Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz haddent #2 üzenetére

    Nálam a BF3 volt az utolsó EA játék amit megvettem, szóval én is nagyon tartok tőle. Nem tudom, hogy hova züllesztette az EA azt a DICE-t ami lerakta az asztalra a BF3 előtti teljes Battlefield szériát vagy éppen a zseniális Mirror's Edge-t. Mostanra egy pénznyomdává váltak és nem csak a fantázia meg a lélek hiányzik az újabb alkotásaikból, de még a színvonal is. Az EA nem is adott ki az utóbbi években egyetlen olyan játékot sem, amire ne kellett volna hónapokat, vagy akár egy teljes évet várni, hogy patch hegyekkel használható állapotba pofozzák (nem jóra. nem kiválóra... csak egy közepes, használható szintre).

    Az utolsó igazán jó Star Wars akciójátékban Kyle Katarn adta a főszerepet. Az pedig már nem ma volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz szami777 #7 üzenetére

    Ezek szerint te sem a megjelenéskor vetted meg a BF3-at. :D Olyan iszonyatos bugokkal volt tele az elején, hogy komolyan inkább csak röhögni volt érdemes feljárni a szerverekre, mert ha komolyan vetted volna, kitéped a hajad. Én próbáltam, nagyon igyekeztem, hogy félretegyem az ellenérzéseimet, eleinte sikerült is, de mire a bugok többségét érdemben kiirtották, én már rég halálosan untam a játékot és visszamentem BC2-vel tolni, aminek sokkal hangulatosabb és fantáziadúsabb mapjai voltak amik nem az ész nélküli gránát és rocket spammelésről szóltak.

    A BC2-t én 6 hónappal a megjelenés után vettem meg, akkor már jó volt, de sok fórumozó szerint nagyjából pont ennyi idő kellett neki ahhoz, hogy kikupálják, mert az is bugtenger volt. Ettől függetlenül a BC2 nálam mai napig etalon. A BF3 csak elsőre tűnt jónak, de aztán kiderült, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ellia #16 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy a DICE melyik stúdiója készíti, hiszen a munkafázisok adottak, a forráskód Stockholmban és Los Angelesben is ugyan az, kell egy megfelelő koordinációs csapat és túl sok eltérés nem lehet a két stúdió minőségében. Itt inkább szervezeti szinten van a probléma, az EA megfojtja és agyonhajszolja a stúdiókat, akik gyakorlatilag futószalag mellé állított bérmunkásokká silányodnak.

    A legtöbb játékukkal az a baj, hogy hónapokkal a tényleges befejezés előtt adják ki őket. Ütemterv van, ha valahol borul valami, akkor csúszás keletkezik és mivel a végletekig ki van centizve az összes munkafázis, ezért a kiadó nem tolerálja a csúszást, ha egy megjelenést az ünnepi (legforgalmasabb) szezonra időzítenek, akkor az nem csúszhat, meg kell jelennie és kész. Ráadásul be sem fejezik a projeketet, éppen csak elhagyják a kulcsmozzanatokat és a csapat egy részét rögtön átvezénylik egy másik munkára. Ha az eredeti projekt megborul, akkor az utána időzített is csúszik.

    A játék minősége már nem lényeges. Legyen meg benne 15-20 percnyi izgalmas jelenet, ezekből lehet különféle mixekben trailereket kiadni, mennek az óriás plakátok, TV reklámok és az emberek elkapkodják befejezetlenül is. Majd kapnak fizetős DLC-ket és extra dohányért cserébe megkapják a másik felét is... meg jó esetben bugokat is irtanak, de nem feltétlenül.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SylverR #36 üzenetére

    Egyetértek. Nem akartam túlságosan negatív lenni az új SW filmek kapcsán, de csak kikívánkozik belőlem. Én nem láttam még jó rendezést J.J. Abramstől. Producerként sokkal több filmet jegyez, mint forgatókönyv és rendezés terén, de még azt a listát böngészve sem találok egy tényleg jó filmet. Korábban elhangzott egy csomó Disney film címe, na azokkal tökéletesen ugyan azon a szinten van:

    Látvány orientált, sekélyes, híg fosok.

    Pedig amúgy a Star Wars filmek sosem helyezték magasra a lécet, gyakorlatilag az 1990-es évek blockbuster hullámának előfutárai voltak, de az Abrams-féle Star Trek filmek bármelyik Star Wars alkotást alulmúlják bárgyúságban.

    Pont ezért volt tökéletes J. J. Abrams a Disney számára. Ez a filmstúdió gyakorlatilag a célcsoportját leszűkítette a 8 éven aluliakra és tűzzel-vassal kigyomlál mindent a filmekből amit esetleg a gyermekek agyát csak kicsit is megtornáztatja. Még egy fekete képernyő is izgalmasabb tud lenni, mint egy mai Disney film.

    Nem csoda, hogy 1313 fejlesztését is leállította ez a nyomorult banda. Ez lett volna az első Star Wars videojáték direkt felnőtteknek (amire szükség is volna, annyi Star Wars rajzfilmet, plüssbabát, animációs szarságokat meg Angry Birds-t hánynak a nyakunkba). De mivel a Disney üzletpolitikájával nem egyeztethető össze semmi amit nem lehet eladni gyerekeknek, ezért inkább törölték az egész projektet.

    Én javasolnám nekik felvásárolni további stúdiókat és filmjogokat, lehetőleg a legjobb 16+ és 18+ filmeket forgassák újra családbarát, tuskó remake-ben. Mondjuk egy Scorsese vagy Kubrick életmű feldolgozása remek volna. Ja nem...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz b. #41 üzenetére

    "Most komolyan egy Marvel Vasemberrel, Thorral, vagy egy Karib tengerrel milyennek kellett volna lennie?"

    Pont ilyennek. Van aki az ennyire nulla filmeket szereti, mert nem komplex dramaturgiát vár el egy filmtől, hanem egységnyi idő alatt minél több villódzást. Ezzel sincs baj, ennek is megvan a maga szerepe a filmkészítésben, de Hollywood rettenetesen egyoldalúvá vált és ma már ezek adják a filmgyártásuk nyomasztó többségét (meg a gyerekeknek szánt animációs filmek és a nőknek szánt egy kaptafára készülő szerelmes vígjátékok). Most már csak évente 1-2 olyan AAA film jön onnan (nem stúdiónként, hanem összesen), mely nem remake, nem adaptáció, nem valami bevált franchise újabb rókabőre. Hol vannak az olyan filmek, mint a Mátrix? Megmondom: 24 egyenlő csíkra vágva az iratmegsemmisítő puttonyában. Ilyenekkel ma már nem lehet házalni.

    "inkább az volt szégyen amit a legutóbbi 3 star wars filmmel műveltek a rendező ( i) Lucassal az élen"

    Az epilógus trilógia nem volt rosszabb, mint a régi. Ugyanolyan világűrben játszódó fantasy mese volt, melynek voltak nagyon jó pillanatai meg rosszak is. Jar Jar karakterénél talán csak az eredeti Yoda volt idegesítőbb. De az idő mindent megszépít. Aki gyerekként a régi trilógián szocializálódott, majd felnőttként látta az újat, az nem feltétlenül veszi észre, hogy tökéletesen ugyan azt hozzák.

    "Szerintem meg remekül megcsinált családi mozikká avanzsálták a marvel hősöket"

    Pont itt van a baj. A "családi mozi" jelenleg azt jelenti Hollywoodban, hogy be kell csalni az egész családot, ezt pedig csak akkor lehet, ha a sztorit nem írók, hanem közgazdászok írják. Amikor egy ilyen filmet nézek, állandóan célcsoportokat ábrázoló grafikonokat és pénzügyi kimutatásokat hallucinálok, mert annyira mesterkélten kimértek, bárgyúk és ostobák. Ez erőszak az alkotói szabadságon. A Disney pedig az a filmstúdió, mely legjobban beleáll ebbe a filmgyártási elvbe.

    "A Star Trek, pedig , mint sorozat az egyik legbárgyúbb ilyen űrszappanopera, aminek hatalmas rajongótábora van a mai napig."

    Bár rajongója sosem voltam a Star Trek sorozatnak, de ez butaság. Messze sokkal összetettebbek voltak a mozifilmeknél és a sci-fi kifejezés első három betűje sem csak dísznek volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz b. #50 üzenetére

    Nem mondtam, hogy a Marvel filmektől várok el többet, mint amit most nyújtanak. A Marvel filmek mellett még ott van az ezernyi más futószalagon szállított nudli, nem csak a Disney hanem a WB, Paramount és többiek részéről is, kirohanásom nem csak a pizsamás repülőembereknek címeztem. Ha gasztronómiára fordítanánk le, akkor olyanok ezek, mint a gyorskaja. Néha ráfanyalodik az ember (van aki kifejezetten élvezi is), de azért egy normális étterem, normális kosztjától azért nagyon messze van. A mozipiaccal az a baj, hogy valamennyi országban azok a multiplexek dominálnak, melyek leginkább csak "gyorskaját" vetítenek, úgy kell nagyítóval keresni az étlapon valami rendes zabát.

    A Star Wars filmeket meg szerintem nem fikáztam, csak helyén kell kezelni. A Star Wars univerzumért rajongok, ez az egyik kedvenc fantasy világom, de a filmek soha nem a szépirodalmi magasságokba emelkedő dramaturgiáról voltak híresek. Látványosak, aranyosak, szerethetők, nagyjából ennyi, nem kell belelátni olyan értékeket amikkel nem rendelkeznek. Én az univerzumba ágyazott egyik-másik regényt és videojátékot többre tartom, mint a filmeket.

Új hozzászólás Aktív témák