Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz [CS]Blade2 #215 üzenetére

    Ha magán, ha nem, azért akkor is érdekes, hogy a balhé kirobbanása előtt történt az, ami.

    Véleményem szubjektív...

  • válasz [CS]Blade2 #215 üzenetére

    Mondjuk ez tényleg egy érdekes kérdés, mert amit specifikációt kiadtak, annak továbbra is megfelel a processzor. Előjött egy új szempont viszont, ami eddig nem is volt szempont, neveztetesen az, hogy nanosecundomos órával kimérhető a cache tartalom. Ilyenkor nem tudom mi van. Végülis lehetne védekezni azzal, hogy nem rendeltetésszerűen van használva a processzor és a vétséget az követi el, aki a támadást végrehatja. Elvégre a legtöbb zárszerkezethez fenn van a youtube-on, hogy milyen eszközökkel lehet kinyitni és a betörőt büntetik, nem a zárszerkezet gyártóját. Ha egy pénzügyes kolléga a saját számlájára utalja a pénzt, akkor lecsukják sikkasztásért és nem a banki szoftvert gyártót büntetik, amin végrehajtotta a cselekményt. Védekezhet azzal az Intel, hogy ésszerű mértékig védett a processzor, hisz évekig tartó, összehangolt akadémiai munkára volt szükség, hogy előálljanak egy továbbra is csak elmélet szinten létező sebezhetőséggel.

  • b.

    félisten

    válasz [CS]Blade2 #215 üzenetére

    Ha átnézed a hozzászólásodat, szinte azt írtad le amit én feljebb, csak az etikai részét máshogy látjuk.

    Nem is a kiadással van gond, hanem azzal, hogy akkor adták ki.
    Nézd,akkor etikus viselkedéssel hozzáállva azt mondtam volna, elhalasztom a kiadást 2 hónappal ,mivel január kilenc volt az Intel eredeti terve, hogy akkor hozza nyilvánosságra a Spectre ügyet. ( Az újságírók ugye előbb meglebegtették).
    Én ennek a fényébe már máshogy látom ezt a " kapkodást" ami az utóbbi időben Intelt jellemezte. Nem az AMD miatt történt ez az egész és nem véletlenül dobták a piacra minél előbb, kapkodva.

    Persze , értem én hogy ez így naiv elképzelés,de mindent figyelembe véve egy korrekt lépés lett volna,ha várnak a tudott sebezhetőség kiderüléséig, nem adják ki a 370 szériát , hanem a 390 véglelegs alaplap chipsettel,már javított-átdolgozott BIossal és updatelt Windowszal dobtam volna ki a Coffe lake családot.Az most nagyon ráfért volna Intel megítélésére.Biztos, hogy hosszú távon kifizetődőbb lett volna a cég megítélése miatt is és az új gen miatt is, főleg, hogy most kiderült, hogy Microsoft nem fogja alkalmazni a lassítást a Ryzennél.

    A részvényekre és CEO-ra visszatérve:

    Október5.én jött a Coffe lake, júniusban tudott a Spectre dologról.Novemberben eladta a részvényeket, még véletlenül sem szeptemberben.megvárta, amíg kijön az új gen, felmegy az árfolyam ,majd jött a lépés.
    Én józan paraszti ésszel azt látom ebben, hogy ő maga a saját érdekeiből vezérelve tartotta vissza az infót, mert mint Linus is írta, lófaszt nem kommunikáltak.Továbbra is azt gondolom, hogy a fickó beáldozta a céget, az önös érdekei miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák