Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Jim Tonic #24 üzenetére

    "Véleményem szerint az FSP már nem top gyártó. A belépő cuccai kimondottan megbízhatatlanok lettek."

    A szó klasszikus értelmében soha nem voltak azok. Az Enermax, Seasonic és a Super Flower tartozott ebbe a kategóriába.

    Az FSP-t inkább a "jóval átlag feletti" jelzővel illetném. Tény, hogy valaha első sorban arról voltak ismertek (főleg kis hazánkban), és elismertek, hogy igen tisztességes, korrekt, megbízható, "belépő" szintű tápegységeket készítettek, és ezeket nagyon kedvező áron értékesítették.

    Fura módon, a partnereiknek talán már akkor is jobban sikerült belsőket gyártottak. Azért persze van néhány legendás "közép", és "felső kategóriás" modelljük. :K

    Nekem mindig is a kedvenc gyártóim közé tartoztak.

    "Az Enhanced kimaradt a felsorolásból, pedig szerintem komolyabb minőséget képvisel, mint az FSP."

    Csak "Enhance". ;)

    Szerintem összességében nem érték el az FSP szintjét, bár tény, hogy gyártottak korrekt tápegységeket.

    Amúgy kimaradt a felsorolásból a "Sirtec" is... Nekik is volt jó és rossz szériájuk is...

    Igazából az a szép, hogy ezen a piacon óriási a választék. Szinte mindenki megtalálja a neki tetsző árral és tulajdonsággal rendelkező modellt. (Persze éppen a hatalmas választék miatt a minőségben a szórás is jelentősebb.)

    Amúgy a Chieftec-nek is volt legendásan rossz szériája már régen is. Annyira rossz volt, hogy a gyártó visszahívta. Garantált, bőven 90% feletti meghibásodási rátája volt, a legtöbbeknél nem sokkal a bekapcsolást követően.

    Emlékszem, még a HWSW fórumon is volt egy dedikált téma neki, annyira "nagyot szólt". (Képletesen, bár egyeseknél szó szerint értve...) :)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák