxx szériára, ez most jól sikerült - pláne a 100e alatti szegmensben -
    meglássuk' gyakorlatban mi lesz ebből
    én drukkolok intelnek és amd-nek is, akkor lesznek jó - jobb - árak ( :

    szerk:
    Fred23
    prism hűtőnél nagyon nem mindegy a talp
    ugye dhp-s, de ahogy tapasztaltam nagy hangsúlyt nem fektetnek a megmunkálásra - nincsenek síkban, onnantól meg lehet tömni pasztával, veszett fejsze nyele -
    5900x-et 4,5g-n sztem nem oldana meg a max
    volt nekem az is, 2700-et 3,6-on szépen megoldotta, de nagy terhelésnél már az sem volt kifejezetten halk

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz -KP- #71 üzenetére

    "A B550m mortar lapot nem látom sehol itthon 49 ezer alatt. "

    [link]

    * mostlatom Chaser mar linkelte.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz -KP- #87 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • VirsLee

    őstag

    válasz -KP- #62 üzenetére

    Nem tudom honnan jön az ötlet, hogy az intel megteheti. AMD bevétele tavaly úgy 60%-kal nőtt, Intel stagnált, Intelnek pedig még az eredménye is csökkent. Sőt, 4 éve folyamatosan csökken. Az elemzők most vágtak célárat az Intelnél, $45 körül mozog most az árfolyam. Szerver szegmensben nem versenyképes az Intel, DIY téren nem viheti le az árakat, hisz az gyorsan átmenne OEM-be is, ahol a nagy pénzt sikerül beszedni.
    A covidnak volt egy átmeneti nagy kereslet élénkítő hatása, de ez sem segített eleget, hogy ne csökkenjen a profit. Idén ez már nincs, ellenben idén már Apple sincs igazából az Intel szempontjából, amivel éves szinten 25-28m processzort már nem kell legyártani… Az Intel próbál megállni a lejtőn, 1-2 éven belül meglátjuk, hogy sikerül-e.

Új hozzászólás Aktív témák