Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Én most is egy teljesen passzív gépet használok. Csak épp egy GTX 750Ti kártyával. Szóval van még azért létjogosultsága a teljesen passzív gépeknek is. Bár én nem is vagyok "gémer". A Skyrim elfut maximum grafikán FHD-ban, nekem ennyi elég. :B

    (#21) pengwin:
    "Jó dolog a passzív hűtés VGA-n, CPU-n, csak akkor a házba kellenek ventilátorok, hogy legyen a "passzív" hűtéshez elég légmozgás."
    Ez így általánosságban nem igaz. :N

    Egyrészt ez nagyon gép függő, nem mindenki i5/i7-tel tolja. Nekem most már hatodik éve van passzív gépem (a jelenlegi a negyedik passzív konfigurációm(de még az első is üzemben van)), tehát bátran mondhatom, hogy van tapasztalatom az ilyen kialakítással, de Core i3-ig (nem T-sről van szó) nem volt szükség ventire. i5 viszont igényelte már kisebb terhelésnél is.

    Másrészt a ház maga is nagymértékben befolyásolja, hogy kell-e aktív szellőztetés, vagy sem. Én mindig úgy terveztem meg a házaimat, hogy ne kelljenek ventik. Ettől függetlenül az első verzióba még raktam két alacsony fordulatú darabot.

    Harmadrészt pedig látni kell, hogy utólagosan csendes légmozgást még mindig könnyebb kialakítani, mint egy "hangos" gyári hűtést átmókolni. Tehát én előbb vennék most is egy passzív 1050Ti-t, mint egy aktív hűtésűt, mert egy 500 RPM-es slim ventit alátéve még mindig szinte néma lesz, míg a gyári hűtők legtöbbje játék alatt igencsak fel tud hangosodni.

    Meg nekem nagyon érzékeny a fülem az olyan magas frekvenciájú zajokra, amik passzív hűtés mellett rögtön hallhatóak számomra.
    Ez is nagy általánosítás. Nagyon függ a komponensektől és a tápegységtől. Az első gépem nekem is "cicergett", amit más észre sem vett, de mióta "egyedi" a gép tápellátása, azóta minden néma... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz cheatergs #62 üzenetére

    Én is írtam az előbb, hogy akkor ezek szerint nálam sem stimmel valami. A mostani 100%-ban passzív gépem lassan 2 éves, a legöregebb, amit a nővérem használ pedig már 6 éves lesz. Itt van egy pár darab kép a gépekről.

Új hozzászólás Aktív témák