Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    válasz szebe #19 üzenetére

    Jaj, ez megint az a rossz duma, mint amikor a Barátok Közt, illetve az egész trágya kereskedelmi média létjogosultságát próbálják meg legitimálni. Ha nem néznék… Nem. A BK-t pl. az első hónapokban senki nem nézte. Komplett bukás volt, de azért is nyomták, és végül sikerült lehülyíteni az embereket arra a szintre, amikortól már tapadtak rá légy módjára. És lőn. Megteremtik a keresletet, nem kielégítik.

    Meg kell nézni, hogy általában milyen kormány árak vannak, és ha megnézed, akkor rájössz arra, hogy egyre inkább tolják fel az árakat, és ha egy jobb kormányt akarsz – ami még mindig a kommersz kategóriába tartozik -, akkor közel százezret kell kiadnod érte. És mindezt évekkel ezelőtti technológiáért, amit újratervezett designnal adnak el. Példa erre a G29. Szinte semmi újítás, csak a külső, kompatibilitás valamelyik konzollal és kész. Ára? Ja, az 120. Miközben egy G27 technika van benne. A DFGT még ma is 40 körül van nem akcióban, és hát mikori termékről beszélünk? 2008 végén hozták ki. 7 éves technológia. A G27 6 évvel ezelőtt került piacra. Akkor 94 ezer volt az induló ára. Mostani ára? 80 ezer. Jó esetben. Nevetséges.

    Az új kormányok pedig bőven 100 felett vannak most már, ha kizárjuk a belépő szintet képviselő DFGT-t. Ezek mesterségesen felpumpált árak, teljesen egyértelmű. És az is, hogy még véletlenül sem ér meg egy JÁTÉKkormány 150-200 ezer forintot, mert ez egy szaros, kommersz játékvezérlő és nem a Szent Grál és nem valami egyedi termék, hihetetlenül minőségi alkotóelemekből. Könyörgöm, egy szinte csúcstechnológiát képviselő VGA árába kerülnek…

    Szóval itt messze nem arról van szó, hogy na, az ilyen árkategóriás kormányokra van kereslet, hanem arról, hogy rákényszerítenének arra, hogy márpedig ennyit fizessél érte. Mert csak ennyiért van olyan, ami nem 6-7 évvel ezelőtti technológiával bír. Ez piacteremtés, nem kereslet kielégítés. Utóbbi az lenne, ha lenne egy olyan szegmens, ami 50-70 ezres kategóriát képvisel és jelenlegi technológia van benne. Na, ilyen viszont nincsen,pedig holtbiztos, hogy azzal tarolhatnának. De nem így akarnak kaszálni, hanem úgy, hogy közben full hülyének néznek mindenkit.

    Azt meg, hogy nem én vagyok a célcsoport, miből szűrted le? Évi egy-két kivételtől eltekintve (Fallout, Far Cry) kizárólag autós játékokkal szórakozok, és nem a Grid-féle gagyikkal. Abszolút én vagyok a célcsoport… Ja, és a keresetem is megengedné, hogy teszem azt, januárban vegyek egy G29-et, de nem fogok venni, mégpedig a fent vázolt elvi okokból nem. Engem nem kondicionálnak rá semmire.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák