Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz fairi #28 üzenetére

    Na utánanéztem, ez pontosan az amit én is mondtam, 1:00/ 2:04 nél az optikai megvalósítás hasonló ahhoz amit vázoltam (sőt a mi technológiánk fejlettebb, mert nem használunk mechanikus galvo tükröket, csak kristályokat - de lényegében ugyan ilyen fényút van nálunk is, femtosec lézerekkel, csak nem SLM) - azt tegyük hozzá, hogy 50 millió HUF egy ilyen lézer :K

    "There is, in fact, a technique that’s been in development for awhile to do just that. It works by focusing infrared laser pulses to briefly ionize the air, creating a light-emitting plasma."

    Annyi a különbség, hogy plazmát generál... erre gondoltam egyébként én is...csak ennyire nem értek a plazmafizikához, nem akartam hülyeséget írni :D úgy tűnik megcsinálták, és most beugrott, a cégnél volt is erről cikkmegbeszélés.

    Egy hátránya van, hogy szerintem ezzel soha nem lehet RGB képet generálni, viszont hologrammot igen.
    Másrészt mechanikus elemekkel, mint galvo tükrök, fizikailag lehetetlen gyorsan sok pontot megjeleníteni. Nekünk is vannak galvo-s cuccaink és kb 6 nagyságrenddel lassabb, bizonyos esetekben a kristálynál.
    Látható is, hogy alig tud pár pontot pörgetni a térben.

    Tehát lehet variálni ezeket az optikai technikákat, lényeg a "3D scanner" igazából.

    Köszi, hogy linkelted!

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz fairi #28 üzenetére

    Sőt igazából az itteni rendszerek egyszerű módosításával 1:1-ben meg lehetne csinálni ezt a plazma kijelzőt, Az ő rendszerük 4000 plazmapontot / sec (1 Hz) tud galvo tükrökkel, és csak követő vonalban (tehát a tükrökkel nem lehet akárhová fókuszálni csak egy scanline-ban).

    Kristályokkal 60000 plazmapont menne és az 1 cm^3-ban bárhová kirakhatod, nem kell követővonal mentén.
    Fel is vetem majd termékötletnek a Leia vetítőt :D (Egy probléma van, hogy ez nem jó semmire igazából, mert kb 150-200M lenne egy kijelző, amivel kirakhatsz 3000 pontot 20 Hz-en egy 1 cm^3 térben... Persze fel lehetne skálázni idővel, csak kb űrtechnika kell ehhez már. A femtosec lézerek mocsok drágák, és a scannerek is.

    Kültérre nagyban bele se merek gondolni, milyen lézerek kellenek. Ez szerintem egy 2W körülivel megoldható (Már ez is sok 10M Ft), nagyban... kültérre brutális teljesítmény kéne.
    Amire a DLP projectorból is tömegtermék lett... és azért az ehhez képest egy egyszerű technika.

    Szerintem mire ide eljutunk, addigra fillérekért vehetsz 90% field of view Hololens v20-at :D

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz fairi #36 üzenetére

    Itt igazából az a baj, hogy egy autó/ház méretű hologrammhoz nem tudom megbecsülni sem, hogy milyen optika kéne. Egy egyszerű proji az egy síkba tud vetíteni.. Ugye a mélységi fókuszáláshoz, vagy az optikai elemeket mozgatod (ami egy 2 méteres autó esetében nekem nem tűnik egyszerűnek, mm pontossággal), vagy a kristállyal fókuszálsz, de annak is vannak limitációi, ha fix az objektív fókusztávja.
    Egyik ilyen pl a teljesítményvesztés. Mélységben.

    Ezért is nyomják most ezeket a 2D hologrammokat, amiket térben döntögetnek. Vagy csak ilyen 1 cm^3 térben.

    Amúgy ha a femtosec lézerbe belenézel, ugyanúgy megvakulhatsz, még a reflexióktól is, persze attól függően mekkora a teljesítmény, és hová fókuszált a nyaláb. Na meg, hogy a scanner meddig tartotta ott a pontot.

    Mindenesetre lehet vele égetni és robbantani is :D ez sajnos sikerült párszor 800-1000 mW körül pásztázó módban is.

    Meg itt a safety nem azt jelentette, hogy nem égette meg az ujjat? :D A belenézésről nem írtak... Azért ami buborékot generál egy folyadékban az a rerinát pillanatok alatt szétégeti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák