Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #32839680 #71 üzenetére

    Az a gond, hogy az már 30-35k (újan) és az is több sebből vérzik.
    Én most szembesültem vele pl., hogy dekóder oldalról ugyan jól áll de az enkódert úgy ahogy van kivágták belőle, 1050 alatt semmit nem tudnak.

    Mondjuk nyilván ez kevésbé igény de nekem pl. jól jött akár 2 (vagy 3?) stream egyidejű felvételére a videochates/-előadásos időszakban. (De igazából még egy ezeréves, amúgy mindenre lassú Ivy Bridge noti is tudta minimális cpu terheléssel a QuickSync miatt talán 2 streamre is. Ehhez képest főleg gyalázat...)

    És aztán ott az ereje - ha ez számít. Sikerült egy 4650G-t szereznem, úgy voltam vele, hogy a 1030-at hozni fogja legalább de igazából gyorsabb is sokszor. Ram OC és +25-30% mellett főleg. Ha pedig hozzávesszük a modernebb játékokat akkor ott meg már sok helyen a 1050/Ti-ket is megközelíti akár.

    Innen nézve inkább választanám még mindig ezt - persze ha normálisan kapható lenne :D, mint egy ilyen nagyon belépő és/vagy régebbi dvga-t ami már ezekre sem igaz jó.

    Igazán jó megoldás amúgy nincs. A 1030 drága és herélt ilyen szempontból. A régebbiek, 710/730, 750Ti, 77xx még régebbiek, még kevesebb decode feature-rel. Ott már az is kevés esetben megoldható, hogy "csak képet adjon", ha pl.szükség lenne 4K60Hz-re.
    Egyedül az APU-kban van mindenre képes gpu, a többi meg árfűggően vmilyen kompromisszum lesz... azt kell eldönteni mire nincs szükség. Ha nem kell játék, 4K, encode, akkor jók lehetnek de ezeknek is megvan az ára.

  • sb

    veterán

    válasz tasiadam #68 üzenetére

    Nem gpu téma de erről az jut eszembe, hogy szülők gépére most néztem rá hosszú idő óta kicsit frissíteni, megnézni, hogy áll. Már azt sem tudtam milyen gép.

    A Win10 update-et rátoltam, két főverzió ment fel egymás után, 1909->2004->20H2. Kb. 2x15 perc alatt végigment. Wtf érzésem volt mert valami régi cucc, egy ilyen update az Ivy-s laptopon 30-40 percek kérdése...
    Utána is minden pöccre indult (60GB-os Kingston SSD-ről :) )

    Ekkora már ránéztem mi ez egyáltalán, egy G3240, mondom oké, az legalább 4 szálas.... de nem, csak 2/2. :) Jó akkor legalább elég ramot tettem bele anno: 4GB single. :D

    Ezek után néztem rá, hogy ez egyáltalán lejátszik egy youtube FHD videót??!?
    És simán, cpu-ból nyilván, nem volt nagy terhelése így sem.
    Persze multitaskra ez sem alkalmas (meg pl. anno X évvel ezelőtti játékoknak is sokat jelentett már egy 2/4 cpu is 2/2 helyett), de játék nélkül, nem 40 füllel webezgetni, amíg csak 4-5 progi futott és pár fül volt nyitva, addig meg nem mondtam volna a különbséget 3600, 16GB ram és PCIe 4.0 SSD-s gép mellett ülve.

  • sb

    veterán

    válasz carl18 #105 üzenetére

    Az átnevezésekkel én már nem vagyok képben de azt tudom, hogy már soksok éve nincs az alsó szegmensben semmi új egyik gyártónál sem.

    A belépőt értem, nem egy 750Ti-t. Alatta ilyen 240/250, 3xx meg hasonló f*szságok jutnak eszembe ilyenkor, még Polaris előtti idők. Igazából abszolút belépő már utóbbiból sem jött mert volt szó 530-ról meg hasonlókról, de az is OEM lett (meg ki tudja, lehet, hogy az sem Polaris csak egy tizedik átnevezés, csak már elfelejtettem :D)

    A baj az, hogy már a játékon kívüli használhatóság is necces. Nagyon sokan használják úgy, hogy "csak adjon képet". De már erre is inog a léc, ha a decode-ot nézem, pláne encode-ot. Vagy a 4K kijelzőt rákötni...
    (Én már évek óta nem játszom, most így merült fel a 3600+RX470 váltás 4650G-re... vagy mire? Mert PCIe 4.0 SSD van pl. (nem mintha kéne :D) , Renoir mellett meg az kuka. :) Vagy maradhat 3600+mellé egy kis dvga. Innen indult nálam a sztori és innen jöttem rá, hogy 1030 encode=kuka, régiek=decode=kuka, 4K kuka. :D)

    Erre is lehetne mondani persze, hogy rétegigény, cpu majd lejátszik, encode-olni senki nem akar, meg 4K-t is kevesen... de basszus, ezt meg egy 10 éves noti is jobban tudja mint ezek a szarok. Innen nézve meg már gáz.

  • sb

    veterán

    válasz Z10N #108 üzenetére

    Ezt mindig bedobod és én mindig leírom amit te is tudsz: alig lenne gyorsabb.

    Bár a nyers erőnek köszönhető, hogy régi játékban egy 1030/750Ti is aláz egy Vega6-7-8-at, újabbakban meg otthagyja őket de valósan azért még mindig semmire sem mennél 12-16 CU-val ilyen sávszélesség mellett.
    Még úgy is, hogy Renoir-on megvan a 4700-4800-as ram OC. Az meg már nem a megszokott 3200-3600MHz körüli 45-55GB/s ram sávszélesség, hanem 70-75GB/s magassága.

    Azzal jobban egyetértek amit írni szokrál, hogy wtf Vega, Már RNDA-val kéne jönniük. Az a sávszélesség-igénynek is nagyon jót tett volna már rég.

    @carl18
    GT 440=GT 630.

    2021, vga topic.
    Vita 440, 630, 77xx-ekről. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz drotsztyuart #118 üzenetére

    F*szagyerek vagy látom. Én nem téged szaroztalak le és próbáltam érdemi hsz-t írni.
    Talán nem véletlenül tettem hozzá azt is, hogy nagy a szórás teljesítményben. Talán utána kéne nézned jobban és akkor plz. pár benchet dobj be légyszi a 3x különbségről közben ilyen pofátlan válasz helyett.

    szerk: Még egyszer, nem ez az általános, de van ahol semmi köze az amúgy mondjuk kb. 2x arányhoz amiből én is kiindultam.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz carl18 #122 üzenetére

    Ez igaz. Én nem is vitáztam. Ezért íntam az elején, hogy én már évek óta követni sem tudom (mert nem is akarom) az átnevezéseket.

    Az más kérdés, hogy lassan kikényszerítik, hogy ha vga-t akarsz venni emberi áron akkor tisztában kell lenned a 10 éves modellekkel is. :D

Új hozzászólás Aktív témák