Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FefeeX #10 üzenetére

    Én nem játszom Mac-en, de filmvágó és fotós eszközöket használok/használtam. Valahogy ott nem érzem a határtalan előnyét a PC-hez képest (pl: renderelési időben).

    A második részt meg nem értem miért kell elmagyarázni újra. Én is erről beszélek, pusztán fejlesztői lustaság az egész amit azért engedhet meg magának, mert az iOS kifizetődőbb anyagilag és nem szorul rá arra, hogy Androidra is portoljon, pedig maga a portolás pofon egyszerű, főleg Tegrára és ahogy eddig is voltak Tegra only címek, ezután is lehetnek, nem kell ragaszkodni hozzá, hogy az összes Androidos vason fusson. Mégsem csábító a platform, csak az olyan fejlesztőknek, mint a Gameloft, mely szintén pazar grafikával megáldott játékokat fejleszt mindkét platformra, ráadásul úgy, hogy Androidon is megoldja a széleskörű kompatibilitást. A Gameloft sem éppen hatalmas fejlesztőcsapat/kiadó! Nekik hogy hogy megy ez kisujjból? Az Infinity Blade épp úgy exkluzív, mint az Alma logó. Szándékos marketing fogás.

    Korábban előjött az érv a fragmentációval meg a képarányokkal. Ezt pont a PC - Konzol esetével cáfoltam, hiszen konzolra könnyebb és kifizetődőbb fejleszteni, mégis vannak PC-re játékok és nem mindegyik gagyi konzol port. A fragmentáció még nem jelenti, hogy valami lehetetlen, ráadásul pont a fejlesztők feladata lenne, hogy ne a gyártók kedve szerint ugráljanak, hanem érjék el, kényszerítsék ki az egységesebb hardveres környezetet. Csak itt jön képbe a gyártó aki kilóra megveszi a fejlesztőket (lásd: Crysis 2 esete, ahol a felhasználó számára nem látható, de a teljesítményt visszafogó tesszellációkat rejtettek el, drasztikusan növelve a gépigényt).

    Játék szempontból meg pont a Mac - PC viszonylat a rossz példa, hiszen a Mac fényéves lemaradásban van. Az lehet, hogy ugyan az a játék, ugyan azon a vason (hiszen a Mac is csak egy PC mióta Intel chipset lett a lelke a Motorola helyett) jobban fut valamivel ha Macről van szó. Igen, az OSX bizonyos folyamatokban jobb mint a Windows, de ez fordítva is igaz (ahogy bizonyos téren az Android is jobb, mint az iOS, meg fordítva). Ezt senki sem cáfolja... csak éppen a játékoknak a 10% sem jön ki Mac-re! :) Ugyan ott vagy vele, mint egy Android user az iOS userrel szemben.

Új hozzászólás Aktív témák